Toshiba Satellite A300-15D - czy warto ? +kilka pytań

Mam zamiar kupić komputer przenośny (do celów czysto biurowych, od czasu do czasu do kompresji divx -> DVD (i na odwrót) oraz czasem do pogrania), przejrzałem ostatnio sporo stron i najbardziej spodobał mi się ten komp pod względem oferowanych parametrów oraz ceny (wydaj mi się niska biorąc pod uwagę parametry kompa).

Komputer (w tym bym go kupował):

Toshiba Satellite A300-15D

Intel Core 2 Duo T9300 2500 MHz / TFT 15.4´´ WXGA / RAM3072DDR2 / HDD640GB / DVD+/-RW / chipset Intel PM965 / karta ATI Radeon HD3650 512MB / bat.Li-Ion / LAN 10/100 / WLAN / fax / modem / 4xUSB2.0 / VGA / FireWire / TV-out / BT / gwarancja 2 lata / 2.7kg / Windows Vista Home Premium

Cena: 3865.00 zł

Warto go kupić czy macie coś lepszego za mniejsze pieniądze ?? :smiley:

================================================================

I parę pytań odnośnie lapków:

  • Jak jest w Toshibach z grami ? Grafe mają dobrą (powiedziałbym nawet że bardzo dobrą) czy działają gry takie co mają większe wymagania (np NFS Carbon lub GTA SA) czy się grzeją tak że grać się nie da ??

  • Chciałbym mieć w kompie 3 systemy - Viste (bo nie “bawiłem” się jeszcze na niej, a że standardowo jest z kompem to trzeba to wykorzystać, XP (bo to najlepszy system (na te chwile ^^) oraz Mandriwe lub Ubuntu (system linuksowy w celu nauki), z tego co słyszałem to w momencie gdy jest wgrana wista to żadnego innego systemu nie wgram lub będą problemy, jest coś w tym racji ??

  • Jak jest ze sterownikami jeśli wgrałbym system XP, są wszystkie dostępne czy ciężko je dostać ??

  • Wiem ze Toshiba oferuje przedłużenie gwarancji nawet do 4 lat, i tutaj mam pytanko, czy to trzeba wykupić w momencie zakupu kompa czy można to przedłużenie gwarancji wykupić w dowolnym momencie - np za rok ??

Jak mi się przypomni coś jeszcze to dopisze :stuck_out_tongue:

oczywiście że nie warto :stuck_out_tongue:

za 1000zł masz podobnego/lepszego lapka:

Compal JHL90 Montevina za 2919zł

oszczędniejszy procesor (praktycznie taka sama wydajność), więcej ramu, mniejszy dysk, lepsza grafa, wyjście HDMI, bardzo mocna bateria, brak systemu

więc weź tego Compal’a a będziesz bardzo zadowolony :wink:

recenzja Compal’a JHL90 (ma inny procesor):

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Co … 910.0.html

a co do pytań, to:

wiem że w COmpal’u całkiem niźle, nie licz na Krejzisa ale w NFS:PS i CoD4 na spokojnie pograsz :wink:

nie, będziesz musiał dodać w bootloader’rze kilka linijek i wszystko powinno być ok :wink:

do Compal’a nie ma żadnego problemu ze sterami, wszystkie są na stronie producenta :wink:

link do podobnego tematu viewtopic.php?f=19&t=266437

no średnio podobny temat, bo tam człowiek może kupić tego lapka za 1100$ (około 2500zł) a w Polsce on stoi coś około 4000zł :x

Yogi_18 ,

zastosuj się do porad w moim poprzednim poście, a i zaoszczędzisz 1000zł i dostaniesz rewelacyjnego lapka do grania, neta itd. :wink:

Witam.

