Proszę o opinię składaka za ok. 1200zł

Witam, możecie ocenić ten zestaw znalazłem go na innym forum i jest przeznaczony dla dziecka.

Płyta: Gigabyta ga-p31-DS3l

Procesor: Intel Dual Core E2180

Pamięć: 2x1GB GoodRam 800,cl5

Dysk segate Barracuda 250GB, 16MB, Sata/300,NCQ

Karta: Asus Radeon 3650 Silent 256MB, DDR3 128 bit

Zasilacz: Amacrox warrior ax400-pn

Obudowa: I-box Lion 604B

ewentualnie co zmienić, czy wszystko do do siebie pasuje. Dzięki za pomoc.

Moim zdaniem ten zestaw będzie lepszy

Płyta: Gigabyta ga-p31-DS3l

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2160

Pamięć: 2x1GB Patriot LLK 800 CL4

Dysk: Samsung SpinPoint F1 320 GB

Karta: GeForce 8800GS 384MB DDR3 192bit

Zasilacz: Modecom MC-400ATX

Obudowa: CoolerMaster Elite 330/331/332/333

Nagrywarka DVD już kupiona ??

Dzięki , proponowana karta jest o 150zł. droższa jeżeli chodzi o zasilacz MC-400ATX podobno jest głośniejszy no i obudowa serii Elite są bardzo fajne ale zależy mi żeby była klapka na nagrywarce a chyba nie ma bo nie widzę żadnych przycisków na obudowie. Komputer chcę złożyć dla 5latka więc chyba nie ma co przesadzać na razie gra w proste gierki. No i nagrywarka też by się przydała w granicach 100zł.

O 100 zł :slight_smile:

Ale jak tak to bierz Asus HD3650 ale z wentylatorem

MC-400ATX to jest to samo co Amacrox warrior ax450-pnf tylko inny kolor obudowy i inna naklejka.

To może Modecom Active ??

Pioneer DVR-215D

Jest wycofywany ze sprzedaży, i na wielu magazynach się go nie zobaczy.

No to niech bierze E2180 :slight_smile:

hmm 5 latek ?

To ja bym bardziej oszczędnie podszedł do sprawy. po co przepłacać jak on na razie nie wie OCB :smiley:

FOXCONN A690GM2MA-8KRS2H - 120zł

AMD Athlon 64 X2 4200+ - 179zł

OCz 2GB DDR2 800MHz PLATINUM REV.2 CL4 - 140zł

Western Digital WD2500AAKS Caviar 16MB - SATA II - 250GB - 140zł

Zasilacz Modecom MC-400 - 120zł

Pioneer DVR-215D - 90zł

obudowa sam decyduj.

789zł

jeżeli zintegrowana po zastanowieniu na pewno nie będzie wystarczać, weź 8800GS za 300zł lub HD 3650 za 200zł.

Aha jeżeli ktoś dorosły będzie grał na tym kompie w nowsze tytuły, to z pewnością zestaw Scorpio jest odpowiedniejszy.

nie wiem czemu dajecie takie potężne dyski dla gier typu “Tytus, Romek i Atomek” po co dzieciakowi 250GB ??

niech założyciel tematu weźmie 80GB i starczy, resztę części Destroy są b.dobrze dobrane…

Często prawie nie ma różnicy w cenie między ponad 2x większym dyskiem, dziś nie opłaca się kupować dysków o tak małej pojemności, przecież 1 talerz ma już 320GB.

no ale oszczędność to oszczędność :wink:

chociarz rzeczywiście Tobi masz rację np. różnica między 250GB, a 320GB jest w granicach 20-50zł :wink: ale zawsze 50 zł w tył :wink:

No i razem z gęstością zapisu rośnie szybkość działania takiego dysku twardego, szczególnie mile widziane jeśli chodzi o szybkość ładowania systemu i jakiegokolwiek oprogramowania (o robieniu back’upów na innej partyji nie wspominając).

Tak więc 320gb samsung’a F1można dostać poniżej 170zł bez problemu.

“o robieniu back’upów na innej partyji nie wspominając”

wątpie, że 5-latek będzie robił back’upy, ale dobra rada dla innych user’ów :wink:

Dzięki, czyli ostatecznie ten zestaw który podałem na wstępie może być ?. Bo jeżeli chodzi o dysk to te 250GB mi w zupełności wystarczy, Scorpio napisałeś żeby brać Asusa z wentylatorem, czy ten z chłodzeniem pasywnym jest gorszy, wybrałem go ze względu na ciszę ale mogę zmienić jeżeli jest gorsza. Nie chcę więcej dokładać do tego zestawu chyba żeby coś zmienić w tej samej cenie. Obudowę wybrałem Tracer TRO-765 Mars i jeszcze jedno czy muszę dokupić jakieś kabelki czy wszystko już będzie.

Pasywne chłodzenie to nie najlepszy pomysł, grzeje się mocno a zarazem to skraca żywotność karty, można na tym chłodzeniu coś smażyć.

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&sc … su256A+BOX

Ten wentylator jest cichy.