Czy warto kupić laptop L40 - 17 MediaMarkt 1299 zł

toshiba_satelite_l40_14h.jpg

Od jakiegoś czasu rozglądam się za notebookiem dla mnie. Chciałbym się poradzić, czy warto kupić ten model. Widziałem go w mediaMarkt w cenie 1299 zł. Warto go kupić. Toshiba to chyba dobra firma. Parametry laptopa:

Procesor: Intel Celeron M540 1.86 GHz, matryca 15,4" WXGA trueBrite, pamięć operacyjna 1 Gb RAM 667 DDR2, HDD 120 GB, nagrywarka DVD +/- R, RW (DL) SuperMulti, grafika Intel GMA X3100, karta sieciowa LAN 10/100 MB, WiFi 802.11 b/g, 3 porty USB 2.0, modem V.92, czytnik kart pamięci, głośniki stereo.

Wydaje mi się to rasądną ceną w porównaniu do firmy i jakości. oto podobnie wyposazony laptop (512 RAM)

http://proline.pl/sklep.php?prodid=TOSHIBA+L40-17O

A tu Laptop w zbliżonej cenie ACER:

http://proline.pl/sklep.php?prodid=ACER+LX.E870C.021

Moim zdnaniem Toshiba to dobra firma i jak za tak nie wielką cene to się opłaca…

Widziałem tą ofertę w MM , i sama mnie zaciekawiła (cena, oczywiście nie kupno) jak na moje oko bardzo opłaca się kupno tego laptopa, minusy: jednordzeniowy procek, 1024RAM (ale tutaj chyba można dokupić) … wiadomo na nim w nic się nie pogra ale do pracy wydaje się być idealny, Toshiba to przecież bardzo dobra firma.

jak za tą kwotę to rewelacja.

wiesz w lapie zawsze mozna wymienic proca i ramy, wiec lepiej wziasc slabszy z lepsza karta grafiki w tej samej cenie, ale to moje zdanie

Dzięki za odpowiedzi, chyba się na niego zdecyduje. laptop w końcu nie jest do grania. Ale mużlę, że taka gta san andreas będzie spoko smigać, albo Far cry 1. to mi w zapełności wystarczy. Nie jestem fanem gier.

Cześć

Zastanawiam sie nad kupnem L40-17 w MM tylko koleś mi powiedział, że nie da sie zainstalować Xp czy to prawda?? Czy Vista ostro się będzie mulić??

da się zainstalować win xp, sprzedawcy z MM często są niekompetentni, jeśli chodzi o Vistę do pracy spokojnie wystarczy, o graniu zapomnij na takim lapie.

Nie no grac to ja rozumiem. A w jaki sposób można zainstalować XP??

?

Tak jak na zwykłym kompie.

:google:

najpierw musisz mieć licencję z płytką - następnie musisz załadować intel matrix storage (z dyskietki) podłączonej pod usb lub zintegrować ten sterownik z płytą CD w trybie textowym. w niektórych przypadkach wystarczy wejść do biosu i wyłączyć NCQ ( choć różnie to się nazywa). w innym przypadku jeśli to chipset 965 to instalator win xp nie wykryje dysku.

Co to jest intel matrix storage. Takie coś znalazłem

W MM ten laptop jest sprzedawany bez systemu operacyjnego. Kupiłem kiedyś płytke z Windowsem Home Pl. Windows jest bootowalny z poziomu podstawowego systemu wejścia/wyjścia {BIOS}. Trzeba się natrudzić, żeby zanstalować XP-ka na tym laptopie??

Czekam na odpowiedż. Pozadrawiam.

Co to znaczy, że o graniu zapomnij. Tak jak mówiłem:

Taka ElastoMania, FarCry, GTA to na pewno pójdzie.

wie ktoś skąd wziąc stery do dźwięku do tego modelu? męcze sie juz z tym długo i nie moge znależc. help

Sterowniki są na stronie Toshiby:

http://eu.computers.toshiba-europe.com/ … rivers.jsp

W dniu 20.05.2008 , o godzinie 23:13 został dopisany post przez ZOMBI_PL

Należy zwrócic uwagę na wersję BIOS.

Kompy z MM mają bios pod WIN. VISTA

Na stronie toshiby jest bios do XP i do VISTY.

dzieki dziala juz dzwiek zostaly klawisze funkcyjne.

W dniu 21.05.2008 , o godzinie 17:59 został dopisany post przez spaw3

dzieki dziala juz dzwiek zostaly klawisze funkcyjne.

Pryeinstalowzwaes bios

W dniu 23.05.2008 , o godzinie 20:51 został dopisany post przez michal.gma

To jak mówicie warto czy nie??

Oczywiście, że warto!

Nabyłem wspomniany model tydzień temu i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Należy bowiem wiedzieć, czego można od sprzętu za tę cenę oczekiwać -sam zainstalowałem na nim xubuntu 8.04 , które “chodzi” bardzo szybko, bateria wytrzymuje 1,5h grania w OpenArena (linuxowy odpowiednik Quake 3), jasność matrycy jest zadowalająca, słowem -nie ma na co narzekać.

Xubuntu zainstalowałeś na biosie XP czy VISTA?

BIOS a system operacyjny to dwie różne rzeczy. Patrz Wikipedia.

Xubuntu zainstalowałem na czystym dysku -ponieważ z takim właśnie otrzymałem wspomnianego laptopa. Wersja z Vistą (jedna z edycji home, nie pamiętam dokładnie) kosztowała ponad 2000zł, tak więc wybór okazuje się prosty, nieprawdaż?

Jeżeli jesteś zainteresowany używaniem na tym laptopie systemu firmy Microsoft, również polecam wersję bez Visty -dokupisz XP’ka i oszczędzisz sobie nerwów.