Jak zainstalować sterowniki Realteka w Widows XP z SP2

Witam mam problem z zainstalowaniem sterowników Realteka na Windowsie XPSP2 z 2007r

na płycie którą dostałem wraz z płytą główną oczywiście są te sterowniki

ale w żaden sposób nie moge tego zrobić a opcja Xpress Install wcale mi nie pomaga a wręcz dobija

Na starym windowsie z sp1 najpierw instalowałem cały program Realteka a później

High Definition Audio Package kb88811xpsp1 i było wszystko ok bo panel sterowania podczas

instalacji tego kb88811xpsp1 znalazł urządzenie a ono było gotowe do

użytku. Teraz zrobiłem tak samo ale instalowałem kb88811xpsp2 i niestety wielkie nic.

Jeżeli to pomoże to macie tu (mam nadzieję przydatne) info:

Płyta główna Gigabyte GA-P31-DS3L

Kodek Audio ALC888; Wersja sterownika audio 5.10.0.5449

Mam nadzieję że wiecie o co chodzi, troche się tego naszukałem i chyba nie tylko

ja mam z tym problem, tak więc z góry dzięki za odpowiedź.

Odinstaluj te stery co masz i zainstaluj najnowsze :

http://www.sterowniki.net.pl/koment.php?k=7998

Następnie wejdż w C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield i kliknij na plik KB888111xpsp2 - zainstaluj.

Jeżeli korzystasz z panela przedniego komputera / mikrofon i słuchawki / i nie będzie głosu oraz nie będziesz wiedzieć jak to naprawić to tu jest temat :

viewtopic.php?f=19&t=205720

Musisz zaznaczyć ,Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego".

Powodzenia. :slight_smile:

Maciek_nowy , odinstaluj sterowniki Realteka, które instalowałeś do tej pory. Uruchom ponownie komputer.

Następnie zrób tak:

Najpierw zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj Microsoft UAA HD KB888111.

Kolejno zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Po tych zabiegach wszystko powinno działać.

Instaluj w opisanej kolejności.

Proszę zapoznać się z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie. W tym celu proszę użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedzi. Ale co się tyczy sposobu XMana to niestety ale nic z tego. Zrobiłem tak jak w napisałeś Ale podczas instalacji kb888111nie znalazło urządzenia.

:evil:

Spróbuje jeszcze sposobu seby86mu.

viewtopic.php?f=7&t=230985

A jeśli ja mam płyte główną Gigabyte GA-K8NS to podejdą te sterowniki o których pisze seba86mu? z góry dzieki za odp.

kagie , najpierw pobierz i zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głóne. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj sterowniki do kary dźwiękowej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Wielkie dzięki , Pomogłes mi:)