Problem z odczytywaniem danych z dysku

Witam serdecznie.

Mam następujący problem. Otóż posiadam dysk 80GB podzielony na 2 partycje. Pierwsza główna i druga dodatkowa gdzie trzymam muzyke, filmy, obrazy i inne rzeczy. Otóż na tej drugiej partycji od jakieś 2 miesięcy dzieje sie coś dziwnego. Tylko polowa plików działa a druga polowa nie. Gdy chce np otworzyć muzyka, obraz, film lub zwykły plik tekstowy to komputer sie zawiesza na jakaś minute a potem wyskakuje błąd ze jest błąd odczytu. A gdy ten sam plik mam na tej pierwszej partycji to wszystko działa bez zarzutu. Tak sie dzieje tylko na tej drugiej partycji :frowning: Zrobiłem już dwa formaty całego systemu i nic. Zainstalowałem Partition Magic i zrobiłem skanowanie w poszukiwaniu błędów i tez nic nie wyskoczyło. Gdy zrobiłem format tej partycji za pomocą Partition Magic to wyskoczyło coś a mianowicie “Errors 1551 - Format ukończony” Gdy już system sie uruchomił i chce wejść na ta druga partycje to wyskakuje mi, ze jest nie sformatowana, a gdy chce ja przeszukać czy nie ma żadnych błędów to wyskakuje mi takie coś “Critical 1507 Bad file record signature” i poniżej okienko “Error #7 Operation canceled by user”

Nic nie mogę teraz zrobić z ta partycja…Proszę o pomoc bo już naprawdę nie wiem co mam zrobic:/ Żadnych wirusów nie mam bo sprawdzałem a komputer i oprogramowanie na nim jest w pełni legalne. Wszystkie aktualne aktualizujcie posiadam. Pomocy. Z góry dziękuję i Pozdrawiam :slight_smile:

W sieci dostepne są rózne programy do naprawy dysków (BAD SEKTORÓW i innych błędów

Ja jak miałem problem z dyskiem to kolega polecił MI HDAT2

Program należy do grupy narzędzi typu HDD Regenerator (mających za zadanie naprawić uszkodzone sektory (z ang. bad sector). Tak naprawdę nie istnieją programy do naprawy fizycznie uszkodzonych sektorów (one je tylko maskują tak aby system nie odczytywał danych z uszkodzonych sektorów.Program jest na licencji freeware.

Bardzo porządny programik powinno pomóc Goddny polecenia jest jeszcze HDD Regenerator długo naprawia i w wersji demo potrafi naprawić chyba tylko jeden Bad sektoe więc polecałbym ten HDAT2 działa spod DOS tzn wypalasz obraz na płytce i uruchamiasz kompa z płytki jak znajde linka to podam poszukaj na google

http://www.hdat2.com/

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

a jak ma z tego programu skorzystać bo nie za bardzo wiem…niestety jestem ciemny jeżeli chodzi o prace pod dos’em :confused: