Obudowa - plomby, pomoc?

Witam. Nie dawno zamówiłem komputer na esc.pl (jutro ma przyjść). No i właśnie: na obudowie będą plomby? żeby jej nie zdejmować, bo jak się zdejmie to traci się gwarancje na to co jest w środku? Mógłby mi to ktoś rozjaśnić.

Komputer jest złożony z paru głównych elementów (płyta główna, dysk twardy, procesor, napędy, zasilacz). Abyś w nim nie grzebał, to go zaplombowali. Jak zerwiesz plomby (takie naklejki) to stracisz u nich gwarancję i w razie problemów z kompem, będzie kicha.

Zależy, czy to składak, czy gotowy zestaw, bo ten drugi na bank będzie zaplombowany.

może jeszcze RAM i Karta Graficzna :smiley:

Plomby Gwarancyjne muszą być na miejscu, kiedy będziesz oddawał tego kompa z różnych powodów “na gwarancję”.

Jeśli chcesz wiedzieć jakie masz dokładne elementy w Obudowie, to jest kilka programów, które pomogą, np. EVEREST Home Edition

mentor1337 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jeśli chodzi o program do diagnostyki komputera to polecam PC WIZARD 2008. został o wybrany najlepszym w tescie komputer świata i ja też go polecam.

Wystarczy Everest i tego bym Ci polecał.

Chodziło mi o to, że np. chciałbym podłączyć swój dysk (stary), no ale nie będzie to możliwe, bo oczywiście nie pomyślałem o kupieniu kieszeni :[[ No cóż trudno, nie będę zdejmował obudowy przynajmniej przez kilka miesięcy, bo jeśli przez początkowy czas się nie zepsuje nic to później będzie śmigać, tak sądze :stuck_out_tongue: Dzięki za informacje, pozdrawiam.

Przed ściągnięciem obudowy, sprawdź wszystko dokładnie evereste Home i Ultimate (napięcia i temperatury komputer->czujnik). Pamięć programem memtest86, dysk twardy programem HDTune (zakładka health i error scan). Dodatkowo wykonaj testy stabilności.

Ostatnio miałem taki problem z komputerem z sieci NTT. Słychyać było, że poszedł wiatrak, nie wiem który bo nie widać a gwarancji na wiatraki nie ma … Zadzwoniłem do nich lekko poddenerwowany i pytam jak to jest z tymi plombami na obudowie :?: … Ci mi powiedzieli, że można jes zerwać bo do jest tak jakby informacja dla nich i dla mnie, że od momentu złożenia u nich kompa w drodze do indywidualnego klienta nikt tam nie grzebał, a gdy spytałem czy napewno tak jest i nie będzie potem żadnych problemów to odpowiedzieli pytaniem: "A jak Pan wyobrażałby podłączenie własnego dysku z ważnymi danymi bez ściągania obudowy??? " ;] … Testowałem to z mediaexpert :wink: … I taką samą odpowiedź uzyskałem od znajomego, który pracuje w sieci sklepów komputernet … Ale dla pewności nikt Ci nie broni zadzwonić i się podpytać jak to u nich jest, bo Ty masz gwarancję na sprzęt, który jest w środku a nie na obudowę i nikt nie może zabronić Ci jej otwarcia. Prawidłowo zablombowany sprzęt powienien mieć naklejki na śrubkach wewnątrz co uniemożliwia wykręcenie dysku czy też karty graf … A i jeszcze jedno … Masz zapewne gwarancję na dwa lata jak się domyślam … Nie wiem czy wiesz jak to wygląda (i mam nadzieję, że się nie dowiesz) a widziałeś kiedyś tak zwane “kotki” z kurzu, wiesz ile złego mogą narobić??? i zapewniam, że widziałem takie w komputerach nie otwieranych przez 6 m-cy a o sprzęci po dwóch latach nie będę się wypowiadał :x … Dzwońi pytaj :stuck_out_tongue:

http://pl.youtube.com/watch?v=pLz6iXKSIY0 - wszystko też miało być w porządku :slight_smile:

Swoją drogą ciekawy temat, bo u koleżanki wiatraki wyją jak szalone, a szkoda plomb trochę bo gwarancja jeszcze jest. Jakby wyszło że można rozkręcać to byłaby to dobra wiadomość. Zadzwonię, zapytam.

Dzwońcie i pytajcie. Kto pyta nie błądzi :wink: … Ja tylko podałem swój przykład co i zresztą się sprawdziło bo za miesiąc poszedł procek w tym kompie do wymiany, przyjechali do domu i żadnych problemów nie robili że coś nie tak z plombami :wink:

Plomby można zerwać u niekturych producentów komputerów gotowych, więc lepiej pierw zadzwonic i się spytać.