Upgrade do 500-600zł

Witam. Planuję we wrześniu rozbudowę elementów komputera, planuję przeznaczyć na to kwotę nie większą niż 500-600zł.

W cenie musi się mieścić również zakup taniego urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka, skaner, kserokopiarka - widziałem takie na allegro)(do 120zł) których użycie zamknie się w skserowaniu kilku kartek dokumentów dwa razy do roku i wydruku od czasu do czasu podręczych notatek (ściągawek, list zakupów itp.).

Co proponujecie zakupić ? Chciałbym wybrać konfigurację możliwie pasującą do siebie i przy jak najlepszym i najtańszym stosunku jakość/energooszczędność (słyszałem że ddr3 jest bardzo energooszczędne… ale niestety moja płyta obsługuje tylko sdram, i chyba ewentualna wymiana wiazala by sie z wymianą calej plyty?).

Uznaję również wyższość procesorów AMD nad Intelem i z reguły preferowałbym te pierwsze.

Moja obecna konfiguracja wg danych z everesta to :

procesor AMD Sempron 3000+(1800 MHz (9 x 200));

płyta główna Gigabyte GA-K8U (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN);

RAM 512 MB (PC3200 DDR SDRAM);

Karta graficzna RADEON 9550 Secondary (128 MB);

Dysk SAMSUNG SP0802N (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133);

Sprzęt mam zamiar nabywać generalnie tylko przez allegro.

Co proponujecie ?

  1. jeśli planujesz rozbudowę we wrześniu to chyba troszkę za wcześnie zakładasz ten temat

  2. proponuję sprzedać obecny sprzęt i złożyć nowy komputer na INTELU, co będzie wydajniejsze od AMD (chyba, że jesteś fanboyem i musisz mieć koniecznie AMD :slight_smile: )

nie ma sensu modyfikować obecnego kompa

sprzedasz, dozbierasz, może będziesz miał 1,2k PLN i będzie super zestawik

Po pierwsze AMD od 2 lat nie ma żadnej przewagi nad Intelem w kwestii procesorów i to chyba w każdym, aspekcie ich porównania. Choć pewnym sensie jest przewaga AMD, są lepsze płyty z zintegrowaną kartą graficzną pod ich procesory.

Pod AMD

Foxconn AM2+A6VMX+AMD Athlon 64 X2 EE 4600+2x1Gb Patriot 800Mhz CL4+Modecom 350W

Zestaw pod Intela będzie droższy ale o wiele wydajniejszy (głównie karta graficzna, ale jeżeli będziesz podkręcał procesor (przy tym procesorze grzechem jest tego nie zrobić) to powinien podkręcić się do 3Ghz , przy takim zegarze mało który procesor AMD będzie mógł konkurować).

Intel E2160/80+Gigabyte GA-EP31-DS3L+ Palit/Asus/Gigabyte HD 2600XT+2x1Gb Patriot 800Mhz CL4+Modecom350W

obudowa, CD i dysk ze starego zestawu.

Zestaw 1 bierz tylko gdy liczy się każda złotówka, zestaw 2 gdy chcesz większych możliwości i wydajności.

Witam wszystkich po dwóch miesiącach. Tak jak mówiłem

nastał nam wrzesień. Moje plany wcale się przez te trzy miesiące nie zmieniły.

więc grzecznie odzywam się we wrześniu, prosząc was wszystkich o uaktualnienie (na rynku chyba sie nic nie zmieniło).

Podsumowywując jakby komuś się nie chciało czytać tego wyżej, chcę poczuć jakąś różnice w wydajności od sprzętu na którym teraz siedzę. Na dodatek musi być k*rewsko energooszczędny. I dobrze by było gdyby dysk był większy, ale za tą cenę to nie wymagam.

Dodam że na tym sprzęcie co sobie teraz we wrześniu złożę planuję posiedzieć jeszcze kilka lat :wink:

a czy fundusze się zmieniły? :slight_smile:

Intel Dual Core E2180 2GHz+Gigabyte GA-EP31-DS3L+ Palit/Asus/Gigabyte HD 2600XT+2x1Gb Patriot 800Mhz CL4+Modecom MC350W

Brał bym ten zestaw, tylko dołożył bym i zmienił procek na E5200 2.5GHz, jak chcesz większy dysk to musisz dołożyć ok 130 zł na Samsunga F1 320GB.

Fundusze się nie zmieniły :stuck_out_tongue:

Scorpio , ty mi podałeś praktycznie nowy zestaw, a nie upgrade :slight_smile: szkoda że na Intelu oparte ;/ mówiłem że wolę AMD ;/ i gdzieś ty widział ten dysk za taką cenę ;] może jakiś link ;/

Może jakieś inne konfiguracje ?

Scorpio , podał nowy zestaw bo tamtego nie ma co upgrejdować :slight_smile: opchnij to co masz i kup nowy :slight_smile: tak będzie najlepiej :slight_smile:

czy aż tak bardzo chcesz AMD, że wolisz mieć mniejszą wydajność niż na Intelu?

sprzedać starego kompa i za 1000 zł kupić:

Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK » Opis 125,00 125,00

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM » Opis 80,00 80,00

Samsung SpinPoint T166 HD321KJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300 NCQ) » Opis 148,00 148,00

MSI P43 Neo-F » Opis 231,00 231,00

Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX » Opis 235,00 235,00

Modecom MC-350 350W » Opis 79,00 79,00

Palit XpertVision Radeon 2600 PRO Sonic 256MB DDR3 PCI-E BOX » Opis 135,00 135,00

Wartość produktów: 1033,00 zł

Intel jest też chłodniejszy i bardziej energooszczędny.

Jak chce bardziej zaoszczędzić na prądzie to bym kupił zasilacz z wysoką sprawnością np. Corsair lub OCZ.

Z tym przesadziłem, można go dostać za ok 140-150 zł

On jest mniej wydajny od Samsunga F1 HD322HJ

ale f1 niedostępny jest w agito, a ten jest w podobnej cenie.

Więc albo do zmiany sklep albo brać WD 320GB AAKS-00b3A0, T166 HD321KJ nie jest za dobry jeśli chodzi o awaryjność.

Ten F1 wywarł na mnie niesamowite wrażenie, zdecydowanie biorę, ale musiałbym wcześniej poczytać trochę opini o tym i mieć przed oczyma porównanie - jak to się ma do mojego obecnego szczególnie w kwestii zużycia i poboru prądu. Jeżeli chodzi o cenę tego dysku, to jest mi w zasadzie bez różnicy gdzie to kupię, ale jeżeli wydam więcej, na dysk , to zaoszczędzę na innym elemencie. Przypominam że nieprzekraczalnym limitem jest 500zł - no chyba że chodzi ewentualnie do 20zł, 30zł czy w najgorszym razie do 100zł więcej.

Narazie staramy się ciebie przekonać do sprzedaży starego zestawu.

Co do energooszczędności to najwięcej można zyskać na droższych zasilaczach, typu chieftec ctp, ocz sxs czy corsair vx. Mają sprawność ponad 80%, podas gdy modecom mc i jemu podobne ok. 60-70%, a to robi zauważalną różnicę w rachunkach w skali roku.

Ja razczej nie mam zamiaru go sprzedwać, wolałbym go oddać komuś, niż się z nim rozstawać. Ja chcę po prostu tchnąć w niego więcej mocy :stuck_out_tongue:

Chodziłem po sklepach komputerowych i szukałem w internecie. Może ktoś podać link do tego dysku? Skoro jestem i tak zdecydowany na kupno, i ma to być wrzesień, to dysk i tak i tak przyda mi sięzaróno tak i do nowego jak i do starego zestawu. Spotkałem tylko modele 250 i 500gb. Może ktoś podać linka do tego dysku samsunga 320gb który mi polecił Scorpio ?

Masz tu linka

http://www.ceneo.pl/1413981

Witam.

W piątek dysk do mnie dotarł.

Powiem wam że strasznie ciężko jest znaleźć akurat model 320gb. Nawet na allegro go nie maja, kupiłem w e-markcie za 160zł.

Teraz prosze o jakiś materiały traktujące o dodawaniu dysków itd.

Do dalszej rozbudowy pozostało mi 340zł (500-160).

Co mam z tą kwotą zrobić ?

Halooo, ludzie, obudźcie się, mamy już październik.

Nadal masz do wydania 340 zł ?? trudno jest coś doradzić za te pieniądze:(

Dołóż 1GB RAMu i kup tak jak planowałeś urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-135C .

Twój pierwotny zamysł jakość/energooszczędność niestety jest nie do zrealizowania na obecnej platformie.

Pozdrawiam!