SB Audigy SE OEM<panel przedni (za mało miejsca na piny)

kupiłem niedawno tą kartę i zachwycony nową jakością postanowiłem jeszcze panel przedni podłączyć i tu już sie schody pojawiły

moje kable z obudowy mają za duże te wtyki i nie mieszczą sie wszystkie razem :shock:

chyba, że pcham je tam gdzie ie trzeba :stuck_out_tongue: (prawy górny róg,białe wejście?)

i jeszcze przy okazji poprosiłbym o dokładne oznaczenie bo coś tam w necie znalazłem (inny model) ale nie jestem pewien

Co do oznaczeń i podłączenia to załączam Ci piny i jak podłączyć. Zrobiłem sobie na przyszłość, bo mam taki sam problem.

Co do kolorów kabelków to mogą się różnić, ale piny w SB są takie same.

A i ta osłonka od pinów powinna się zdejmować i wtedy spokojnie podłączysz kabelki(przynajmniej u mnie sie zdejmuje, tylko trochę siły trzeba użyć, ale zejdzie)

adam749

fajnie ale brakuje mi paru wejsc :stuck_out_tongue: w mojej starej opisane są jako “backaut” “l” i “p” a na stronie creative istnieja jako “FP return R i L” + opis do nich Right channel audio signal return from front panel (when headphones unplugged)

aha i jeszcze to od której strony to 1?

Backout l - L-OUT

backout p - R-OUT

Tylko nie jestem pewien!

Tu masz wszystkie piny w SB i na dole napisane od której strony:

1 - Analog Ground

2 - Analog Headphone Out Left

3 - Audio Backpanel Mute – short to ground to mute the backpanel (when headphones are plugged in)

4 - Analog Headphone Out Right

5 - same as #3

6 - Mic input from front panel

7 - key pin (shouldn’t be there)

8 - VREF out – voltage reference for Mic

9 - MIC IN MUTE – ground when mic isn’t plugged in, +12VDC when mic is plugged in

10 - Audio cable detect – will be ground when headphones are plugged in (not normally used)

PIN 1 to pin najdalej położony od śledzia, i PIN 10 to pin najbliżej śledzia.