Nowy laptop, jakie progamy zabezpieczające?

witam,

nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem tego posta, ale nie bardzo wiedziałem gdzie, więc tu się znalazł.

a teraz takie pytania do Was, kupiłem sobie nowego laptopa, mam zainstalowanego window’sa XP z SP2 i Nortona.

jakie jeszcze najlepiej zainstalować programy bezpieczeństwa przed wirusami idt. ?

dzięki za radę :wink:

Kaspersky Internet Security 7, do tego darmowe Ad-Aware i Spy-bot.

Nie ma takiego czegoś jak najlepszy, może mniej mulić(nie będzie się zacinał itd.) komputer. Problem z wirusami czy trojanami pojawia się wtedy, gdy użytkownik nieumiejętne korzystana z internetu. Nortona jak masz to dobrze. Każdy antywirus jaki jets zainstalowany na komputerze zmiejsza szansę przedostania się do systemu szkodników. Windowsa aktualizuj co jakiś czas, oprócz skanu systemu co miesiąc użyj czasami skanera online - Skanery do wyboru

Na tą chwilę - użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable. Po użyciu tego narzędzia wymagany jest reset sysa.

dzięki za odpowiedzi :wink:

jak ściągnąłem ten program Windows Worms Doors Cleanera zmieniłem wszystko na z disable na enable, uruchomił mi sie ponownie komputer i potem co mam jeszcze zrobić ? jak teraz klikam to wyskakuje mi " your system is already well protected ! "

i jeszcze jedno pytanie do was, jak mogę sprawdzić numer karty sieciowej ?

i następne jeszcze mam do was pytanie, bo kiedyś zrobiłem tzw. odchudzenie systemu i teraz ten wygląd jest taki nie za ciekawy, a sprzedaje kompa w najbliższym czasie swego starego czy można jakoś przywrócić zmiany ?