Podzespoły PC - opinie

Zamierzam złożyć nowy komputer system będzie pracował pod kontrola Windowsa i Linuksa. Zastosowanie; internet, muzyka, praca, gram bardzo mało. Komputer będzie podkręcany.

Składany będzie w Agito.pl i Komputronik ( mam na miejscu).

Koszt 1700 zł

System; XP -…252,00 zł

czy?

Vista Home Premium 64-bit PL -…281,00 zł

Płyta główna; Abit IP-35-E -…297,00 zł

Procesor; Intel Core Duo E2160 1.80 GHz BOX - …206,00 zł

Grafika; Palit XpertVision GeForce 8600 GT Sonic+…311,00 zł

Dysk; WD Caviar SE WD1600AAJS (160GB, 8MB, SATA/300)…156,00 zł

Zasilacz ATX; Modecom MC-400 400W …138,00 zł

Pamięć; A-Data DDR2 2x1024MB 800MHz CL5 BOX…135,00 zł

Napęd; PIONEER DVD+/-RW DVR-212 czarny OEM…104,00 zł

Buda; CoolerMaster Elite 330 Black-Silver…140,00 zł

Czy to będzie dobry zestaw ?

Czy ta katrta graficzna łatwa jest w instalacji pod Ubuntu ?

wedle gustu :P, na xp aplikacje (zwłaszcza gry) działają wydajniej.

w tej cenie optymalny

tak, bez problemu odpalisz akcelerację sprzętową oraz compiz fusion.

Nie, no kompek niczego sobie :wink:

Zasilacz ATX; Modecom MC-400 400W …138,00 zł

Zastanowiłbym się nad czymś odrobinę wydajniejszym.

Jestem za XP tylko czy aplikacje pod niego będą pisane do końca jego wsparcia ?

mirek319 ,

W moim uznaniu ten zasilacz jest z zapasem na przyszłość chyba ze sie mylę.

zasilacz ten w zupełności wystarczy.

Bardzo fajny zestaw - zasiłka skiknie :!:

ja bym jednak brał system 32-bitowy jak na razie większa jest dostępność programów

Jeszcze jedno pytanie o dysk.

Jak to jest z tym będę potrzebował dodatkowych sterowników żeby system (XP) wykrył dysk ?

Chyba chodzi Ci o to że XP wykrywa 128Gb a nie dajmy na to te 250Gb czy 320Gb. Wgrywasz SP2 (Service Pack 2) i cieszysz się pełną pojemnością.

edit

Zastanów się czy dysk 160Gb na pewno Ci wystarczy. Po co potem robić sobie problem.

Chodzi mi o coś takiego http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic. … 9469#19469 tylko ze tu jest na przykładzie laptopa.

Witam!

Bzdura! Nie ma problemu ani z 64 bitową Vistą, ani XP, sam posiadam oba te systemu w wersji x64 i wszystko ładnie śmiga. Programy 32 bitowe działają.

A jak jest z grami też działają ??

działają dlatego że w wersji 64bit są jakby 2 środowiska, 32i 64bi (testowałem tą vistę zaraz po premierze) jedyny ból to 14gb po instalacji i 16-20gb i więcej w zależności od konfiguracji oraz w menu podwójne linki (np Internet Explorer, niżej IE 64bit itp). problem się pojawia z obsługą sterowników do - zwłaszcza starszych urządzeń). jeśli nie ma wsparcia dla danego sprzętu dla platformy 64bit to nie uruchomisz takiego urządzenia. reasumując soft 32bit działa, brak wszystkich sterowników (obsługa urządzeń w architekturze 64bit).

Witam!

Ja nie mam podwójnych linków… może to jakieś poprawki naprawiły.

Co do starych urządzeń… takie do roku czasu działają prawie wszyststkie… starsze… dajmy spokój, bo przecież sprzęt teraz jest na tyle tani, że chyba warto kupić nowe urządzenie jeśli stare nie działa.

Nie było tej pamięci co chciałem zamówiłem Kingston DDR2 2x1024MB 667MHz CL5 BOX mam nadzieje ze tez dobra i nie będzie przeszkadzać przy kręceniu.

Gorzej żeś już nie mógł wybrać :expressionless:

No nie za dobra posunięcie :stuck_out_tongue:

Ej, broń Boże nie bierz 64 bitów, gdyż przez dodatkową obsługę 32 bitów przez ten system wydajność w nim spada(nieznacznie, ale) poniżej 32 bitów, żeby tak się nie działo ktoś musiałby zaprogramować system WYŁĄCZNIE 64 bitowy. Tak w zasadzie to te 64 bity to jakaś specjalna nakładka tak naprawdę jest. poza tym mniej problemów uświadczysz właśnie ze sterownikami, jak mówi przedmówca