Toshiba jest dobrą i niezawodną marką. Ja posiadam notebooka Toshiba A200- 1GH ( Intel Dual Core @ 2,0GHz ; DDR2 667MHz 4GB; Nvidia GeForcegry Go 7300 256Mb do 512Mb; Hdd 120 GB) i (NFS ProStreet, GTA SA, Resident Evil 4, Test Drive Unlimited)chodzą płynnie. Największą zaletą Tośki jest chłodzenie (ciche i wydajne), jest wykonany z dobtych materiałów i ma bardzo dobrą karte bezprzewodową, a głośniczki grają bardzo czysto i przyjemnie nie to co w innych laptopach. Matryca pochodzi od Samsunga i ma żywe kolory i dobre konty widzenia. Dysk twardy i napęd nagrywarka DVD pochodzi od Hitachi. Zastosowana pamięć DDR 2 pochodzi od Hynix-a. Jak stawiasz na jakość, wygode i niezawodność bierz TOSHIBE. Polecam. Ja się nie zawiodłem a mam ją już rok i chodzi jak nowa. Są inne tańsze wydajniejsze lapki w tej cenie ale mniej niezawodne. Ja stawiam zawsze na jakość wykonania i niezawodność. W tym wypadku trafiłem w dziesiątke.

a przeczytałeś tą recenzję Compal’a z mojego pierwszego postu?

jakość wykonania (materiały) są bardzo dobrej jakości, do tego części które masz w swoim notebook’u pochodzą zapewne od Comapl’a, a co do serwisu, to ten lapek ma łatwo dostępne części, więc także jest ok, a przy tym Compal ma lepsze parametry i jest tańszy :wink:

Co do Compal’a nie mam zarzutów. Jest to też dobra firma jak Toshiba. Ale nie miałem styczności z tym notebookiem, tylko słyszałem z opini użytkowników, a Toshibe posiadam i wiem jak się sprawuje dlatego polecam ją.

Hmm… z komputerami Compal nie miałem większej styczności :expressionless:

Co do tego modelu co podobałeś nie podobają mi się dwie rzeczy: mniejszy dysk oraz brak systemu, dodatkowo wygląd mi się nie podoba ale to mogę ocenić tylko widząc kompa na własne oczy ;]

cenowo nie jest najgorzej, ale poprzez allegro kompa nigdy nie kupie, wolę osobiście kupić w jakimś " x " sklepie.

Macie jeszcze jakieś podobne lapki o podobnych parametrach podanych w 1 poście ?? :PP

Bierz tą Toshibe, parametry dobre gry te co podałeś pójdą spokojnie. Możesz zobaczyć też wersje X200 z 17" wyświetlaczem i subwooferem. Tego notebooka warto brać.

Tu masz link to serii X205 zobacz jakie ma parametry. To jest na allegro ale możesz poszukać w sklepach, napewno warto.

http://www.allegro.pl/item417983508_tos … mi_bt.html

genialne…

może łaskawie podasz model jaki tam jest ?

Jak zwykle się czepiasz… Masz problemy…

_______________________________________________________

Notebook ASUS F7E-7S104C T5750 17" 4GB 320GB TV VHP

Specyfikacja towaru: Notebook ASUS F7E-7S104C T5750 17" 4GB 320GB TV VHP

Procesor

Klasa procesora Intel Core 2 Duo

Kod procesora T5750

Taktowanie procesora 2,0 GHz

Częstotliwość szyny FSB 667 MHz

Pojemność pamięci podręcznej 2 MB

Chipset Intel 965GM

System operacyjny

. Oryginalny system Windows Vista Home Premium

Pamięć operacyjna

Zainstalowana pamięć RAM 4096 MB

Typ pamięci RAM DDR2

Dodatkowe informacje n/t zainst. pamięci 667 MHz

Dysk twardy

Pojemność dysku 320 GB

Interfejs dysku twardego SATA

Dodatkowe informacje n/t dysków 5400 obr./min

Ekran

Typ ekranu TFT z błyszczącą powłoką

Przekątna ekranu LCD 17.1 cali

Maksymalna rozdzielczość LCD WXGA+ 1440x900 pikseli

Karta graficzna

Typ karty graficznej Intel Graphics Media Accelerator X3100

Karta dźwiękowa

Karta dźwiękowa stereo

Napędy dysków wymiennych

Napędy optyczny wbudowany DVD Super Multi drive Double Layer (DVD-RAM,DVD±R/±RW)

Złącza i interfejsy

Złącza zewn. 5x USB, D-SUB (wyjście VGA), IEEE 1394, RJ11 (modem), RJ45 (LAN), Słuchawki, Mikrofon, port zdalnego sterowania na podczerwień, Wejście anteny TV

