Karta 8800GT - jaka firma?

Witam.

Za jakiś czas (miesiąc) kupuję kartę 8800GT. Chciałem się Was poradzić jaka firma/marka jest najlepsza w produkcji tej karty. Głównie chodzi o to żebym nie korzystał często z gwarancji, żeby była wytrzymała, tzn. jak będę grał 10 godzin w coś, a raz 15 minut, to ona ma mi służyć. W O/C raczej się nie będę bawił, chyba że kupię - z Waszą pomocą - kartę która mi na to pozwoli i jeszcze jak będę miał czas na zabawę.

Po przeglądnięciu internetu na te temat to zauważyłem że polecane firmy/marki to GALAXY, EVGA, Palit, Asus…

Nie wiem czy to ważne, ale kolega miał kartę GALAXY 6800XT i pamięć się na niej spaliła i zmierzam do tego że mam taką niechęć do GALAXY.

Zastanawiam się nad Palit ale na własne uszy słyszałem jak jest głośna i do kosztów karty jeszcze będę musiał doliczyć koszta cichego chłodzenia.

Bardzo proszę o pomoc w wybraniu najodpowiedniejszej firmy/marki.

Dziękuję,

Pozdrawiam.


sorry…

dopiero teraz zauważyłem identyczny temat pod moim…

sorry

Zaraz pewnie ktoś napisze poczekaj zaraz będą nowe karty

Niby 18 czerwca mają się pojawić nowe karty, ale nV zwykle wydaje nowy sprzęt na jesień, na początek wypuszcza się najszybsze modele cena pewnie okolice 2 tyś i słaba dostępność (żeby narobić szumu jaka ta nowa seria jest wydajna, później średnia i niska półka).

To że koledze padła karta tej firmy to nie znaczy że całą firma robi szmelc, normalne że ileś sztuk musi paść, producentem pamięci nie była Galaxy, tylko Samsung, Hynix, lub ktoś jeszcze inny, a może kolega miał kiepskiej firmy zasilacz, podaj przy okazji jaki masz.

Kupuj Galaxy CM, TwinTech HP Fan Edition, Asus Glacier.

Tobi najwyraźniej zapomniał że nowe karty wydaje również AMD i zdaje się na początku ma to być karta za ok 200 zielonych a w przeliczeniu na nasze to ok. 600-700 zł.

Jeśli zdąża, ATi często ma opóźnienia, a znając polski rynek to cena na pewno będzie wyższa np 8800GT miał kosztować ok 800 zł, w sklepach był po 1200-1300 zł, komputronik narzucał jeszcze wyższa, i z dostępem był problem, na początku karty trafiają na inne rejony świata i do dużych firm typu Dell, HP itp.

Mój zasilacz to Amacrox WARRIOR PNF-450 400W (450W)

Amd tym razem zdąży bo chce być przez Nvidią. Premiera zdaje się miała być teraz ale przełożyli ją jakoś na połowę czerwca (mam nadzieję że szlifują sterowniki). Chip jest już dostarczony do producentów, więc tak czy inaczej karty będą dostępne w miesiąc po oficjalnej premierze - chodzi mi o to że w miesiąc wszyscy producenci wydadzą karty i cena powinna jako tako zejść do poziomu akceptowalnego.

Pociągnie.

Przełożyli premierę, a chcą być przed, jeśli ich karty są wydajniejsze od obecnych nV i w pełni zrobione to puszczając je teraz na pewno by sobie nie zaszkodzili.

Sam zamówiłem (jeszcze zajechać z papierami do rat) 8800GT 512 od Galaxy mimo że wcześniej sam miałem problemy z kartą tej firmy, osobiście nie mam żadnych uprzedzeń co do firm i interesuje mnie jak karta jest wydajna dziś, testów nowych kart nie widziałem, i tak co chwilę wychodzi coś nowego, takiego 8800GT zawsze można sprzedać i dołożyć do czegoś nowszego np za pół roku.

Sterowniki doszlifują już to widzę :stuck_out_tongue: jak zwykle dadzą nie dopracowane sterowniki.

czyli teraz mogę kupic spokojnie do mojego kompa z tym zasilaczem kartę np. Palit 8800GT 512 za 520 zł i potem juz mnie nie będzie obchodziło że wyszły nowe karty i próbują przebić dotychczasowe?

Kup TO, albo czekaj na Radeony HD 48xx

ja bardziej jestem za tym… http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=ka … ficzne-514

to czas zmienić zdanie mateusz, twintech ma wydajniejsze chłodzenie. na egielda.com. pl jest test.

czyli KabutO proponowałbyś coś takiego?

http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=ka … ficzne-670

http://allegro.pl/item365415093_twintec … _1900.html

Bez 2 zdań bierz Twintecha, którego ci podałem! ten palit ma przy nim cienkie chłodzenie, przyjrzyj się sam: 4 heatpipe’y i 2 wentylatory kontra jeden radiator z wentylatorem.

ok…

chłodzenie twintech ma lepsze od palita, ale czy sama karta pod względem awaryjności i wydajności jest lepsza od palita??

Wg mnie najlepsze rozwiązanie:

GALAXY GeForce 8800GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E 1,0ns (600/1800) CoolerMaster

(wersja BEZ(!) heatpipe czyli tzw “suszarka”), potem suszarkowe chłodzenie idzie do kosza a montujemy Accelero S1 rev.2 + Acutake Fan pro 120mm x 120mm.

Wszystko ok 600zł.

Twintech to nowa marka na rynku Polskim (praktycznie od miesiąca, dwóch) także trudno powiedzieć coś konkretnego dot. awaryjności. Póki co nie spotkałem się jeszcze z negatywną opinią dot. tej http://allegro.pl/item365415093_twintec … _1900.html karty. Wydajność zależy od wysokości taktowania zegarów i jej wydajność w zw. z tym jest pomiędzy Palit 8800GTa 8800GT Sonic.

http://www.frazpc.pl/news/20384-Produkt … h_w_Polsce.

Właściwie można powiedzieć że nie ma obecnie w Polsce żadne producenta który produkowałby padające karty graficzne, choć oczywiście zdążają się wpadki jak np. Gigabyte i 8800GT type. A. Ten twintech wydaje się być solidną kartą: świetne chłodzenie, również sekcji zasilania, 3 fazowe zasilanie (mało który producent ma tylu fazowe), polimerowe kondensatory i to za całkiem dobrą cenę.

noname321 , ty się tu lepiej nie odzywaj. Ten twintech, którego podałem w ogóle nie będzie wymagał zmiany chłodzenia.

Pfff nie bij :< Co zabronisz mi się tu odzywać? To jest forum publiczne & dyskusyjne. Odsyłam do wikipedii (a może jednak skopiuje… Forum dyskusyjne - jest przeniesioną do struktury stron WWW formą grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

Podkreśliłem to co najważniejsze ale jeśli dalej nie znasz funkcji forum: każdy może wyrazić swoją opinię na dany temat (a ja napisałem wyraźnie “wg mnie”) i żaden Darth ani inny Rex mu nic nie może zrobić, szkoda no nie? . Zrobić mi coś może jedynie admin więc śmiało raportuj, że offtopuje.

Pozdro

Ja do ciebie nic nie mam, tylko po prostu zmiana chłodzenia w 8800GT jest głupim rozwiązaniem, gdy za 20 zł drożej (tyle jest drożysz twintech od galaxy) można dostać kartę z wypas chłodzeniem. Sam przyznaj - po co inwestować dodatkowe 100 zł, skoro można je wsadzić w RAM, procesor, płytę główną czy zasilacz?