Złożyłem kompa - problem z odpaleniem

Witam,

Złożyłem dzisiaj nowego kompa i jak na razie nie udało mi się go odpalić. Wydaję się, że wszystko jest podłączone OK - przy włączeniu słychać prace dysku, chodzą wszystkie wentylatory, cooler, nagrywarka, karta graficzna itd, ale nie ma obrazu na monitorze = wyświetla się napis “D-SUB - brak sygnału, HDMI - brak sygnału”. Karte graficzną z monitorem LCD mam podłączoną kablem DVI -> HDMI firmy HAMA. Poniżej spis gratów.

PŁYTA GŁÓWNA: Intel DP35DPM (Intel P35)

PROCESOR: Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz

PAMIĘĆ: GoodRam DDR2 3 x 1GB 800MHz PRO

GRAFIKA: EVGA GeForce 8800 GT 512MB

NAPĘD: HP DVD+/-RW DVD-1070i

DYSKI: Seagate 500 GB Barracuda ES.2

COOLER: Noctua NH-U12P

ZASILACZ: Be-quiet Dark Power P7-PRO-450W

OBUDOWA: Antec Sonata Solo

WENTYLATORY: Fander FX120-B 120mm, Fander FX92-B 92mm x2

MONITOR: HP w2207h

Wie ktoś gdzie może tkwić problem???

pozdr.

Wyjmij i włóż jeszcze raz kartę graficzną.

Zresetuj BIOS płyty głównej -> KLIK.

Podpiąłeś dodatkowe zasilanie do karty graficznej ?

Dzięki za odp.

Zasilanie k. graficznej jest oczywiście podłączone. Zresetowałem BIOS wykładając baterie, ale nic to nie dało. Problem dalej ten sam. Różnica jest tylko taka, że zasilacz zaczął dużo ciszej (wolniej) pracować, a wentylator k. graficznej odwrotnie - szybciej i głośniej. Można to jakoś wytłumaczyć :?:

Ma ktos jeszcze jakiś pomysł w czym rzecz?

Czasami wydaje się to śmieszne, ale warto rozmontować wszystko i złożyć na nowo. Na początek wersję okrojoną, tj płyta główna+procesor+chłodzenie+pamięć+grafika+zasilacz. Włączasz i sprawdzasz co się dzieje. Jeżeli wystartuje, montujesz resztę. Jeżeli nie startuje, wyciągasz pamięć i słuchasz, czy z głośniczka systemowego otrzymujesz sygnały błędu. Starasz się je zidentyfikować. Jeżeli nie ma oznak życia, pozostaje próba z podmianą karty graficznej, pamięci, zasilacza lub serwis.

Już wcześniej wykładałem osobno procesor i po kolei kości pamięci - w każdym przypadku w głośniczku pojawiał się sygnał błędu. Jutro rano złoże wszystko od nowa, ale raczej to nic nie da…

eNeS ,

spróbuj może połączyć LCD z GPU za pomocą kabla DVI>D-SUB jeśli takowy posiadasz

dotknąłeś przez rozpoczęciem składania kompa obiema rękami kaloryfera czy czegoś metalowego z uziemieniem aby się pozbyć ładunku elektrostatycznego?

PS. nie wiem kto ci doradzał zakup tego kompa, ale nie jest on wybitny i na pewno tutaj na forum złożylibyśmy ci o wieeele wydajniejszego kompa :wink: