Zła jakość obrazu

Witam,gdy odpalam film to mam złą jakość obrazu takie kwadraciki,widać postacie ale niewyrażnie.Co moge z tym zrobić?może polecacie jakies kodeki?Proszę o pomoc!

VGA driver zainstalowane ?? K-Lite 3.90 jakby co. A może taka jakość tego RIP’a ściągniętego ?? :stuck_out_tongue:

Btw polecam KMPlayer’a do oglądania filmów ma własne kodeki i puszcza wszytko no i nie ma lepszego :smiley:

Problem częściowo opisany a tak ogólnie to nic nie wiadomo…

Zawsze trzeba podać system, płytę główną, kartę graficzną, zainstalowaną wersję sterowników do karty graficznej,

zainstalowane kodeki, odtwarzacz ??

Inaczej to Wszyscy mogą błądzić, pisać ,referaty" oraz prace ,doktorskie" a na koniec wyjdą z tego głupoty

oraz ,formacik"… :o

Jedynie co mogę polecić na początek to :

  1. Sprawdzenie na innych odtwarzaczach.

  2. Aktualizacja bibliotek DirectX 9.0 c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

/ nie na Vistę - mogą być 10-tki /.

  1. Kodeki K-Lite Codec Pack Full + Real Alternative na słaby komputer FFDShow + Real Alternative :

viewtopic.php?f=2&t=242429

  1. Czyszczenie komputera chodżby CCleanerem.

/ w podanym temacie /.

  1. Nic nie pomoże to mogą być nieodpowiednie sterowniki do karty graficznej tak jak pisze @maniekz.

Tak w ogóle się jeszcze podepnę tutaj bo nie chce mi się topic’a zakładać.

So…

Mam tu takiego lapa Acer’a 1640z(1642?) z instalniętą Viśtą Ultimate i jak zapodaje filma to obraz jest niby “ok” ale są na nim takie jakby przesunięcia tzn. np. gostka po lewej widać równolegle po prawej i takie różne efekty światło, ogień etc. widać jakby na fioletowo też z tymi przesunięciami a pod spodem ekranu mam taki zielony pasek do połowy.

Od razu mówię, że coś nie tak z driver’ami jest bo mam instalnięte k-lite’y, real alternative’y najnowsze i KMPlayer’a z własnymi kodekami. Dodam, że stery instalowałem od XP’ka :stuck_out_tongue: bo te do Viśty od VGA ze strony producenta zainstalować się nie chcą oO

Płyta główna to; MSI 845 PE Neo v3.0

Karta graficzna ATI RAdeon 9550

Karta dźwiękowa Realtek ALC 650

Windows XP

to mój sprzęt,niedawno miałem formata i zainstalowałem wszystkie sterowniki stąd: http://global.msi.com.tw/index.php?func … &cat3_no=4

no i nie wiem czy nadal potrzebne jakieś stery czy coś,jak odpalam w windows media player obraz jest dobry a w pozostałych wyskakuje że brak kodeków lub sterowników!

Jakie masz zainstalowane odtwarzacze ?

Sprawdż jeszcze w ,Menedżerze urządzeń" czy wszystko OK.

Temat :

viewtopic.php?t=242968

Edit : możesz sprawdzić jeszcze sterowniki do karty graficznej Radeon Omega Drivers 3.8.252 z tego tematu :

viewtopic.php?f=11&t=242894

Do karty dżwiękowej / jeżeli jest dobrze to nic nie rób / :

http://www.sterowniki.net.pl/koment.php … 8cf2bd5289

Temat :

viewtopic.php?f=19&t=242661

W ogóle dzięks za pomoc :lol:

Ustawienie jakości 3GHz pomogła, jeżeli o mnie chodzi :stuck_out_tongue:

Płyta główna to; MSI 845 PE Neo v3.0

Karta graficzna ATI RAdeon 9550

Karta dźwiękowa Realtek ALC 650

Windows XP

to mój sprzęt,niedawno miałem formata i zainstalowałem wszystkie sterowniki stąd: http://global.msi.com.tw/index.php?func … &cat3_no=4

no i nie wiem czy nadal potrzebne jakieś stery czy coś,jak odpalam w windows media player obraz jest dobry a w pozostałych wyskakuje że brak kodeków lub sterowników!

Ponawiam,więc co mogę zrobić???

Wygląda na to, że nie instalowałeś żadnych kodeków oO

K-Lite Codec Pack 3.9.0 Full

Real Alternative 1.80

No i zainstaluj w końcu tego KMPlayer’a.