Notoryczny problem z zasilaczem ATX :/

Witam.

Mam taką prośbę odnośnie problemu z zasilaczem ATX.

Mianowicie mój serwis, do którego wysyłam sprzęt na gwarancji non stop wymienia mi zasilacz, że niby on jest wszystkiemu winien. A ja nie do końca jestem o tym przekonany, czy to wina zasilacza, czy może innego podzespołu.

Krótko opiszę problem.

Po wymianie zasilacza na nowy, sprzęt “chodzi” ok 2 miesiące po czym ponownie zaczyna szwankować. Objawia się to tym, że wyskakuje bluescreen podczas pracy. Ale nie to najważniejsze. Podczas bootowania systemu, a raczej jeszcze zanim system zacznie się ładować, bios wywala komunikat, że "błąd odczytu danych. Proszę nacisnąć [CTRL + ALT + DEL]. Czasem też się zdarza, że bios nie widzi dysku twardego. Wcześniej miałem także problem z odczytaniem płytki w DVD-ROM’ie. Po włożeniu płytki, czytnik się rozkręcał i był restart systemu.

Konfiguracja kompa:

Zasilacz FEEL 300 ATX ATX12V 300W PFC

MoBo ASUS P5VD2-MX

P 4 3.06GHz/533MHz LGA775

Radiator Glacialtech Igloo 5050 PWM LGA775

Geforce 7300GS 256MB/64bit PCI-e

Dysk Samsung 160GB HD160JJ 8MB SATA-II 7200rpm

DVD+/-RW Samsung SH-S182D DL

DDR 2 2GB 677MHz - Dual Kingstone

Wiem, że ten zasilacz kiepskiej firmy i jak dla mnie za małej mocy i powinien być wymieniony, ale czy to może być tego wina, że ma za małą moc jak do takiego konfigu i z tego powodu się chrzani? (w tej chwili komp jest na gwarancji jeszcze i nie chcę samodzielnie wymieniać zasiłki, żeby w razie czego, po paleniu go móc na spokojnie reklamować zestaw a nie kupować nowego zasilacza.

Czy jest możliwość sprawdzenia zasilacza jak komp jest włączony (jakiś program monitorujący?) albo inny program do sprawdzenia poprawności działania sprzętu?

Za wszelkie rady będę wdzięczny.

Zasilacz to tragedia :wink:

niech ci go wymienią jak jest na gwarancji

ale nie na ten sam szrot !!

nie wiem jak to jest z wymianą na gwarancji ale może powiedz im zeby wymienili ci na conajmniej fortron 350W lub delta 350W

Ten zasilacz jest bardzo kiepski i za słaby, do zmiany na Modecoma MC-350ATX/MC-400ATX lub Amacroxa Warriora AX400-PNF/AX450-PNF, napięcia mierzy się tylko i wyłącznie miernikiem pod obciążeniem.

Daj screena z HDTune

Krótka piłka, powiedz niech ci wymienią tego szrota na coś innego (jak trzeba dopłać różnicę), Jeśli nie mają nic odpowiadającego tobie do zaoferowania to niech dadzą ci w rękę równowartość tego złoma i sam kup coś normalnego i niech ci zamontują/zamontuj…

Dzięki za szybkie odpowiedzi, ale nie powiedzieliście mi, czy zasilacz może się chrzanić właśnie przez to, że jest za słaby?

W tej chwili jeszcze nic nie będę wspominał o wymianie na inną zasiłkę, ale następnym razem walnę im taki list, że z butów wyskoczą :wink: No i oczywiście kontrolnie telefon codziennie o 15:30 jak idzie naprawa sprzętu :smiley: :twisted:

Ten zasilacz to przede wszystkim ze względu na jakość chrzani… poprostu szmelc i nie moge zrozumieć dlaczego te debile ze serwisu wymieniają go co chwila zamiast raz wymienić na coś dobrego - wniosek jeden, kolejny serwis gdzie pracują ludzie niewykształceni:/

Sidhmor, dodam do tego jeszcze to, że za pierwszym razem jak wysłałem im sprzęt z tymi samymi problemami, to odesłali mi go, z informacją, że zalecana reinstalacja sytemu :wink: Normalnie paranoja z nimi :confused:

Ale ostatnio otworzyli sobie centralę u mnie w mieście, więc jakby co, to nie daleko mam do nich, aby “pogadać” obie z kimś :wink:

SlaVa , nie wiem, czy tak prędko wymienią Ci ten zasilacz na coś porządnego.

Znając polskie realia w sklepach komputerowych i serwisach, to wcisną Ci coś badziewnego.

Polskie sklepy komputerowe i serwisy nie są wyposażone w nic lepszego, jak: Modecom FEEL, Tracer, ProComp, czy Megabajt, a te wszystkie, to takie złomy, jak Twój obecny. Jeżeli mają coś konkretnego, to jest to w niebotycznie wysokiej cenie. Nawet 2,5 razy drożej, niż na Allegro.

