Wolne uruchamianie konta

Siemka. Windows (XP, SP3) w miarę normalnie się uruchamia. Pojawia się wybór kont. Wybieram moje (to jest bez znaczenia). Wszystko włącza się normalnie, wydaje się że można zacząć pracę. Włączam Moziille Firefox, strona się wczytuje i nic… System jakby nie reaguje (jednak zwiechy nie ma). Po ~2minutach pojawia się ikonka aktualizacji systemu. Znika, pojawia się ikonka sterowników HP. Wtedy dopiero komputer jest gotowy. Czemu jednak trzeba czekać, aż wszystko się uruchomi? Gdy komputer jest w trakcie “zastoju” tak wygląda menedżer plików: screen. Procesy mogą się różnić, bo to już po włączeniu przerobiłem tak jak wygląda podczas uruchamiania. Jak widać, nie widać (xD) nazwy użytkownika. Potem dopiero pojawiają się procesy i zaczyna się pojawiać nazwa. Komputer jest regularnie czyszczony CCleanerem, nigdy takiego problemu nie miałem. Gdy włączymy drugie konto, jest to samo. Gdy jednak się wylogujemy i wejdziemy na drugie problemu już nie ma. Wszystko włącza się poprawnie.

Logi z HiJackThis

Dzięki,

pozdrawiam :slight_smile:

Przedewszystkim powyłączaj niepotrzebne programy z austostaru. Możesz to tego użyc Menadżer Rejestru w programie Odkurzacz.

Autostart wydaje się być zoptymalizowany - CCleaner screen.

BTW: Przed całkowitym uruchomieniem mam 31 procesów, po 35 (łącznie z GG). To jest chyba norma?

Log czysty. odznacz jeszcze nwiz jak chcesz. Tak to ok, proces bezczynności systemu prawidłowy.

Wykonaj jeszcze =>

viewtopic.php?t=39970

viewtopic.php?t=76580

Oraz wykonaj defragmentację systemu za pomocą programu jkdefrag.

nwiz nie musisz odznaczać - ładuje ustawienia grafiki po uruchomieniu systemu.

me@djohnsc podał chyba wszystkie możliwości naprawy, wypróbuj je.

Przeprowadź defragmentację rejestru tym programem - ntregopt

http://www.larshederer.homepage.t-online.de/erunt/

System był niedawno defragmentowany (defrag.exe + Defraggler).

Wydaje mi się jednak, że jest to spowodowane jakąś usługą internetową :idea:

Bo to wygląda tak: Uruchamia się konto, pokazuje się czasem ikona automatycznych aktualizacji. Mogę robić wszystko, tyle, że Mozilla nie uruchamia mi stron, gg się nie włącza. Jak ta automatyczna aktualizacja (która nic nie pobrała…) się wyłącza, mogę korzystać z wszystkich aplikacji internetowych.

Screen z msconfig.exe - zakładka usługi. Wiecie może co mogę wyłączyć/włączyć, żeby to się nie działo?

BTW: na screenie wyłączone usługi Microsoft.

BTW2: Z tych czynności, co podaliście wykonałem usuwanie thumbs.db, uruchomiłem Bootvis i poodznaczałem kilka opcji z msconfig (usługi i programy). Sam system uruchamia się troszkę szybciej, jednak problem tkwi już po uruchomieniu.

Witam!

Jest to mój pierwszy post na tym forum, choć jestem stałym bywalcem tutaj już od kilku lat.

Przeglądając ten post, pomyślałem, że może będę mógł pomóc.

Miałem bardzo podobny problem, gdy zakupiłem urządzenie wielofunkcyjne HP. Po zainstalowaniu sterowników HP z płytki, sam system ładował się w tym samym czasie jak przedtem, natomiast nie można było nic zrobić, dopóki nie pojawiła się ikonka HP na pasku. Trwało to może z minutę i było denerwujące. Rozwiązanie znalazłem w internecie, po dość długim poszukiwaniu. Rozwiązanie problemu okazało się proste:

  1. Wchodzimy start -> uruchom

  2. Wpisujemy services.msc

  3. Szukamy hpqcxs08

  4. Klikamy na to dwa razy

  5. Zmieniamy stan uruchomienia z Ręczny na Automatyczny.

  6. Klikamy na Ok

  7. Robimy restart systemu.

  8. Cieszymy się, że procesy ładują się szybko

Nie wiem czy ta informacja okaże się przydatna, w każdym razie problem wydaje mi się całkiem podobny do tego, który sam miałem.

Pozdrawiam!

Spróbuj jeszcze w opcjach folderów w zakładce Widok odznaczyć “Automatycznie wyszukuj foldery sieciowe i drukarki”.

Log z HijackThis jest czysty. Daj log z Combofix :arrow: instrukcja

Log dajesz na http://www.wklej.eu/, http://www.wklej.org/ lub http://www.wklejto.pl/, a w poście tylko link.

Wielkie dzięki!

Komputer uruchamia mi się szybciej, a co najważniejsze, dzięki Seimi’iemu w końcu wszystko działa tak jak należy :slight_smile: Dzięki za wypowiedzi, starania, pomoc :smiley:

Wątek do zamknięcia, może przyda się innym użytkownikom urządzeń HP ;]

Cieszę się, że moja podpowiedź pomogła rozwiązać Twój problem :wink: Pamiętam jak sam się z tym męczyłem ;]