Modowanie Audigy SE do X-Fi

Jako iż jestem zapalonym wielbicielem dobrego brzmienia szukałem sterowników do Audigy SE. Jako iż ta karta na standardowych sterownikach nie pokazuje wszystkich swoich walorów to zmodowanie do wersji X-Fi Audio jest chyba dobrym pomysłem, prawda??? Muszę przyznać, że to co usłyszałem ze swojego sprzętu (Technics SA-AX540 wraz z zestawem Jamo + Sub Magnat 540) zwaliło mnie z nóg :o . Tutaj macie link do strony

http://www.exsite.pl/programy_soft/6044 … se-ls.html

Piszcie jak u was chodzą.

Mam pytanie odnośnie tej instalki.Czy to jest tylko nakładka na zainstalowane już sterowniki i oprogramowanie czy zupełnie oddzielny sterownik?

Loookash89 , zapewne musisz najpierw odinstalować oryginalne sterowniki.

Ja zmodowałem tak SB Live 24bit i efekt słychać. Głębsze niskie tony i ten efekt crystalizer robi wrażenie.

No ok.Fajnie.Ale może powiesz czy instalowałeś te stery na świeżo czy jako nakładkę na swoje ??

broń boże po zmodowaniu, nie używaj crystalizera, jeżeli jesteś konserem dźwieku, według definicji crystalizer odzyskuje dzwiek utracony po kompresji, a w praktyce tylko go psuje…

Nie polecam słuchania płytek CD-A lub beztratnych kompresji FLAC lub APE z włączonym Crystalizerem, no chyba że słuchając muzy w stratnej kompresji. Co do sterów to zainstalowałem je na stare, jednak nie widzę problemów aby zapodać na świeży system, ponieważ widzę, że w samej instalce są.

Instalowałem stery na świeżo wcześniej usunąwszy stare stery od SB Live 24bit. Moim zdaniem różnica jest słyszalna, a crystalizer potraktowałem jako ciekawostkę. Na co dzień go nie używam.

to jest sterownik od Xi-fi ze zmienionym dev id…

eax tu nie działa [bsody] ale opcje od xi-fi robią swoje :smiley:

Zainstalowałem i rzeczywiście dźwięk jest lepszy, ale mam na ten sterownik za słabego kompa(może to dziwnie brzmi ale to prawda) i po odinstalowaniu jest problem.Nie da się zainstalować żadnego sterownika.Tak tylko do info podałem.Przynajmniej tak u mnie było.A, instalowałem jako nakładkę na poprzednie stery.