Cała prawda o E8400 [OC Update]

Każdy napewno orientuje się, że jest to nowe dziecko Intela.

Na egielda.com.pl można zobaczyć test 8200, gdzie naprawde chłopaki wycisneli dużo z tego proca.

Tutaj pokaże co potrafi E8400

Narazie chłodzic będzie AC Freezer 7 Pro

Naprawde świetne chłodzenie za niską kase

Rozpoczynam od sprawdzenia max stabilności na def V, czyli według biosu jest to 1.982V

Stanełem na 3.7Ghz !

Temperatury w okolicy 55-60C co jak na 100% obciążenia przy tak dużej częstotliwości pracy nie jest bardzo dużo

post-5687-13856533692173_thumb.jpg

BTW Żeby nie posypały się posty w stylu: “10min orthosa? co to jest?”, informuje, że aby mieć pewność o pełnej stabilności proca trzeba by było pograć w wymagające gierki przez pare godzin oraz orthosa na 2 doby zapuścić, chodź i wtedy znalazły by się osoby które dorzuciłby by coś od siebie

Sprawdzam “wstępną” stabilność. Jest to pewnien stopnień stabilności proca, bo samo odpalenie orthosa daje do wiadomości że “nie jest źle” :wink:

Dalsze wyniki wkrótce

Powodzenia życzę…

już ładnie idzie te 3,7Ghz mnie już by powaliły … zobaczymy jak będzie na końcu :wink:

Ja bym się cieszył nawet tym def. 3Ghz. W porównaniu do mojego E6300 to cud. Ciekawy procek, rzeczywiście. :wink: Powodzenia.

GoGo 4GHz jeszcze pare dni i zobaczymy co z mojego sie wyciagnie ( dodam ze to bedzie moja nauka podkrecania- jestem zielony xd)

Wszystko ładnie, ale według mnie ten procek jest stanowczo za drogi…

Drogi bo trochę słabą konkurencję robi AMD :confused: I to jest martwiące. Chociaż do wydajności też nie można mu nic zastrzec.

Błażej a na jakiej płycie kręcisz tego procka ?? na tym Foxie co w podpisie ??

ale warto skoro można go wykręcić max 4,5GHz przy mobo z dużymi możliwościami OC :slight_smile:

Na def max z tego co mi się udało w orthosie @ 15min uzyskać to było 3,737 Ghz na def napięciu ~1,972v

To co chciałem osiągnąć, osiągnełem :slight_smile:

4Ghz done @ air

Napięcie 1,297V

Warto spojrzeć na temperatury jak wzrosły. Freezer 7 pro przy większym wydzielaniu ciepła już sobie tak znakomicie nie radzi

post-5687-13856533693595_thumb.jpg

W poniedziałek zapewne dojdzie do mnie TR 120 Ultra, więc spróbujemy jeszcze więcej pocisnąć na powietrzu. Wiedług wielu jest to najwydajniesze chłodzenie powietrzne, więc sprawdzimy jak zwykły Kowalski może wykręcić E8400

Platforma testowa :

E8400 [AC Freezer 7 pro]/ Foxconn P35A-S / Patriot LLK 800 / Amacrox 500W

na zgranicznych forach podobno niektórzy wyciagają 5,5 GHZ przy napięciu 1.625V

więc życze powodzeniaw kręceniu,i chyba masz troche dużą temperature procka

Skołuj mi Ln2 / zapinki / kontener / to też spróbuje :stuck_out_tongue:

masakra :o :slight_smile:

4GHz na tym procu to jest mało ;]

jak będę miał kasę też planuję kupić E8400 na razie jednak całe oszczędności mojego życia idą na telefon komórkowy xD

Błażej jedź dalej, chyba nie zamierzasz sie poddać po 4GHz :stuck_out_tongue: E8200 szły wyżej… :stuck_out_tongue:

Czekam na TR 120 i napewno nie będe oszczędzał proca :stuck_out_tongue:

mogło by amd wypuścić jakąś konkurencje aby intel wprowadził sensowne ceny bym dowalił test bo mam chłodzenie wodne

btw

Więcej przy tym teraźniejszym chłodzeniu nie pójdzie ?

Jak myślicie jakby sie miała sprawa z boxowym wentylem ? Bo rozumiem Błażej że chłodzisz Freezer 7 pro :?:

Nie wiem, nie sprawdzałem wyżej, ale tempy już 80C sięgały(1.35) w stresie po paru min

Na boxie nie sprawdzałem

mało podkręciłeś Quad idzie z 2,4 GHz na 3,6 GHz :smiley: tylko ciekawe jaka temperatura #-o

Słabo quad poszedł

E8400 idze z 3.0 na 5.1 tylko ciekawe jaka temperatura… :roll:

daj znać jak wymienisz chłodzenie i podkręcisz bo mam jeszcze szanse zmienić proca :smiley:

mi nie poszedł [-X bo kompa kupuje w poniedziałek :wink: