HD Ready / Full HD na mym kompie - jak?

Oki mam kompa jak w podpisie plus monitor iiyamy 22 cale, maks 1680x1050 …

Wiadomo nie osiągnę na monitorze full HD ale mam wyjście HD przez przejściówkę … Ale nie o to chodzi :stuck_out_tongue:

Wiadomo by odtwarzacz filmy HD trza mieć napęd HD w kompie …

Ale czy można jakoś inaczej bez HD napędu, filmy np ściągnięte z neta w HD Ready na mym kompie ??

Kurde nie umiem dziś się wysłowić …

Chodzi o to czy na kompie mym można bez żadnych dodatkowych kosztów odtwarzać filmy w jakimkolwiek HD - czy tylko jak prześle sygnał na TV z HD ??

Jakieś programy, sterowniki ??

Ps. Podajcie linki :slight_smile:

Ja mam zainstalowane kodeki Statusik i KMPlayer - wszystko działa, dodatkowo można zainstalować kodeki CoreAVC.

mam napęd DVD i oglądałem film Full HD…trochę przycinał mi film ale obejrzałem …odtwarzacz do tego filmu jest już na płycie …

wina karty graficznej…

Scobel , może tobie też się przycinać… (może to nie znaczy musi :wink: ) na radkach chodzi bez zająknięcja (mowa o tych z serii HD3xxx)

Tzn kupiłem jakąś gazete (chyba Pc coś tam) i był w niej film … odpaliłem na kompie i skąd mam wiedzieć że ruszyło mi w HD ?? :slight_smile: Film leci ale tak jak by wszystko za takim hmm drobnym piaskiem no nie wiem smuży … ?? :slight_smile: No ale oglądać się da … Tzn ogląda się dobrze … ale kurcze mam TV HD FULL i na nim programy z Cyfry+ w HD wyglądają bosko a na kompie to tak nijak …

Więc skąd wiem że ów program zapoda mi mil w najlepszej dostępnej dla mej konfiguracji rozdzielczności ?? :slight_smile:

Spokojnie na twoim kompie HD będzie działać tylko trzeba zapodać odpowiednie sterowniki.

wina karty graficznej…

zapomniałeś dodać że też procesora, poza tym kolega ma 8500GT więc ma PureVideo HD (gorsze od podobnego ATI ale jest), które obecnie jest również na Win XP.

Że jak ? Akurat CPU oraz karta graficzna jest zupełnie wystarczające do HD. To że obraz jest nieciekawy to prawdopodobnie wina monitora, puść go w najwyższej rozdzielczości (natywnej) i tak oglądaj filmy. Nie będzie to może odpowienie ale tylko tak obraz będzie czysty. Sciągnij sobie też PowerDVD 7 wersja trial, włącz akceleracje sprzetową w ustawieniach i potestuj. http://www.cyberlink.com/multi/download … 1_ENU.html

Patrzyłem na jego sygnaturkę i tym sie sugerowałem :o

Co “Że jak?” przecież napisałem przy odtwarzaniu video znacznie ma procek i karta graficzna więc o co ci chodzi.

O to że Scobel napisał że ma problemy z obrazem HD a ty czepiasz się że winna jest karta graficzna i procesor, a widziałeś co ma w podpisie ? Jak dla ciebie AMD 2x6400 i 8800GTS jest za słabe to coś nie bardzo się orientujesz.

Masz fiero wyraźny problem ze zrozumieniem czytanego tekstu:

  1. podaj mi przykład że czepiam się, że czemuś jest winna karta graficzna i procesor,

  2. podaj mi w którym momencie można choćby mieć wrażenie że uważam iż 8800GTS i X26400 jest za słabe do czegokolwiek (z wyjątkiem Crysisa).

Jesli twój komp to to co masz w sygnaturce to po prostu brak sterowników lub ich nadmiar powoduje przycinanie filmu w HD.

Chodzi mi o te zbędne efekty piaskowania czy jak to ująć na całym ekranie … tu nie widać na twarzy bo są podobnego koloru ale doskonale widać wokół …

vlcsnap-2690.png

I mi film nie przycina, to ktoś inny się wypowiedział w innym poście że mu się przycina, mnie denerwuje, irytuje tylko ten efekt piaskowania …

Jak to naprawić ??

Może spróbuj tak:

zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej

wywalić wszystkie kodeki audio i video jakie masz i zainstalować K-Lite full, odtwarzaj playerem KMPlayer jest tam też opcja do wyostrzania lub zamazywania obrazu nie pamiętam gdzie ale na pewno jest.

ekran jest podłączony z kartą graf przez DVI?

To dziwne, mi jakoś na mojej integrze filmy w full HD działają bez najmniejszego zająknięcia :slight_smile:

Komp po formacie … najnowsze sterowniki … plus kodeki K-Lite Full … KMPlayer nie pomaga …

Podłączone przez DVI …

Muszę jakiś inny film w HD na kompie odpalić i będzie wszystko jasne … bo to może ten film ma taki urok … :slight_smile: Lub pójdę z tym filmem do kumpla i u niego sprawdzę …

Próbowałeś np. WIN DVD, Power DVD jeżeli na innym monitorze będzie to samo to klops.

Zwróćcie uwagę na pewien ‘drobiazg’.

Scobel , prawdopodobnie kupił dodatek HDTV do magazynu PC World Extra z filmem “Miecz Przeznaczenia”.

Podobnie jak seria “Masters of Science Fiction” w aktualnym PC World… to jest AVI z wideo kompresowanym kodekiem Xvid i audio AC3 (wysoka rozdzielczość i bitrate).

Z oczywistych powodów w tym przypadku odpada dekoder CoreAVC (H.264/AVC) oraz sprzętowe wsparcie ze strony karty graficznej (PureVideo i Avivo).

Jeśli korzystasz z KMPlayer, to K-Lite jest właściwie zbędne - ponieważ ten odtwarzacz korzysta z własnych dekoderów (chyba że użytkownik zmieni to w konfiguracji).

‘Ziarno’ (grain) - tu kombinacje z K-Lite w niczym nie pomogą.

Hmm… może redukcja szumu w ffdshow, KMPlayer albo SMPlayer…?

OKI

Do pana Up dokładnie z tej gazety mam ten film …

I pobawiłem się nim dziś na 12 !!