Po włączeniu combofixa komputer się ciągle restartuje

Avast znalazł mi wirusa w autorun.inf(na partycji z winXP), jak go usuwałem to po chwili pojawiał się na nowo, ściągnąłem combofixa(żeby zrobić logi), uruchomiłem go, a po chwili działania komputer sie zrestartował i od tamtej pory sie nie uruchamia- tzn włącza sie do momentu wyboru systemu operacyjnego, i jak wybiorę xp(tam był wirus) to się resetuje , na Viście chodzi normalnie. Xp nie chcę się uruchomić nawet w trybie awaryjnym. Nie wiem co robić, czy combofix mógł uszkodzić jakieś ważne pliki windowsa? Pomóżcie, co mogę zrobić w tej sytuacji?

Śrubuj włożyć płytkę instalacyjną Windowsa XP, system powinien naprawić uszkodzone pliki.

Czy masz możliwość wejścia z Visty na XP ?

:slight_smile:

Teoretyczna nie, ale praktycznie dało by się. Tylko niemożna tego zastosować w twoim przypadku, jeżeli nie możesz uruchomić Windowsa XP normalnie, to tym bardziej nie uda ci się przejść na niego z innego systemu

* Istnieje jeszcze jeden sposób na naprawienie Windowsa XP, poczytaj trochę na tej stronie. A po zainstalowaniu konsoli napisz na forum.

Vista chodzi normalnie, mogę oglądać pliki i katalogi partycji xp (po dodaniu uprawnień), jednak nie wiem co masz na myśli mówiąc “czy mogę wejśc na XP przez Viste”.

Jeśli chodzi o konsole odzyskiwania systemu, uruchomioną z płytki instalacyjnej Windowsa to nie bardzo wiem co mam tam naprawiać, jakie pliki bo nie wiem co się uszkodziło i nie znam poleceń do tej konsoli.

Boję się że przywracając jakieś ustawienia na standardowe mogę coś popsuć z partycjami tzn z wpisami które odpowiadają za możliwość wyboru pomiędzy systemami, bo pamiętam że jakiś czas temu instalując xp na vistę były z tym problemy i straciłem jakieś dane.

Combofix http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry395642

Skoro jak twierdzisz to wina Combofixa to spróbuj przywrócić usunięte pliki

:slight_smile:

co do konsoli to nie wiem czy jest możliwość instalacji na niedziałającym systemie

Witam ponownie, zrobiłem odzysk rejestru wg. instrukcji jednak nic to nie dało, xp dalej nie startował, następnie próbowałem odzyskać xp z płyty instalacyjnej, i tak jak się obawiałem - xp sie nie naprawił a dodatkowo teraz vista też nie startuje, ponieważ usunął się jej wpis. Posiadam płytkę vista recovery(dołączoną do laptopa), ale ona działa tak że przywróci mi vistę a przy okazji usunie wszystkie inne partycje, wiem bo już tak raz próbowałem kiedyś odzyskać wpisy do xp, a teraz nie mogę sobie na to pozwolić - muszę odzyskać winXP. Czy da się jakoś przywrócić wpis do visty z konsoli odzyskiwania xp? Albo może jakoś inaczej da się to naprawić? Z góry dzięki za odpowiedzi. Czy są może jakieś inne płytki vista recovery które nie usuną mi partycji z win XP, albo może ja nie umiem z niej skorzystać?

Visty z konsoli XP na pewno nie naprawisz, ale czy dobrze rozumiem, teraz Visty też nie możesz włączyć?

No dokładnie vista też się nie włącza, ponieważ nie mam już menu wyboru systemu, po prostu podczas próby odzyskiwania XP usunęły się wpisy wisty.

Włóż płytę vista recover, powinno się pojawić menu:

  1. Recovery to out-of-box-state- Przywróci ustawienia fabryczne, tzn. jak podzieliłeś dysk na partycje, to zostaną one sformatowane. Zainstaluje (lub naprawi) Vistę + Sterowniki

  2. Recovery without changing the harde disc partitions- Skupi się tylko na partycji na której zainstalowany jest Windows Vista, naprawi go lub zainstaluje Vistę + Sterowniki

  3. Recover to a costom size partition- ustawiasz wielkość partycji C, zrobi ci jedna partycje o danym ograniczonym rozmiarze i oczywiście zainstaluje Vistę + Sterowniki

Wybierz opcje 2 i według tego opisu powinno ci to naprawić Vistę, bez ingerowanie w partycję na której zainstalowany jest Windows XP

to chyba nie to samo

:?:

Tak, zgadzam się, ale ja nie wiedziałem które pliki są niewłaściwie usunięte, i czy w ogóle takie są, i z jakiego powodu nie startuje xp.

Poza tym wg instrukcji w załączonym linku należało zrobić odzysk rejestru w moim przypadku- czyli w przypadku kiedy po uruchomieniu ComboFixa system nie startuje:

no to chyba jasno napisane

:slight_smile:

Odpalając system z mojej płytki vista recovery pojawia mi się podobne menu:

najpierw wybór języka a później wybór składników które chcę zainstalować(do wyboru Windows Vista), Dodatkowo jest opcja przejścia w tryb eksperta(należy kliknąć “Ustawienia”). Następnie (po wejściu w ustawienia)pojawiają się dwie możliwości:

"1) Wybór rozmiaru partycji

  1. Tryb ekspert: Odzyskuje WinRE i system operacyjny oryginalnej instalacji Toshiba bez naruszania dodatkowego dysku z danymi."

Po wybraniu opcji 2, pojawiło sie ostrzeżenie : " Nie korzystaj z tej opcji jeśli na twoim komputerze nie ma zainstalowanej oryginalnej wersji Toshiba, lub jeżeli dokonałeś modyfikacji konfiguracji dysku. Grozi to utratą wszystkich danych na dysku"

Oczywiście zainstalowana jest oryginalna wersja Toshiba (z tej właśnie płyty).

Teraz mam 2 pytania:

  1. Czy “bez naruszania dodatkowego dysku z danymi” znaczy to samo co bez naruszania innych partycji tego samego dysku?

  2. Czy mając utworzone dodatkowe partycję to znaczy że dokonałem modyfikacji konfiguracji dysku?

Przepraszam za takie postawienie sprawy ale zależy mi na tym, aby partycje (dane na xp) się nie uszkodziły, a na 90% wydaje mi się, że poprzednio po wybraniu tej opcji partycja oraz dane na niej zostały usunięte.

wniosek nasuwa się jeden należało podać te pliki na forum i czekać na podpowiedź

:slight_smile:

Tak

Nie, tutaj chodzi o podkręcanie procesora itp.

No należało, należało:) , a co należałoby teraz zrobić żeby przywrócić xp-ka albo vistę albo jedno i drugie? Ma ktoś może namiar na vistę recovery ale taką która na pewno nie usunie mi partycji z xp? Ściągnąłem ze strony http://neosmart.net/blog/2008/windows-v … -download/ ale niestety komputer mi się z niej nie uruchamia.

Już o tym pisałem, wszystkie re covery są takie same, tzn. niema podziału na te zostawiające partycje z XP w spokoju, i na taką która usuwa wszystko jak leci