Pytanie i problem z DVD marki Samsung

Mam już drugą nagrywarkę DVD tegoż producenta (model SH-S182D dałem na gwarancje i przysłali mi SH-S202N) i występuje ten sam problem, czyli nagrywam płytę DVD z predkością 8x i przeglądam sobie internet, po nagraniu próbuje wczytać i nic, nie chce jej wczytać. Z CD ten problem nie występuje, i teraz pytanie czy da sie coś z tym zrobić, a jesli nie to czy kupować nową (jaką?)?

Jak już naciśniesz “nagrywaj” to niczego nie ruszaj, ja mam tak samo z nagrywarką Samsunga, jak coś robie podczas nagrywania to sie źle nagra, a jak zostawie go podczas nagrywania to jest spox. Wydaje mi się, że płyty DVD są “czulsze” od CD i dlatego ma to znaczenie.

A jakim programem nagrywasz? Moja kiedyś dobrze nagrywała (nero), ostatnio zainstalowałem CDBurnerXP i się zaczeło. Spaliłem 3 płyty aż do tego doszedłem (to co koledzy wyżej) znowu zainstalowałem nero,ale jeszcze niemiałem okazji nic nagrywać. Myślę że to może być coś z priorytetami bo jak przełączyłem CDBurnerXP na priorytet “wysoki” to mi normalnie nagrał. A może moja nagrywarka ma trzaski :).

Popieram adam749.

Z wypalaniem płyt jest jak z trafieniem w totka , trafisz lub nie.

Nagrywanie nie trwa wieczność , powstrzymaj się od korzystania z kompa na czas wypalania , to na pewno nie zaszkodzi.

Ja własnie nagrywam DCBurnerXp i czasem dobrze nagra, nero zawsze spieprzy płytę :evil: Ok, czyli to nie wina nagrywarki, i nie kupować nowej?

MI samsungi od zawsze pod Nero dobrze cd i dvd nagrywają … za to często miewały problemy z czytaniem nowych orginalnych płyt przyniesionych wprost ze sklepu … wtedy szły na gwarancję i wracały nowe te same modele i już problemu nie było :slight_smile: … Co do wymiany w serwisie nagrywarki - powinni ci odesłać dokładnie taką samą lub zapytać się czy może być inna a jeśli się nie zgadzasz muszą !!

Edit:

Czasem pomaga wolniejsza prędkość zapisu i oczywiście dobre firmowe CD/DVD … Na lapkach nigdy nie powinno się dotykać czegoś podczas nagrywania płyt bo zawsze się zjebie a często podczas nagrywania CHYBA w Asusach ciężko robić cokolwiek :slight_smile: