Notebook do 1500 zł

Poszukuje taniego notebooka najlepiej w przedziale cenowym 1000 - 1500 zeta jeśli będzie tańszy to super . Ma służyć do neta i ewentualnie oglądania filmów. Nie musi być zbytnio wydajny, zresztą za tą kasę to nie będzie rakieta . Proszę o jakieś propozycję.

Dobrze jak byłby z XP-ekiem ale niekoniecznie

Bardzo dobry Acer z Linuxem: http://www.apollo.pl/store/show_detail/43160

Ten sam z Vistą: http://www.apollo.pl/store/show_detail/43159

jak tani to acer extensa 5220 za jakieś 1200 zł kupisz z celeronem m z 1 gb ramu grafiką x3100 (z vistą ze 100 - 150 zł więcej). z windowsem xp nie ma tego modelu ale zawsze można kupić z linuksem dokupić xp za jakieś 200 zł z instalacją xpeka na tym laptopie nie ma problemu - czyli to są te co poleca stasiek 1240.

a jeżeli masz 1500 to proponuję acera z dwurdzeniowym procesorem Acer Extensa 5620. obydwa mają dosyć dobrą grafikę (obsługa directX 10) jak na ten przedział cenowy.

ja bym brał tego… bo ma Linux’a czyli płacisz za części, a nie za system :wink:

to zależy jeśli masz około 1400 - 1500 to bierz ten 5620 on też jest z linuksem albo z vistą (są takie i takie). jeśli planujesz korzystać z visty to bierz z vistą bo wtedy taniej niż kupić vistę oddzielnie a jeśli korzystasz z linuksa to bierz ten z linuksem tylko odrazu nastaw się instalację nowego bo chyba raczej z tego linpusa linuksa bez środowiska graficznego to nie będziesz korzystał :-))) ale tak czy tak za taką cenę to chyba nic lepszego nie znajdziesz według mnie

Acery odradzam.

Proponuję natomiast przyzwoity notebook Toshiba Satellite L300-11I

lub ew. HP KP479AA z lepszym procesorem C2D

tylko że jak widzę materiał tych tanich toshiby to wiem że nigdy bym tego nie kupił. wyglądają koszmarnie czego nie można powiedzieć o acerach i droższych toshibach.

ten hp ma jeden minus słabą i już dosyć starą grafikę lepiej szukać przynajmniej z x3100

ja jestem zdecydowanie za hp 6720s. Jak to ma byc laptop nieprzekraczajacy 1500 i w dodatku calkiem dobry to moim zdaniem jest to najlepszy wybor!!

jesli chodzi o sklep to najlepiej internetowy notebooki.pl Ja zamawialem wlasnie przez ten sklep i jestem bardzo zadowolony wiec z cala pewnscia moge ten sklep polecic:) www.notebooki.pl

tylko że grafika w tym laptopie to gorzej niż słaba a i wykonanie tego hp nie jest takie rewelacyjne. ja bym powiedział tak acer i hp godny uwagi ale osobiście wybrałbym acera

witam. Chciałbym odświeżyć temat, aby nie zakładać drugiego. Poszukuję czegoś sensownego do 1500zł. Będzie służył do neta, czasem coś napisać i nic więcej. Z tego co przeglądałem to w tej kwocie można liczyć na CPU Atom (dobre są te procki?) albo starego celerona. Zależy na tym aby było bluetooth i czytnik kart pamięci fajnie gdyby był napęd optyczny.

@lukaszm

Może netbook, skoro tylko do net’u ?

Większość nowych netbooków ma bluetooth i karty pamięci, więc wszystko się zgadza.

Z własnego doświadczenia polecam Ci dodatkowo wybranie netbooka z dwurdzeniowym procesorem.