Problem z połączeniem Wi-Fi

Otóż. Kiedy staram się podłączyć mój adapter Wi-Fi TP-LINK model TL-WN422G wyskakuje błąd połączenia. Wyskakują kolejno komunikaty:

:arrow: Brak połączenia, z zaporą

:arrow: Pobieranie adresu sieciowego, z zaporą

:arrow: Ograniczenie lub brak łączności, z zaporą

Te komunikaty otrzymuje podczas używania drivera tego sprzętu. (TP-LINK Wireless Client Untility)

A kiedy próbuję podłączyć przez Microsoft Wireless Zero Configuration to na zmianę pokazują się komunikaty (w kółko co sekundę):

:arrow: Pobieranie adresu sieciowego, z zaporą

:arrow: Brak połączenia, z zaporą

Poradźcie coś, co tam mam dokładnie skonfigurować. Aha ta sieć potrzebna jest mi jedynie do łączenia mojego telefonu z internetem przez Wi-Fi.

Raz zdarzyło mi się tak, że już połączyłem się z internetem tylko nie mogłem go użytkować w telefonie. Wskazywało, że jestem połączony, a potem komunikat błąd połączenia. :roll: #-o :oops:

PS

Jeśli będziecie potrzebować bardziej szczegółowych danych lub informacji, to proszę pytać.

Zły klucz Wi-Fi na moje albo słaby zasięg.

Adapter mam podłączony bezpośrednio kablem USB do komputera, więc zasięg powinien być dobry. Może coś z tym kluczem. Pokombinuje co się da. Tymczasem czekam na dalsze pomysły. :wink:

Tu nie chodzi o połączenie komputer - adapter tylko adapter - AP, myślałem że to oczywiste…