Komputer do 2350

Planuje jutro zamówić podzespoły komutera z ceną do 2350zł:A tu taki zestaw co złożyłem:

E8200

GIGABYTE GA-EP35C-DS3R DES

Twintech GeForce 8800GT

SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB

OCZ Reaper HPC Edition DDRII 2GB/1066 (2 x 1GB) CL5

Raidmax Speedy RX-9LE

Chieftec CFT-560A-12S

Cena to 2282zł.

A może wziąść ati radeon 4850???

Potrzebny Ci tak duzy dysk? Nie lepiej dołożyć kaskę na lepszą zasiłkę?

Ja bym proponował:

E8200

MSI P45 Platinum

Samsung F1 320GB HD322HJ 16MB Cache

2x1GB OCZ Reaper 1066

Sharkoon Rebel 9 Value Black

Corsair 750TXEU 750W

Radek HD4850(a w późniejszym czasie dołożenie drugiego do cross’a).

A karta jaka Twintech GeForce 8800GT czy może jakiś radek 4850??

Bierz to

Ten TXEU ma odpinane kable ? Nigdzie nie mogę znaleźć info.

Nie ma odpinanych kabli.

750W uu ładnie kabli w budzie :slight_smile:

patrykss12 ,

bierz takie coś:

E8200 450zł

MSI P45 Platinum 530zł

Samsung F1 320GB HD322HJ 16MB Cache 150zł

2x1GB Crucial ballistix 200zł z allegro.pl

Sharkoon Rebel 9 Value Black 180zł

Corsair 520HXEU 520W 270zł

Radeon HD4850. 500zł

chłodzenie na procka: Pentagram Karakorum 80zł

razem: 2390zł

ceny z apollo.pl (z wyjątkiem ramów)

nie, nie ma modularnego okablowania :wink:

Mądre Głowy

530 za płytę z chipem P45 to czysta głupota, zwłaszcza jeżeli chce się mieć Crossfire.Na tych płytach z P45 jest tylko 2x8 PCIE, a przy tak wydajnych kartach jak 4850 PCI-E x8 a x16 zaczyna mieć znaczenie, jak 530 zł to płyta z X38 Gigabyte GA-EX38-DS4. Jak taniej np. Gigabyte GA-EP45-DS3R.

520W nawet Corsaira przy 2x4850, to może być za mało lepiej jakieś 600W za umiarkowaną cenę są chyba OCZ-y.

Zamiast E8xxx wziąłbym E7200.

pomiędzy x8 a x16 jest prawie niezauważalna roznica

MSI ma lepsze chłodzenie na mostku i chipsecie. ma świetnie rozłożone elementy :slight_smile:

520W Corsaira starczy na spokojnie jeszcze będzie mail trochę zapasu

E8400 jest lepszy do OC, bo możesz go podkrecic na 4GhZ przy mniejszym mnożniku + na default vcore :slight_smile:

Jak Corsair 520W radzi sobie bez problemu z GTX280 a zalecany zasilacz 500W, to z 2x4850 też sobie poradzi, dwa radki pobierają mniej prądu od GTX280.

gruchacz

mam wrażenie że nie widziałeś testów ale absolutnie nie przeszkadza ci to w zabieraniu zdania, powtarzam jeszcze raz przy tak wydajnej karcie graficznej jak 4850x2 pci-Ex8 a x16 jest różnica.

MSI nie ma lepszego chłodzenia od Gigabyte GA-EX38-DS4 a ten ma ponadto więcej faz zasilania procka, co najwyżej może mieć lepsze chłodzenie od GA-EP45-DS3R ale nie warto za nieco lepsze chłodzenie przepłacać ok. 150 zł.

MSI nie ma wcale świetnie rozłożonych elementów na płycie nie rozumiem po co wciskasz komuś taka głupotę. MSI i niestety również Gigabyte ma byle jak rozłożone elementy. Jeżeli włoży się 2 karty z dwuslotowym chłodzeniem to zostaje jedno złącze PCI i i 2 złącza PCI-E które se można o kant tyłka potłuc.

Zgodzę się z jednym chyba jednak Corsair 520w starczy.

Do twojej wiadomości mnożnik 8400 to x9, dla 7200 x10, czasu kiedy 8400 spokojnie dochodziły do 4Ghz minęły bo tak gładko podkręcają się z reguły wczesne wersję produkcyjne. Z tego co się orientuję nie udawało się tego zrobić (dojść do 4Ghz ) na fabrycznych wartościach napięcia, także nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Dokładnie i 2x4850 było testowane na Blitzu który ma 2x8 pciex. A hx520 sobie poradzi ale tx750 będzie mieć zapas i będzie ciszej chodzić (będzie mniej obciążony i dodatkowo ma 14cm wiatrak). Obudowa jest spora więc ułożenie kabli to nie problem, a kabli jest właśnie pod dostatkiem i są wszystkie potrzebne do zasilenia 2x4850 w cf, nie potrzeba przelotek, a więc będzie bardziej estetycznie niż z modularnym wbrew pozorom.

W dniu 29.06.2008 , o godzinie 15:10 został dopisany post przez Mariosti*

LOOOL, nie tym nazywa się złe rozłożenie elementów na mobo, jeśli nie wiesz zawsze karty zasłonią ci kilka pcie i pci złącz geniuszu. (W zasadzie mają to świetnie rozwiązane bo nawet z kartami 2-slotowymi w cf wciąż masz wolne jedno pci i jedno pciex).

Rozłożenie elementów msi ma bardzo dobre, zasilanie przy krąwędzi, zawsze dostępne złącze IDE i wszystkie złącza SATA. Jedynie sloty ramu mogłyby być wyżej ustawione na pcb <- to jest jedyna wada tej płyty. W zamian za to masz na tylnym panelu przycisk do kasowania biosu.

Jeśli liczba faz tak do ciebie przemawia to idz kupić p5k pro bo ma dużo na papierze, fazy w msi to przede wszystkim jakość, na cpu, nb i ramie.

Chłodzenie ma najwyższej klasy, wystarczy spojrzeć na liczbę ciepłowodów.

Jeśli ktoś chce porządnie wyposażoną płytę główną najwyższej jakości pod cross fire i do oc jednocześnie to msi p45 platinum jest najlepszym wyborem.

Ja chcę płytę z P35 bo po co narazie przepłacać za P45 skoro to P35 z 2 X16??

Którą kartę wziąść Twintech GeForce 8800GT czy może radeona 4850 a jak tego radka to jakiej firmy??

A procesor E7200 czy E8200??

P35 nei maja 2x16, bierz ta ktora ci polecilismy czyli MSI P45 Platinum :slight_smile:

oczywiście że HD4850, on bije na głowę tego 88GT :slight_smile:

nie ma różnicy od jakiej firmy, różnią się tylko nalepka i zawartością pudelka

tu masz dosyć taniego http://www.apollo.pl/store/show_detail/46003

to zależy czy będziesz robił ostre OC (powyżej 4GhZ) czy do 4GhZ :slight_smile:

A polećcie jakąś fajną i dobrą obudowę do 200zł.

Sharkoon Rebel 9 Value Black

http://www.allegro.pl/item387876521__sh … wawa_.html

Mariosti

miszczu

Pierwszy komputer zobaczyłem kiedy albo Ciebie na świecie nie bylo albo kiedy jeszcze w pieluchy robiłeś więc takie teksty jak to że niby nie wiem że karty mogą zasłaniać złącza możesz sobie darować Za czasów złącza AGP i kiedy nie było jeszcze PCI-E problemów z małą ilością złącz PCi tylko ostatnimi czasy producentom coś odbiło i zaczęli instalować na płytach złącza PCI-E, które z racji małej ilości sprzętu pod nie są nie istotne.Na dobrą sprawę gdyby współczesna płyta główna nie miała żadnego złącza PCI-E (pomijam te x8 i x16) to byłby to plus dla niej bo nie traci się miejsca na zbędne wyposażenie płyty. Co z tego że masz płytę z poprawnie rozłożonymi elementami skoro jeszcze do tej płyty z dwoma 2 slotowymi kartami graficznymi chciałbyś podłączyć tuner TV i kartę muzyczną ale z jednej z tych rzeczy musiałbyś zrezygnować i na co ci te prawidłowo rozmieszczone złącza IDE , Sata jak np. kartę muzyczną możesz sobie położyć na półce ? Tekstem że to jest świetne rozwiązanie gdy płyta ma jedno złącze PCI i jedno PCI-E się zbłaźniłeś. Ja na swojej płycie mATX za 200 i dwuslotowej karcie mam 2 wolne złącza PCI czego nie mam na płycie za przeszło 500 zł i to ma być świetne rozwiązanie, żenada. Złącza RAM ułożone trochę za nisko to żadna wada nie wyciągasz co chwila pamięci ram. No ale to przecież nic nie szkodzi że moja Crestive X-Fi za którą wyłożyłem 200 zl czy więcej złotych leży odłogiem bo przecież mam płytę główną ze świetnie rozmieszczonymi elementami wyposażenia.

Co do ilości faz. A czy słyszałeś o problemach które trapią te ASUSY dotyczyły Gigabyte? Nie, więc po co nagle wyjeżdżasz z Asus P5.

Co z tego że MSI ma większą ilość rurek w chłodzeniu skoro Gigabyte z X38 ma większy radiator. Chipy Intela to nie grzałki w wykonaniu Nvidii, choć trochę im brakuje do chipów AMD. Chipy intela nie wymagają tak wydajnego chłodzenia jak chipy Nvidii, tego nasz Ty “geniuszu” nie raczyłeś zauważyć.

Gigabyte przewyższa MSI ilością faz zasilania procesora i i dwoma złączami PCI-E o pełnej prędkości co jak pewnie nie wiesz w przypadku kart tak wydajnych jak 4850 ma znaczenie, a przy tym ma tą samą cenę. Podsumowując druga część twojego posta to merytoryczna klapa.

lub CoolerMaster Elite 332

http://www.allegro.pl/item384697029_coo … html#photo

@KabutO

Pomijając fakt że nie musisz do swojej wypowiedzi dodawać burackich upiększaczy, powinieneś wiedzieć że nawet jeśli masz 80 lat to wcale nie jest to dla ciebie plusem, z resztą jak chcesz używać takich dziecinnych argumentów to chociaż zdradź swój wiek.

pciex wg ciebie jest nieprzydatne? No to przepraszam ale sam się tym zbłaźniłeś bo są i tunery tv i karty muzyczne pod to złącze dostępne, pierwsze lepsze -> http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczn … ,id,55992/

http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczn … ,id,57124/

http://www.komputronik.pl/Tunery_TV_FM/ … ,id,45958/

Rozumiem że w podeszłym wieku myślenie stanowi duży wysiłek, ale naprawde, nie musisz się odrazu oburzać :]

Tak więc dzięki temu że nie mam bana w komputroniku/googlach obalona została 1/2 twojego agresywnego postu.

O fazach wspomniałem wcześniej, jeśli wiek ma być dla ciebie plusem to powinieneś znać podstawy elektroniki i wiedzieć że faza fazie nie równa.

Jakbyś czytał poprzednie posty to zauważyłbyś że 2x4850 w cf były testowane na blitzu w trybie 2x8 i mimo ( :] ) braku 2x16 taki układ był na poziomie gtx280 czyli skalował się wyśmienicie. Jeśli chcesz być akwizytorem i wciskać ludziom że potrzebują 2x16 pciex to prosze bardzo ale nie na tym forum, to samo było z agp, zawsze ponad 2x na wyrost… (btw wiesz co to pcie 2.0? bo wątpie).

Po oc p45 grzeje się znacząco (podobnie jak p35) dlatego takie chłodzenie jak w jednej i drugiej płycie nie jest montowane bez powodu, a rozmiar radiatora w przypadku gugabyte’a może ci najwyżej ograniczyć wybór coolerów -> w msi tego problemu nie ma, jest dobry balans i rozbudowany radiator na zasilaniu niewadzący niczemu i poprawiający przepływ powietrza.

Jeszcze jedno - jakoże twierdzisz że jesteś znacząco starszy ode mnie to powinieneś mieć zdolność rozpoznawania sarkazmu przynajmniej w stopniu podstawowym, swoją odpowiedzią na p5kpro mnie rozbroiłeś :slight_smile: