HD3870 X2 - ati2dvag.dll PROBLEM

Witajcie!

Mam pewien problem, kupiłem sobie ostatnio kartę PowerColor Radeon HD3870 X2, zainstalowałem sterowniki z płyty (Catylyst 8.4). Gdy już wyłączyłem kompa na noc to rano włączając kompa ujrzałem taki błąd: http://img231.imageshack.us/my.php?imag … 471mz1.jpg . Błąd pojawia się zawsze po jakimś czasie nieużywania kompa np po nocy jak pierwszy raz się włączy to zawsze jest, za drugim razem po resecie już tego nie ma, albo jak przez pare godzin komp jeest po prostu nieuzywany po wlaczeniu pojawia sie ten ekran błędu, nigdy błąd nie pojawia się np po uruchomieniu ponownym. Wie ktoś może co zrobic aby błąd się nie pojawiał? Proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam

Karta nie ta sama ale problem ten sam.

viewtopic.php?f=19&t=219047&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Samurai57 , zainstaluj ponownie sterownik. Błąd dlatego występuje ponieważ podczas instalacji sterownika zapewne wyskoczył Tobie błąd brak pliku ati… a ty dałeś opcję pomiń (zignoruj).

Czytałem już to tam jest o aktualizacji biosa, przedwczoraj to zrobiłem i dalej nic. Czytałem tu już chyba wszystkie tematy na ten temat ale każdy mówił o blue screenie wyskakującym podczas pracy, a u mnie jest inaczej, sądze że chodzi o sterowniki ale nie wiem co mam wgrac.

W dniu 13.06.2008 , o godzinie 21:48 został dopisany post przez Samurai57

rokko już nie raz przeinstalowywałem sterownik ale żadnego błędu nie ma podczas instalacji sterowników, po naciśnięciu instaluj kolejnym komunikatem jest już pytanie o ponowne uruchomienie komputera.

hmm… Wadliwe sterowniki? Całkiem możliwe, że na płytce, z której instalujesz sterowniki jest błąd. Może nie dali jakiegoś pliku, może płytka porysowana, może uszkodzona… sprawdź, a jak nic nie będzie, albo nie zauważysz to pobierz i ściągnij sterowniki z http://ati.amd.com/support/driver.html

loltoFFik przetestowane wersja 8.5 podana na stronie, niestety wciąż do samo. :frowning:

a pisze, że jest problem z dokładnie tym samym plikiem? Czy inny? Usuwałeś poprzednie sterowniki?

Dokładnie ten sam błąd co na zdjęciu w 1 poście non stop ati2dvag.dll.

Usuwałeś poprzednie sterowniki?

Tak dokładnie, najpierw Dodaj/usuń, potem reset, potem Driver Cleaner, znowu reset i dopiero instalowałem.

Zasilanie karty w porządku? Procesor i ram napewno 100% stabilne? (prime i memtest).

Spróbuj odinstalować te sterowniki w trybie awaryjnym.

Mariosti* Zasilanie 100% w porządku, sprawdzane nawet na dużo lepszym zasilaczu, to samo. Procesor i ram też w porządku (Prime i memtest nie wykazał żadnych błędów). Odinstalowałem stery na trybie awaryjnym i po zainstalowaniu wyłączniu kompa na jakiś czas znowu zaobaczyłem dokładnie taki sam blue screen jak w pierwszym poście. :frowning: :frowning: :frowning:

W dniu 14.06.2008 , o godzinie 13:44 został dopisany post przez Samurai57

Dodam jeszcze moją konfiguracje komputera:

Płyta główna: GIGABYTE GA-945PL-S3

Procesor: Intel Pentium 4, 3.20GHz

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD3870 X2

RAM: 2x 1GB

Karta dźwiękowa: Sound Blaster Live! 24-bit

OS: Windows XP Professional Service Pack 2

Skoro błąd występuje tylko po dłuższym czasie nieużywania komputera, przy pierwszym włączaniu jego po dłuższym odpoczynku, to takjaby chodziło o to, że problem występuje w momencie “rozgrzewania” komputera.

Pamiętam że kiedyś gigabyte dawał update’y biosów aby nie było problemów z radeonami 9700. Może na serię 38x0 też taki nowy bios wydali…

Ewentualnie poobserwój temp rdzeni, jeśli są powyżej 90stopni po dłuższym czasie to faktycznie to może być powód niestabilności.

Mariosti* robiłem update biosa po zakupie karty. Nie zabardzo wiem o co chodzi z tą temperaturą rdzeni, jakich rdzeni? gdzie ją obserwowac? Ale on przy włączaniu po odpoczynku na wyświetlaczu LCD na obudowie pokazuje 26 stopni, a normalnie pracując pisze tam okolo 36 stopni, a jak gram np w Crysisa to podnosi się do 43 stopni (nie więcej). Blue screen nie pojawia się przy długim używaniu komputera (NIGDY nawet gy 10h jest non stop włączony) tylko po dłuższym nieużywaniu komputera (około 1h) i pojawia się przy włączniu kompa w momencie gdy skończy się ładowac ten pasek Windows XP http://www.geardiary.com/wp-content/uploads/2008/04/xpboot.gif.

Napisz może na forum supportu amd o tym… mi się pomysły skończyły… Ewentualnie jeszcze może nowy bios do karty graficznej wyszedł?

Sprawdzałem, jednak mam najnowszy, napisałem a forum amd ale narazie nic nie odpisuje.

W dniu 20.06.2008 , o godzinie 13:42 został dopisany post przez Samurai57

Chłopaki a ma ktoś jakieś sterowniki inne do tej HD3870 X2 od oryginalnych Catalystów? Bo np Omegi się nie zainstalują bo pisze, że nie obsługuje mojej karty (najnowsze bazują na Catalystach 7.12 a te jesczze nie miały w obsłudze mojej karty). Innych nie znalazłem, jakby ktoś coś miał to niech zapoda linka.

musisz odinstalować stery i przeczyścić system driver cleanerem 3 w trybie awaryjnym!

wtedy zainstaluj 8.5…

Kurde robiłem dokładnie to co klopas napisałeś i róbowałem na Catalystach 8.4, 8.5 i nawet 8.6 z 18 czerwca caly vzas ten sam błąd, odinstalowywałem i czyściłem po każdym Driver Cleanerem 3 w trybie awaryjnym.!.. ale błąd jest ciągle ten sam i myśle o jakichś innych sterach może pomogą…

Może sterowniki do chipsetu płyty głównej zaktualizuj? Bo to niemożliwe aby wszystki catalysty nie działały, błąd musi leżeć gdzieś indziej.

Mariosti* mam od wczoraj nową płytę główną (GIGABYTE P35C - S3) nowiutkie stery, dzisiaj aktualizowałem BIOSa i nic…

W dniu 24.07.2008 , o godzinie 23:14 został dopisany post przez Samurai57

Problem rozwiązany, karta poszła do serwisu na gwarancję, po powrocie wsyzstko ładnie działa tak jak należy, dziękuje wsyzstkim za porady i proszę o zamknięcie tematu.