Nowy zasilacz, komp nie działa poprawnie

Kupiłem Modecoma MC 350 do mej konfiguracji w podpisie. Niestety komp działa tak jak przed zmianą zasiłki, resetuje się, zawiesza, nowa bateria nie trzyma ustawień biosu. WYdaje mi sie że płyta jest walnięta, bo wywala czasem bsody.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP:0X0000000A

(0XXFEFFFEFB, 0X000000FF, 0X00000000, 0X804DBF08.

Drugie pytanko lap mi siadł… Jak sprawdzić czy to zasilacz? Nie mam odkogo pożyczyć. Lapek rusza, zle zaczyna migać lampka od baterii i się wyłącza. Ładowara troche wali spalenizną.

Ładowarka spaliła sie podczas ładowania? Laptop wtedy pracował? Jak tak to mogła coś popalić w środku.

Co do PC to pożycz od kogoś płyte i zobaczymy.

dudpis , spr. w komputerze czy wszystkie kabelki są dobrze podłączone ( dociśnij ).

Po drugie spr. tą baterię, musiałeś widocznie źle podłączyć.

CO do lapka, to wydaje mi się, że padł zasilacz… Jeśli ktoś z twoich znajomych ma taki zasilacz do lapków, podłącz i spr. czy działa… Jeśli tak to kup nowy…

paracik takie sprawy to ja robie na początku. Już tego kompa rozkręcałem i skręcałem milon razy. Wsadziłem starą płyte z procem 500MHz i narazie komp chodzi. No właśnie nie mam od kogo pożyczyć tej ładowarki bo inne wejścia mają ludzie. Mam laptopa IBM A31. Ooo

http://allegro.pl/item416656665_nowy_za … html#photo ten zasilacz jest dokładnie taki jak mój. Zgadza się nawet wejście i wyjście tzn. volty itp. To było tak: siostra siedziała na lapku(ale nie wiem czy z ładowanie czy bez) i wyskoczył jej komunikat żeby podłączyła ładowanie bo wszyskie dane mogą zostać utracone… Podłączyła ładoware, ale nie rozjaśniło matrycy ( tak jak zawsze), lap tak jakby się zawiesił i wyłączył. TAk jak pisałem startuje, na ekranie nie zdąży się nic pojawić, mryga dioda od baterii i sie wyłącza…

Wiem już siostra włączyła lapa od razu z ładowaniem, ale matryca świeciła tak jakby nie było ładowanie podłączone… Później wyskoczył ten komunikat. MAm więc nadzieje, że to tylko zasilacz poszedł…

dudpis ,

co do PC to zrób reset BIOS’u zworką CMOS,

pożycz od kogoś zasiłkę i sprawdź czy będzie działać :wink:

Pisałe już masę tematów o tej płycie. Reset biosu również robiłem 1000 razy. Teraz jak wymieniłem proca i płyte wszystko chodzi git. Tylko nie wiem jak sprawdzić czy to płyta siadła czy procek… Zasiłke chodzi ci do lapa? Właśnie nie mam od kogo…

nei od PC, pożycz od kogoś zasiłkę i podłącz do swojego kompa (firmową) :slight_smile:

a modecom mc 350 nie jest firmowy?

jest, ale chyba każdy zasilacz może być uszkodzony/ trefna sztuka :expressionless:

więc jeśli są problemy i ma możliwość to niech pożyczy od kogoś jakiś inny firmowy zasilacz i sprawdzi z nim jak komp działa, warto się upewnić

Ja no wcześniej na innym zasilaczu działo się to samo, nie firmowym, ale to samo. Napięcia są w normie. Komp często nawet nie ruszał, kręciły się wiatraki, na monitorze NO SIGNAL. Często pomagało mocne dociśnięcie radiatora do praca, karty graficznej, wtyki 20pin od zasiłki. Jednak z czasem nawet to nie pomagało. Wszystko z tamtej konfiguracji oprócz płyty i proca i zasiłki mam teraz w kompie, więc to na 100000000000000 procent płyta lub proc. Z płytą były już przeboje typu nabrzmiałe kondensatory itp. No cóż lipa poprostu…