Jeżeli chcesz coś konkretnego, to niestety musisz czekać, aż to dla Ciebie sprowadzą, albo najlepiej kupić samemu.

Ale to wszystko wynika nie z tego, że robią Ci na złość, tylko z ich niewiedzy ! Po prostu nie znają się na tym i tyle. Jeżeli Ty nie powiesz konkretnie, czego oczekujesz, co chcesz kupić (konkretna firma i konkretny model), to nic dobrego nie dostaniesz.

Polecam lekturę -> Najgorsze i najlepsze marki zasilaczy.

Hmm, Seba86mu i inni, którzy piszą, że pracownicy tej firmy nie znają się na rzeczy :wink:

Cytat ze strony firmy, w której zakupiłem sprzęt:

A jest to firma PC-FACTORY.

Więc teraz się zastanawiam, czy ten ich cały ISO, certyfikaty itp. itd. o których piszą na stronie to zwykła ściema?? :wink: :roll: :shock: :?

Rozumiem, ale regulamin forum chyba czytałeś??

Co Twoje pytanie odnośnie zasilacza ma wspólnego z moim problemem odnośnie notorycznych problemów z zasiłką ATX??

Spójrz na TEN post. Na dole masz info/odnośnik :wink:

Gwarancja nie obejmuje wymiany czegokolwiek na coś lepszego jeśli dostępne jest coś porównywalnego na stanie. W takim razie aby mieć pewność musisz sobie na własną rękę kupić coś przyzwoitego z allegro i tyle, wtedy będziesz wiedział napewno.

Co do prawdopodobieństwa… Feel’e są złe, ale zwykle chodzą bez problemów, twój komputer nigdy nie powinien wziąść więcej niż 175W (co jest i tak wielką ilością, a jest to zasługa p4 oczywiście) z zasilacza, tak więc prawdopodobieństwo że pare feel’i nowych padło pod rząd jest bardzo nikłe…

Jeśli to nie jest wina zasilacza, to na pewno jet to procesor mi bluescreen zawsze wywalało jeśli miałem za bardzo podkręcony komputer, mówię o starym komputerze nie tego z podpisu :slight_smile:

Właśnie… może procesor się przegrzewa? Np w serwisie chcąc nie chcąc czyścili ci radiator na procku, a przez 2 miesiące mogła na nim zebrać się wystarczająca ilośc kurzu do podniesienia temp procesora o 20-30 stopni w stresie…

Tak, tylko że zasilacz był już 2x wymieniany (zawsze ten sam - feel 300w).

Procka nie mam podkręconego, a radiator jaki jest, to widać w pierwszym poście.

Poza tym, jeśli firma jest taka, że chwalą się ISO, współpracą z HP, Siemens itd. to raczej coś takiego jak w moim przypadku jest, miejsca mieć nie powinno. (np. odesłanie niesprawnego sprzętu z info, aby przeinstalować system, kiedy pisałem im, że nie ma możliwości odtworzyć jakiejkolwiek płyty w napędzie, bo jest restart kompa.)

SlaVa , szkoda nerwów z taką “firmą”.

Zastosuj się do porady Scorpio :

Wydaje mi się, że najlepszym wyborem będzie MODECOM MC-350ATX.

Kup lepiej nowy zasilacz dla świętego spokoju.

Tak, jak napisał Mariosti* , gwarancja nie obejmuje bezpłatnej wymiany sprzętu na nowy (innej firmy). Gdy posiadany sprzęt ulegnie awarii, zostaje on wymieniony na nowy, ale ten sam, także z tymi FEEL-ami możesz jeszcze długo się męczyć.

Seba86mu, i tak właśnie zrobię.

Jutro ostatni raz wysyłam sprzęt do serwisu, ponieważ już jest umówiony kurier.

A dla świętego spokoju zakupie sobie zasiłkę i poczekam aż ten feel przestanie znowu działać :wink:

Dzisiaj jeszcze napiszę “ładny” list do serwisu z problemami i propozycją wymiany zasilacza :wink: Zobaczymy, czy cokolwiek mi odpiszą :wink: Powołam się na ich stronę i informacje na niej zawarte :smiley: :twisted: :twisted:

dobra rada …wrzuc sobie zasilke np.400w iBox…na pewno u ciebie bedzie wporzadalu i zmien chlodzenie na procku np. na Penragram Freezone-obojetnie jaki- te procki lubia sie grzac a wydajny cooler to podstawa. Wydasz na to np. na allegro okolo 100zl i bedziesz mial spokoj… W razie pytan “priv”…

pozdro…

Nie znasz się nie wypowiadaj się, iBox to najgorszy syf jaki może być, bardzo niska sprawność, brak zabezpieczeń, spore skoki napięcia, sporo zawyżona moc na naklejce, już dużo lepszy jest Modecom MC-350ATX/MC-400ATX.

Radze ten temat przeczytać

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … e=threaded