Złącze Express Card 34/54mm

Bluetooth tak

Czytnik kart pamięci SD, MMC, miniSD, xD, MS, MS Pro, Ms Duo, MS Pro Duo

Komunikacja

Bezprzewodowa karta sieciowa 802.11 a/b/g

Karta sieciowa przewodowa 10/100/1000 Mbps

Informacje użytkowe

Urządzenia wskazujące Touchpad

Typ baterii litowo - jonowa, 6 komorowa

Dodatkowe informacje wbudowana kamera internetowa 1,3M, wbudowany tuner telewizyjny

Parametry fizyczne

Głębokość 29,9 cm

Wysokość 4,18 cm

Szerokość 40,3 cm

Waga 3,55 kg

Informacje o gwarancji

Podstawowa gwarancja 24 miesiące

oprócz dużego dysku i 4gb ram nic ciekawego

ten compal jhl90 jest dużooo lepszy

Jak nie ufasz allegro to zamawiaj na bluemobility.pl lub exelabs.pl na obu samemu można wybrać sobie części.

Witam

Jestem użytkownikiem Toshiby A300-15B (od 15D różni się mniejszym dyskiem i procesorem- ja mam T8300 2,4 Ghz). Kupiłem go w sklepie Primakomp jakoś za 3200zł i w tej cenie dali mi 4GB RAM.

Komp na Viście chodzi bardzo płynnie, zero mulenia. Pracuje mi się na nim bardziej komfortowo niż na moim desktopie C2D E6300@2,94 Ghz, 1GB Ram przy Win XP. W gry nie gram, ale zainstalowałem sobie farcry i poszedł na full detalach i chodzi bez zająknięcia. NFS pro street też raz włączyłem dla próby i zero zacięc. Jeśli chodzi o matrycę to przy pracy na wprost komputera sprawuje się bardzo dobrze. Natomiast gorzej jest z kątami widzenia w pionie jeśli chodzi o kolor czarny. Zastanawiałem się czy kupic lapa z matrycą 15,4’’ czy 17’’, ale wziąłem 15,4’’ i dobrze zrobiłem, bo siedemnastocalowy laptop to kobyła i ciężko z jego mobilnością ze względu na rozmiar. Karta sieciowa ma bardzo dobry zasięg, chociaż mogę byc nieobiektywny bo wcześniej moim jedynym urządzeniem z wlanem była Nokia N95 :]], w każdym razie wlan nie przerywa i nie ma straty w szybkości połączenia. Przy zakupie lapa strzesz się zintegrowanych grafik X3100. Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Na temat compali się nie wypowiadam.

Jedno pytanko :smiley:

Jak jest w granie w “dobre” gry z grzaniem się kompa, wiadomo ze w lapkach nie ma takich wiatraków jak w zwykłych PCtach ani nie ma takiej cyrkulacji powietrza. :slight_smile:

Co do wspomnianych modelach X205 to jej plusami są: HDMI oraz czytnik lini papilarnych, do minusów zaliczam wagę lapka oraz mały dysk.

Asus odpada już od razu bo tam jest grafa zintegrowana, a czegoś takiego nie chce :confused:

Yogi_18 ,

no tylko ten Compal który podałem jest i tańszy i lepszy od tej Toshiba’y, więc się zastanów nad nim również :wink:

Jeśli się grzeje to jest to minimalne, bo osobiście praktycznie nic nie odczuwam.

P.S Jaki dysk dla ciebie jest mały a jaki duży :P? I co ty na nim trzymasz, że tyle miejsca ci potrzebne.

Mały to taki co teraz mam czyli 80GB jak czasem zaczynam się bawić w kompresje (jestem amator i uczę się na błędach xD)

to wychodzą mi pliki po 20 GB xD ( zazwyczaj jest tak że dojdzie pasek postępu do 40-50% i wyskoczy komunikat o braku miejsca na dysku :frowning: ) po drugie jestem nałogowym oglądaczem seriali, a seriale troszkę ważą xD

Chciałbym dysk od 500 GB w górę, by w przyszłości nie martwić się o miejsce :slight_smile: