Laptop 3000-4000zł

Witam. 1 października zaczynam 1 rok studiów i niejako z tej ‘okazji’ rozglądam się za laptopem. Niestety, nawet po zapoznaniu się z kilkoma artykułami w serwisach poświęconych laptopom, wciąż można mnie nazwać co najwyżej ‘zielonym’. Ostatnimi czasy zainteresował mnie HP Pavilion dv5-1060ew. I tu pojawia się moje pytanie. Może jest wśród Was ktoś ‘znający się na rzeczy’, który mógłby co nieco poradzić, odradzić czy zaproponować jakieś rozwiązanie. Granice cenowe wspomniałem w temacie, dokładniej szukam czegoś mniej więcej pośrodku, ok 3,5k zł. Niestety Compal’e, Allegro i zagranica nie wchodzą w grę. Zależy mi na wydajności, raz że może ona się okazać przydatna na moim kierunku [geodezja] a dwa- lubię mimo wszystko pograć nie tylko na low detail. Wszelkie Wasze sugestie i rady z pewnością pomogą mi w dokonaniu słusznego wyboru-zakupu, za co z góry dziękuje!

A dlaczego Allegro nie wchodzi w grę? :slight_smile:

Tutaj masz dobry sprzęt na Allegro HP DV5-1070EW

T9400 2,53GHz, 4GB, 320GB, 9600M GT 512MB

Model niższy od tego w/w HP DV5-1060EW w [komputronik.pl](http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Compaq_/_Pavilion/HP_Pavilion rozrywka_dla_domu/HP_Pavilion 15_4_cala/Intel/HP_Pavilion_dv5_1060ew/pelny,id,58866/) za 3799,00zł i agito.pl za 3533,00zł

Trochę słabszy procesor, mniej pamięci ram o 1GB. Taki sam dysk i karta graficzna.

Ogólnie polecam HP DV5-1060EW, bardzo dobry, mobilny, wytrzymały, nowocześnie wykonany i wydajny sprzęt, ale warto również zastanowić się czy nie warto dołożyć do tego z Allegro.

SamsungR510 cena do 2700zł

Karta NVIDIA Ge Force 9200M GS 512 DDR3

Pamięć 4GB DDR2

Dysk twardy 320 GB

Ekran 15’4 1280 x 800

Procesor 2.0GHz resztę znajdziesz w internecie

Polecam laptopa firmy DELL z serii "STUDIO"1735

Mam go od 2 tygodni i jestem bardzo zadowolony

Procesor core 2 duo 2.00GHz

Pamiec RAM 3.00 GB

Karta Graficzna Radeon HD 3650

Ekran 17tka panorama

I co mi się podoba a mianowicie jest otwór na CD a nie tak jak w innych laptopach wyjeżdża cały mechanizm po płytkę który mozna przez nieuwagę szybciutko połamac lub uszkodzic.

Jak lubisz słuchac muzyki to masz sterowanie w panelu dotykowym powyżej klawiaturki-dla mnie też plus.

Pozdrawiam -wybór należy do Ciebie.

Ja również przychylam się do HP z serii dv5 Sam zdecydowałem się na 1060ew i jestem bardzo zadowolony a co do modelu 1070 niestety dostępny jest tylko na allegro lub w komputroniku więc cena jest dość sztywna.

kup laptopa który ma 9600m gt. Albo dv5-1060ew lub 1070. Myślę że warto dołożyć do tego z allegro.

Dziękuje za tak wiele i tak szybkich odpowiedzi :smiley:

Allegro niestety odpada ze względu na ‘konserwatyzm’ rodziny która nawet nie chce słyszeć o zakupach przez internet.

Po kilku dalszych artykułach, zainteresował mnie także model Toshiby Satellite A300-15B - czy jest to ten ‘wyższy model’ Maestro?

Podsumowywując, po kilku dniach ‘googlowania’ i waszych opiniach jestem zainteresowany tymi modelami:

HP Pavilion dv5-1060ew

IBM Lenovo 3000 N200 TY2B4PB

Samsung R510

Toshiba Satellite A300-15B

z czego:

  1. HP - najdroższy czyli szybko się zestarzeje + możliwe że ‘przepakowany’ bajerami.

  2. IBM - renomowana firma, stosunkowo tani - tylko wolałbym nieco lepszą grafikę

  3. Samsung - z charakterystyk wygląda nieźle, nie doszukałem się także znaczących negatywnych opinii

  4. Toshiba - często polecany, specyfikacja ok, koledze właśnie ten model kupili ostatnio.

Mogę liczyć na waszą dalszą pomoc w wyborze? Oraz na sugestie dotyczące sklepów w których warto dokonać zakupu?

Nie jestem pewien ale tego modelu tak łatwo nie dostaniesz :expressionless:

Sam byłem zainteresowany modelem Toshiba Satellite A300-15 D (więcej o nim tutaj ==> klik) ale nie jest ostatnio dostępny w sprzedaży, tak samo model 15B.

Co do pozostałych to tak: IBM i Samsung - nie przyglądałem się tym firmom zbyt dokładnie.

A co do HP’eka - jedyną taką “większą” wadą jaką trafiłem w nim jest zbyt szybkie grzanie się komputera, ogólnie chyba sam go kupię mimo tej małej wady xD

Zerknij na to: http://www.etcomputers.pl/sklep/product_info.php/cPath/22_30_38/products_id/10800

Temat: Laptop 3000-4000zł

1.No kolego chyba jesteś dorosły załóż Własne konto na allegro i kup.

2.Nie wiem czy wiesz, ale HP to lider rynku laptopów. To są najtwardsze i najsolidniej zrobione laptopy. Jedyne które mogą się do nich równać to DELL, Lenovo. Wysokie modele Asusa nie są najgorsze. Fujitsu-Siemens, Toshiba to dobry środek gorzej z wykończenie. Laptop Ci spadnie walniesz o coś torbą otworzysz i tu zonk :expressionless: :expressionless: coś pękło.

Ja polecam właśnie HP.