Laptop Samsunga czy Acera?

Witajcie

Mam zamiar kupić Samsunga R700. Pytałem się Was o laptopa HP Pavilion który miał napęd Blu-ray itp., ale miał słabszy procesor i kartę graficzną. Poradziliście mi, abym został przy Samsungu. Miałem zamiar kupić takiego Samsunga : http://www.ceneo.pl/1420776, …, ale wpadła mi reklama (jak ja niecierpię reklam! :twisted: ) Mediamarktu, a tam Samsung R700, tyle, że z słabszym procesorem, ale większą kartą pamięci kosztuje 2599 zł. Który wybrać?

To było pierwsze pytanko. Teraz drugie. W tej samej gazetce pojawił się model Acer Aspire 6920G. Ma więcej pamięci (o 1 GB od samsunga), mocną kartę graficzną, większy dysk, napęd Blu-Ray, normalnie wszystko ekstra + cena mniejsza niż w internecie, tyle, że jest to acer, a niezbyt dobre opinie o tej marce słyszałem. I teraz pytanko wybrać Acera czy zostać przy Samsungu??

Na wypadek co podaję link do gazety z MM : http://mediamarkt.pl/warszawa_al_krakowska/gazetka/

Proszę o pomoc :slight_smile:

bierz acerach a tymi opiniami się nie kieruj. tym bardziej modelami w tym przedziale cenowym. ten acer jest w dosyć dobrej cenie w MM warto brać

Za tą cenę masz samsunga R510 cena do 2700zł

parametry

Grafika - NVIDIA GeForce 9200M GS 512MB GDDR3

Pamięć - 4 GB RAM

Dysk - 320 GB

Procesor - Intel Core 2 Duo P5750 pamięć cache 2 MB l2,2 0GHz FSB 667MHz

Ekran 15,4

Samsung - R700 cena do 3000 zł

Ekran 17

Karta - NVIDIA Ge Force 8600 GS 256 GDDR3 ( maksymalnie 1023MB TurboCache)

Pamięć 4 GB RAM

Dysk - 320 GB

Samsung R60 plus - do 2500 zł

Ekran 15,4

4 GB RAM

320 GB

poczytaj w internecie o parametrach

korzystasz? czy mówisz bo ktoś ci mądry mówił lub opowiadasz bo widziałeś i miałeś do czynienia ze starymi acerami z przed paru lat? bo wtedy tak masz rację ale nie można powiedzieć tego o aktualnych modelach które są naprawdę bardzo dobre i w dobrej cenie.

lepiej kup na allegro a gwarancję sobie na niego dasz sam. Twoje opinie są głupie i bez żadnego uzasadnienia. Owszem w MM normalne ceny towarów są drogie ale jeśli jest jakaś promocja to masz sprzęt w rozsądnej cenie w pewnym sklepie gdzie nie ma problemów z reklamacją jak to często bywa w sklepach takich pseudokomputerowych.

Bierz Samsunga !!

W firmie mamy dużo lapków i najwięcej problemów generują właśnie Acery.

Głównie są to pierdoły ale bardzo upierdliwe.

Nawet tak przez wszystkich HP okazują się bardziej niezawodne.

A u nas lapki są naprawdę intensywnie użytkowane.

Ja mam Samsunga R70 i nie narzekam, śmiga na nim i Vista i openSUSE 11.

Zero problemów i naprawdę solidna maszynka.

Co do cen to ten sam lapek w MM kosztował 3999 zł a już w Saturnie 3689 …

Szukaj wszędzie bo w MM nie zawsze maja dobre ceny.

np. co jest najbardziej awaryjne??? jakie są najczęstrze usterki?

w mm opłaca się kupować jeżeli jest w danym tygodniu na coś promocja bo tak normalnie to jest raczej drożej niż w innym sklepach

Wyskakujące bądź niedziałające klawisze. W jednym przypadku zacięły się zawiasy od ekranu.

W jednym trzeba było na gwarancji wymienić RAM.

Nie były to poważne awarie ale dotykały tylko notebooków ACER-a :frowning:

A mamy zbieraninę Fujitsu - Siemens, Toshiba, HP i Acerów.

A psują się Acery.

Gwoli ścisłości mamy 2 egzemplarze ACERA całkowicie bezawaryjne ale traktujemy je jako wyjątki potwierdzające regułę :slight_smile:

sporo znajomych kupiło acera w ostatnich dwóch latach i większość jest wykorzystywana sporo bo pełnią rolę zamiennika i raczej takie rzeczy to się nie działy bo akurat klawiatura jest na dosyć dobrym poziomie wykonania zwłaszcza w extendsach.

akurat kupiłem (nie w MM tylko w zwykłym sklepie komputerowym bo było taniej) i jestem z niego zadowolony żądnych problemów tak samo jak wielu znajomych którzy też mają głównie serie entensa i sobie je chwalą. a co wykonania np. acera 5220 i toshiby tej taniej l coś tam to acer jest o klasę wyżej. Twoje opinie się biorą z dawnych nawyków. Tak samo jak mówienie o nie kupowaniu w MM nie jest niczym uzasadnione. Bo oprócz gwarancji (z kórej nie musisz korzystać) masz jeszcze coś takiego jak reklamacja niezgodności towaru z umową przez dwa lata i tutaj odpowiada sprzedawca i akurat MM pod tym względem wypada dobrze

Co powiesz na Compala JHL90?

“Co powiesz na Compala JHL90?” Ale ja poszukuję powyżej 15 cali :frowning:

W sprawie laptopa to będzie tak, że ma on starczyć tak max. 3 lata, bo później wybieram się na studia i starzy obiecali, że mi kupią nowego lapka/ nowe urządzenie w stylu komputera (nie wiem co będzie za 3 lata :wink: ), więc ten rok bez gwarancji jakoś bym przetrwał, a dopłacając 200 zł (w stosunku do Samsunga) mam o wiele lepsze parametry itp. Kurczaki już sam niewiem co brać, chyba wezmę jakiegoś LG`ka :lol:

Bierz Samsunga.

Poczytaj sobie inne fora użytkowników notebooków.

Nie spotkałem się z złymi opiniami na te lapki.