Płyta pod e8400?

witam! kupuje nowego kompa i nie wiem jaką płytę wybrać. części będą następujące:

proc: e8400

grafa: GF 8800gts 512

ram: Mushkin XP2-8000, 5-5-5-15 (2x 2048 MB)

i co byście mi polecali? cena ok 400zł.

PS. czy opłaci się dopłacić do płyty i wziąć jakąś np. za 600zł? czy będzie jakaś różnica oprócz funkcji w biosie?

jeny znowu szukajka padła ? :clever: :szukaj:

Foxconn P35A-s

Foxconn P35A-S | DFI Blood Iron P35

Foxconn P35A-S, Może tez być Evga 780i ale dużooo droższa

a co byście powiedzieli na Asus P5K Pro lub DFI LanParty DK P35-T2?

a może dopłacić i wziąć DFI LanParty DK X38- T2R?

mógł by ktos napisać coś więcej?

Płyta ■■■■

Gorszej “nowości” nvidia nie mogła zrobić…

A wszyscy mowią tak dobrze o niej?

czemu nie polecacie mu abita ip35? wydaje mi się ze jest lepsza od tego foxconna, cena podoba, lepsze chłodzenie, równie wysokie, bezproblemowe oc. ja bym brał abita.

Widzisz, jedni mówią Foxconn, drudzy wolą Abita a jeszcze inni DFI czy msi. Tak to już jest, każda z tych płyt jest dobra. No ale wiadomo każda czymś sie różni.

Także jest to b. dobra płyta główna. Lecz nie obsługuje ona RAID ,

Abit IP35-E nie obsługuje Raidu, Abit IP35 obsługuje Raid.

Tak tak wiem … nie zauważyłem , że kolega tmk2404 , napisał Abit Ip35 … (bez “-e” )

no a asus p5k pro?

Podobno bardzo awaryjna… lepiej tego Foxconna lub Abita.

A ja polecam MSI P35 NEO2-FiR :slight_smile:

MSI i Foxconn, Abit boryka sie z problami biosu.

nie polecam ci msi bo przy jakimś poważniejszym oc musisz się męczyc ze zworkami na płycie… co nie jest za bardzo wygodne. wg mnie bierz abita lub foxconna ze wskazaniem na abita.

Męczyć?

Przy wkładaniu do obudowy, od razu zworki 2 przestawiasz i nie ma problemów

To ja Ci oszczędze kłopotów jakie sam miałem :mrgreen: Wszystkie te płyty oprócz Abita męczy tzw. podwójny start czyli włączasz kompa a on załącza się i wyłącza i za chwile znów załącza się tak jak zepsuty komp. Niestety Intel to padaka straszna ze względu na mobo nikt o tym nie wspomniał a myśle, że to istotne jest.

Poza tym Foxconn nie Abit ma kłopoty z Biosem co dwa tygodnie wychodzi nowy nie do końca oki ale podobno ten ostatni likwiduje wszystkie duże bugi oprócz podwójnego startu, który jest charakterystyczny dla P35 (bardzo kulawy ten chipset jest) oprócz Abita gdzie się z tym połowicznie uporano.

Ja proponuje wziąść Abita IP35 myśle, że jest najbardziej “życiowy” przynajmniej dla mnie choć nie pozbawiony sporych wad jak każda mobo pod Intela.

Jak był test na frazPc.pl “Tanie podkręcanie” to własnie pisało ze Abit IP35-E ma ciagłe problemy z podwójnym startem.

Tutaj link http://www.frazpc.pl/artykuly/553/ABIT, … odkrecanie

A Abit IP35-E rózni sie chyba tylko tym że nie ma RAID, a Abit IP35 ma ale nie jestem pewnien czy to jedyna różnica.

frazpc.pl -"Po pierwsze ‘podwójny start’, będący cechą charakterystyczną chipsetów Intela od czasów P965. Jak się jednak okazało podczas testów płycie IP35-E ‘podwójny start’ towarzyszy praktycznie cały czas - podczas uruchamiania komputera niezależnie od FSB, po zmianie i zapisaniu ustawień w BIOS, po twardym restarcie - za każdym razem płyta uruchamiała się dwukrotnie. "