Gdy wkładam płytę do DVD wyłącza mi się komp :(

Witam mam problem :frowning: Zakupiłem LG GSA 4167RB. Mam problem po podłączeniu gdy wkładam płytę wyłącza mi się komp :frowning: nie wiem co robić HELP PLZ ! :frowning: :frowning: :frowning:

Jaką masz konfiguracje komputera oraz szczególnie jakiej marki i mocy masz zasilacz?

FEEL - 300W ADM Sempron 2800+ 2GHz

Siemka, niestety najprawdopodobniej winowajca jest zasilacz, kiedyś podobnie miałem jak kupiłem nagrywarę dvd i tez mi sie komp wyłączał i winowajcą okazał sie zasilacz więc tobie radził bym pożyczyć zasiłkę jakąś markową od kolegi i sprawdzić. Ewentualnie podaj budżet to sie jakiś zasilacz dobierze :stuck_out_tongue: Pozdro!

Pawelek91 , podaj resztę konfiguracji komputera (płyta główna, karta graficzna, pamięć RAM).

Pomoże Ci w tym program EVEREST.

no jak ma semprona 2800 to niech bierze fortrona 400w i po krzyku

512 RAM

Kobian KVT600X-L

nVidia GeForce 2 MX/MX 400

Pawelek91 , do Twojej konfiguracji wystarczy:

DELTA DPS-350PB - 54,99 zł. z przesyłką.

Czyli chodzi o moc zasilacza ? ;D

W przypadku zasilaczy największe znaczenie ma producent, który owy zasilacz wyprodukował (ma się przez to rozumieć: jakość wykonania, użyte podzespoły, filtry, sprawność, itp., a to wszystko składa się na bezpieczeństwo komputera). Moc zasilacza leży na drugim miejscu :slight_smile:

To jacy są wiodący producenci ?

Amacrox, OCZ, Tagan, Xilence, Corsair, Enermax, Modecom MC, Pentegram, Antec, Akasa, Topower itp.

Pawelek91 , zapoznaj się z tym:

http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

Dziękuje wszystkim za rady :wink:

Pawelek91 , aby mieć pewność ze to zasilacz musisz odłączyć inne elementy ( te które możesz )i sprawdzić wtedy. Przyczyną może być też zły układ zworek.

Sprawdzałem na Take Me 400 i działa więc to zasilacz ;D

Mam jeszcze jedno pytanko czy forma FEEL występuje bez ModeCom-a jako producent zasilaczy bo na stronie z tego forum wyczytałem ze złe zasilacze to FEEL a dobre ModeCom to jak jest w koncu ? :slight_smile:

Modecom FEEL, Modecom FEEL II, Modecom FEEL III - zasilacze niegodne poświęcenia uwagi.

Modecom MC - bardzo dobre zasilacze.

Pawelek91 , nie pisz posta pod postem. Mozesz edytować swoje posty by cokolwiek dopisać.