Mysz USB po WU nie działa... (Vista HB)

Witam.

Po zainstalowaniu Update’ów dzisiaj nie działa mysz USB A4Tech Opto-Radio 418. W menedżerze urządzeń jest jako “Nieznane urządzenie”. Po wybraniu zaktualizuj sterownik niby odnajduje stery, ale ich nie instaluje, bo następuje nieokreślony błąd lub na przemian, że sterownik może pochodzić ze starszej wersji Windows. Polecenie sfc /scannow zwraca błędy, ale ich nie naprawia przez nieokreślony błąd. Przywracanie systemu również daje nieokreślony błąd (xD).

Brakuje mi już pomysłów. Może ktoś by zuploadował sterownik myszy z system32/drivers, to bym spróbował go wgrać. Dodam, że mam Vistę 64-bit!.

Czekam na odpowiedź(i) i pozdrawiam, Tomek

Mam identyczny problem, ale z 32-bit’ową wersją systemu. Do czasu instalacji poprawek wszystko było w najlepszym porządku.

Prawdopodobnie KB940199 pomoże. Zaraz ją wypróbuję…

Linki:

Vista x64

Vista x86 (32 bity)

Nie pomogło, przy próbie instalacji wyskoczył komunikat “aktualizacja nie ma zastosowania”…

Jonatan007: ta poprawka działa tylko na wyższych systemach niż Home Basic, więc sobie tym nie pomożemy :confused:

Polityka Microsoftu… :confused:

Witam,

jest rozwiązanie tego problemu. Mam w moim Vista Home Basic wszystkie mozliwe poprawki i moja mysz padla.

Znalazlem rozwiazanie:

  1. Wejdz do menedzera urzadzen.

  2. Wybierz nierozpoznane urzadzenie (chyba drugie z gory - Inne urzadzenia).

  3. Kliknij w aktualizuj sterownik.

  4. Wybierz opcję wskazania katalogu z dysku.

  5. Wskaz C:\Windows\Winsxs

  6. Vista bedzie dlugo szukala sterownika az wyrzuci komunikat w uroczym czerwonym okienku, ze costam sie jej nie podoba.

  7. Mimo tego zainstaluj ten sterownik i po chwili bez restartu ciesz sie dzialajaca myszka.

Dajcie znac jak poszlo :))

Pozdrawiam

Lukasz P

Twoja rada pomogła sethamon :wink:

Ja podawałem ścieżkę C:\Windows\ (bez winsxs) i znajdował pewnie te błędne w innym folderze…

Pozdrawiam i dzięki serdeczne za pomoc :slight_smile:

wielkie dzięki za podpowiedz sethamon:)

wreszcie mysz działa, co za ulga

pozdrawiam