9800GTX vs HD4850 - test na egiełda

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4311

Ogólnie straciłem zaufanie do egiełdy. Często HD4850 przegrywa z 8800GT =D> (tzn wygrywa po włączeniu AA) Widziałem dziesiątki testów na innych stronach i zawsze zwycięski wychodził radeon(rywalizował oczywiście z 9800GTX)… Zegar 9800GTX został podniesiony o 19%, a Radeona HD 4850 o… 7%. Brawo… w ogóle co to za pomysł, żeby testować podkręcone karty =D> Wiadomo, że każda inaczej się kręci. No i jeszcze ciekawi mnie jak na egieldzie ominęli ograniczenie podkręcania w CCC. Za każdym razem jak wychodzi nowa karta to tam mają zupełnie inne wyniki niż gdziekolwiek, jak oni to robią?

OMfg i po co ten topic.

E-giełda robi dobre testy jeśli chodzi o procki, karty dobrze testuje np frazpc.

A testują podkręcone karty bo masz pełno wersji np takiego 8800 GT a test pomaga w wyborze -.-

Nadal nie wiem po co ten temat. Mamy podzielić Twoją opinie :D?

Jakbyś nie zauważył, jest to forum… co więcej forum dyskusyjne fanboy’u nvidii. Ja wiem, że wielu osobom przeszkadza fakt, iż ATI mógł wydać wydajną kartę :x

Edit

Weź bo żal, nie wiem jaki jest sens testowania podkręconych kart jak każda inaczej się kręci i to jeszcze robią taką kolosalną różnicę 19% : 7%.

Naljepsze, że w tym teście tak jest: radeon przegrywa z 9800gtx, a jak jest lepszy to wpada 280gtx.

wow! radeon ma wydajność z AA jak bez AA! cud!

zawsze radek miał problemy z AA :wink:

czyli hd4850 jest idealny dla posiadaczy większych LCD :wink: np. mnie :smiley:

O co Ci chodzi? Czytanie ze zrozumieniem sie kłania.

Podałem przykład bo pisałeś

To Ci odpowiadam że np takiego 8800 GT jest 6 wersji i dzięki takim testom wiesz którą chcesz kupić jeśli chcesz ten model karty.

■■■ o co Ci chodzi z tym fanboyem :x

W dniu 24.06.2008 , o godzinie 0:26 został dopisany post przez Neth

NA dzień dzisiejszy pewnie bym kupił coś z ATI. Nvidia zmaściłą z tymi GTX 280/260. Jak widać w testach nawet starszy radek ją pokonuje… Ja jestem ciekaw jak karty nvidii będą za rok wyglądały. Bo nvidia idzie w rozmiar a Ati w jakość :smiley:

Ja myślę że gdyby ATI miała naprawdę dorobione stery to już od dawna była by wielką konkurencją do nVidii :stuck_out_tongue: Ale nie powiem HD 4850 naprawdę mi się podoba pod względem wydajności i pod względem ceny :stuck_out_tongue: Jak narazie najlepsza karta pod względem jakość/cena :stuck_out_tongue:

W sumie to zależy jak trafisz. Niektórzy męczą się pare dni ze sterami , inni instalują i jest dobrze.

No tak… Ale to już trzeba mieć niezłego farta żeby dostać taka konkretnie walniętą serię że wszystko się pierniczy ze sterami :stuck_out_tongue: Ale co nie znaczy że w kartach ATI ogromne znaczenie grają sterowniki :slight_smile:

ogólnie noname321 Ameryki nie odkryłeś, na egielda są albo fanboy-e Nvidi, albo testy są sponsorowane żeby nie powiedzieć kupione. Mają dobre recki np. pamięci , płyt głównych i procesorów ale kompletnie przekłamane/sprzedane wyniki testów.

klopas

jesteś trochę na bakier z historią kiedyś to właśnie Ati wygrywało dzięki finezji rozwiązań (podobnie jak AMD vs Intel) skutkiem czego właśnie przy włączonych wodotryskach to Ati wygrywało, później się role odwróciły by znowu powrócić do normalności czyli tak jak jest teraz.

poczekamy na stery i, kto wie może będzie przebijać 8800GT w każdej grze :wink:

No zobaczymy jak to będzie z tymi niefortunnymi (niektórymi) sterami od ATI… Ale myślę że to może być naprawdę dobra karta jaką wyda ATI :slight_smile: Przynajmniej mam taką nadzieję :slight_smile:

już wydała :slight_smile:

No wydała wydała… Ale jeszcze poczekamy co powiedzą użytkownicy o tej karcie i sterownikach :slight_smile:

Na przykład ja nigdy nie miałem problemów ze sterami i zawsze miałem u siebie ATI no prócz integry od nVidii, ale to się nie liczy.

miejmy nadzieje ze ta karta rozniesie w pyl i 8800GT i 9800GTX, bo wtedy i ceny się obniżą i Nvidia będzie musiała myśleć o nowych, wydajniejszych kartach :slight_smile:

więc dla nas klientów najlepiej by było żeby i Radeon i Nvidia wydawały świetne karty :slight_smile:

poczekajmy na HD4870 :wink:

http://pclab.pl/art32933.html

To przeczytajcie dla porównania…

Nie używają CCC do o/c, tylko ATItool lub RivaTuner.

Wyniki podobne…

egiełda 1280x1024

core 25,3

PCLAB

19,3… nie wiadomo gdzie testowane… pewnie na plaży ale wyniki jeśli słabsze, to dla tego że na egiełdzie jest szybszy procek 3,5GHz vs 2,93 na PClabie

jak widać karta jest porównywalna z 8800GTS(9800GTX) więc ceny i tak muszą pójść w dół… zastanawia mnie tylko czy 4850 od 4870 różni się tylko pamięciami i taktowaniem??? jeśli tak to ciekaw jestem ile wydajności da blisko 4GHz efektywnego taktowania pamięci vs 2GHz??

tu jest normalny test, z testami z kilku gier (a nie jak na PCLab;ie z jedną :expressionless: )

http://www.overclockersclub.com/reviews … or_hd4850/

jak widać HD4850 przegrywa tylko z GTX280, więc jak na razie HD4850 jest najlepszym wyborem pod względem cena/możliwości :slight_smile: