Nowy komp do 3000zł

Witam!

Wiem, że takich tematów było bardzo dużo ale wszystkie są już nieaktualne dlatego proszę panów moderatorów o nie kasowanie tego tematu :stuck_out_tongue:

Planuje w najbliższych dniach zakupić komputer, który będzie praktycznie w 100% wykorzystywany do gier. Chciałbym abyście ocenili zestaw, który sam złożyłem i w razie czego doradźcie co zmienić :smiley:

Oto on:

Procesor : Intel Core 2 Duo E8400 BOX

Płyta główna : MSI P45 Platinum

Pamięć RAM : A-Data Extreme Edition 4GB/800 lub OCZ HPC Reaper 4gb/800

Dysk twardy : Samsung SpinPoint F1 320 GB 16MB cache

Karta graf.: Gigabyte Radeon HD4850 512 MB DDR3 x2 (crossfire)

Zasilacz : OCZ StealthXStream 600W SLI lub jakiś Korsarz z 550W

Obudowa : Coolermaster Elite 331

Napęd optyczny : Pioneer DVR-215D

Cooler na proca : Pentagram AlCu HP-120 Karakorum

Pasta termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1

Za to będzie jakieś 3000zł. Zestaw planuje wziąć na sirius.pl mają tanio i dobre w miarę opinie. AHA troszkę procka podkręcę ale tak do 3,5 może 3,7.

Zmieniłbym:

Pamięci: CRUCIAL Ballistix 4 Gb 359zł z allegro

Zasilacz: CORSAIR CMPSU-550VXEU 220zł

Pasta: Arctic Silver5 13zł chciaż ta co podałeś też spoko :slight_smile:

Reszta niezła :wink:

ale rev.2

jak nie znajdziesz to corsair 520w

po kiego 4gb ? …

bierz 2x1gb goodram pro900 i do wszystkiego starcza.

Ja podałem 4 GB Cruciali bo zauważyłem że autor chce 4 GB :slight_smile: Ale też uważam ze 2 GB to dobry wybór :slight_smile:

Do grania w zupełności wystarczy 2 GB :slight_smile: Jeszcze jak sie je kreci :smiley:

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Panowie tylko że ja chce cały zestaw w jednym sklepie, także Ballistix z allegro.pl odpada :frowning: Co byście polecili zamiast nich? Aha i czy opłacalne jest wymienić sobie chłodzenie na kartach czy mogę w ostateczności sobie to odpuścić?

To chyba zależy tylko od ciebie. Jak będzie ciche i nie będzie grzało karty - w co wątpię przy HD4850 - to możesz zostawić firmowe.

Ale chodzi mi o to czy bez zmiany chłodzenia będę miał problemy z tymi kartami.

No to może pamięci: Goodram Pro 900?

Raczej nie powinieneś.

Chociaż z testów wiadomo że te Radki się sporo grzeją - no ale producent nie traktuje tego jako problem więc powinny śmigać.

Nowe Radeony to nie są gorące karty tylko mają bardzo słabe chłodzenie… Po założeniu Auras Fridge (pasywnie) temp w idle spada do 39, stres 68*C

“Po zamontowaniu dodatkowego wentylatora na radiatorze Aurasa (Noctua P12 pracująca z prędkością ~1000RPM) temperatury prezentowały się jeszcze lepiej - maksymalna temperatura odnotowana podczas wygrzewania FurMarkiem to zaledwie 45’C! Temperatura w spoczynku - 31’C - i to przy temperaturze otoczenia w granicach 27’C! Radeon HD 4850 nie jest więc kartą gorącą, to jej chłodzenie okazuje się naprawdę słabe.”

http://www.frazpc.pl/artykuly/603/SAPPH … icze/RV770

Mój kolega się zastanawia czy na kompa z 3GB RAM wejdzie mu GTA IV :x

hahahaahahahahaha :x

uważasz że 2GB dobrego ramu nie starczą do gier? buhahaha

powiedz twojemu koledze że się nie zna :expressionless:

lodziu ,

zestaw bardzo dobry, ale…

weź 2x1GB OCZ Reaper 1066MhZ, o wiele wydajniejsze od tych dwóch

no i 2GB naprawdę ci starczą w zupełności, do wszystkiego, a najnowsze gry będą śmigały jak zwariowane :slight_smile:

weź Corsair 750-TXEU 750W, bardzo duży zapas mocy, rewelacyjna sprawność, świetnie trzyma napięcia i wyjątkowo cichy, no i wentylatorek 14cm, tylko brać :slight_smile: no i jest tani (tylko 300zł, ale nie będziesz musiał wymieniać przez najbliższe kilka lat (2-3) :slight_smile:

a reszta zestawu z twojego pierwszego postu rewelacyjna :slight_smile:

wstaw do obudowy dodatkowe 3 wiatraczki Acutake 120 za 13zł jeden, tak żeby jeden nawiewał powietrze na karty (temp. kart trochę spadnie) a tak to ma wyjść nowy sterownik do tych kart żeby wiatraczek się szybciej kręcił i wtedy będzie ok :wink:

na 100% nie :slight_smile:

tak ale to chłodzenie razem kosztuje około 180zł na jedną kartę więc raczej jest średnio opłacalne, aczkolwiek dla kogoś kto jest maniakiem niskich temp. to dobre rozwiązanie :slight_smile:

Też mu powiedziałem , że jest dziwny.

Zalman jest lepszy.

Pamiątki OCZ reaper 1066

http://www.apollo.pl/store/show_detail/35039

reszta OK

PS Takie pytanie czy na HD 4850 będzie pasować Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2 ?

Panowie a co powiecie o tych pamiątkach?

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wy … B_CL5.html

Brałbym te, ponieważ Reaperów 4Gb/1066 nie ma w ofercie. A mi zależy na 4GB.

Dobre te ocz’ty, ale patrz że mushkin’y redline są o karte piwa tańsze, a nie gorsze -> http://www.sirius.pl/komputery/towar_ce … GB_CL.html

Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 BOX

Płyta główna: Gigabyte GA-EP45-DS4

Pamięć RAM: 2x1GB OCZ Reaper 1066MhZ (propozycja i w 100% się zgadzam, mushkin’y mają być tańsze i dobre bierz je, trzeba kasy zaoszczędzić)

Dysk twardy: Samsung SpinPoint F1 320 GB 16MB cache

Karta graf.: Gigabyte Radeon HD4850 512 MB DDR3 x2 (crossfire)

Zasilacz: Corsair 750-TXEU (Propozycja i w 100% się zgadzam, wydaje mi się że może się okazać bardzo dobrym produktem, ze względu na dużą ilość dobrych zasilaczy z różnych serii)

Obudowa: http://www.sirius.pl/komputery/towar_wy … zarna.html (Bardzo dobra obudowa, dokupisz dwa wentylatory na przód i będzie lodówa, wygodne ułożenie portów)

Napęd optyczny: Pioneer DVR-215D

Cooler na proca: Thermaltake BigTyp 120VX

Pasta termoprzewodząca: Arctic Silver5 (Propozycja innych, może być dobra)

A czy nie lepiej zamist Corsair 750-TXEU 750W brać Corsair CMPSU-650TXEU 650W ATX PFC jest o 60 zł tańszy a, tyle watów i tak nie wykorzystam.

750’tka ma 14cm wentylator, co w połączeniu z większą mocą maksymalną przekłada się na cichszą pracę.