Problem po updacie biosu na gigabyte ga-p31-ds3l

updatowałem bios na swojej płycie w podpisie (poradzono mi to w tym temacie http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=19&t=275788) za pomocą Q-FLASH (postepujac zgodnie z instrujkcją jak to robić z instrukcji obługi płyty) bios pobrałem ze strony gigabyte (zgodzny z modelem i revizją) i mam problem… po updacie mam to i mrygajacą kontrolkę HDD:

dsc00003bc1.th.jpgthpix.gif

proszę o szybką odpowiedź bo nie wiem co robić… mam nadzieje że nie uwaliłem płyty

Wykręć dysk i skopiuj u kogoś na niego plik Biosu. Przegraj go na dysk C pod nazwą podaną przez producenta. Następnym razem używaj programu @Bios, ale najpierw zrób kopię biosu. W przypadku błędu tej operacji będziesz wiedział, że ten sposób wywoła błąd przy próbie aktualizacji.

mam wgrać go bezpośrednio na dysk c ? to ma być bios który użyłem do aktualizacji czy wcześniejszy?

chodzi o ten program?

alzajac , ostatni raz zwracam uwagę na nazywanie tematów. Więcej próśb nie będzie. Nazwij go konkretnie.

Na pierwsze pytanie Tak, na drugie lepiej wróć do starszej, na trzecie: lepiej używać wersji ze strony producenta: http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth … _List.aspx

jeszcze jedno jak sciagnelem plik biosu to jest on w takim formacie i nazwie: p31ds3l.f8

mam zostawić format tak jak jest czy zmienić na BIN ?

Dlatego, że masz komunikat o tym, że jest skanowanie

dysku w celu odnalezienia obrazu BIOS.

Najprawdopodobniej zainstalowałeś uszkodzoną wersję

i system próbuje go automatycznie przywrócić do

prawidłowego stanu - stoi, bo nie może znaleźć tego,

czego szuka, czyli prawidłowej wersji BIOS.

a jest jakaś możliwość podłączenia do tej płyty dysku ATA bez jakichś przejściówek (mam takie 2 dyski w drugim kompie) bo kurde nikt w pobliżu nie ma płyty głównej z interfejsem SATA :frowning:

Tak, jest. Pod gniazdami SATA jest złącze IDE.

czyli jeżeli podłącze do niego dysk z drugiego kompa który mam jako C:/ i tam wrzuce pliki biosu powinien odpalić? obecnie pod to złącze mam podpięta nagrywarkę. A co z tym formatem pliku? zmieniać czy zostawić?

EDIT:

próbowałem już chyba wszystkich opcji… wgrywanie tego biosu na inny dysk, na dyskietke itd i nic to nie daje cały czas wyświetla się ten komunikat. Nie wiem może coś źle robię albo format tego pliku biosu jest zły… sam już nie wiem. Nie wiem ile chcą za to w serwisie ale chyba się tam udam niedługo bo innego wyjścia nie widzę.

Sformatuj ten dysk ATA u kolegi, najlepiej jakimś starym systemem plików (bo to może być problemem), i wrzuć tylko plik z BIOS’em. Podłącz u siebie i odpal. Powinno działać.

Wyraźnie podlinkowałem w tamtym temacie do @BIOS. Skąd więc pomysł by korzystać z czegoś innego? Jak się nie jest pewnym, trzeba pytać…

ok mam jeszcze na chacie stary dysk 4GB sformatuje go do fat32 i spróbuje a co do tego że linkowałeś mi @BIOS to niestety już po mojej zabawie w update… po prostu się pospieszyłem

No to czekamy na efekty, bo jak to nie pomoże, to chyba serwis zostanie niestety. :frowning:

BIOS w twojej płycie jest wlutowany?

nie mam pojęcia… a gdzie mam szukać kostki biosu? a i jeszcze mam zmieniać ten format pliku biosu czy zostawić tak jak jest sciągnięty?

p.s w razie czego ile mogą chcieć za wgranie biosu w serwisie?

W instrukcji płyty głównej, jakieś testy poszukaj to powinno być napisane.

A wgraj na dysk wszystkie warianty jakie Ci przyjdą do głowy, samo się znajdzie właściwe.

Wgranie nowego biosu w serwisie to chyba coś koło 50zł

Bios w tej płycie jest wlutowany na stałe, a znajduje się po lewej stronie gniazd SATA. Tak, więc programatory i próba wgrania Biosu na innej płycie praktycznie odpada.

niestety po włożeniu tego dysku z formatem fat32 też nic się nie dzieje, cały czas jest komunikat z mojego pierwszego postu ;/ albo coś źle robię albo może ten plik biosu powinien mieć inną nazwę lub jeszcze coś innego w każdym razie cały czas jest komunikat o skanowaniu… opisałem problem i wysłałem prośbę o pomoc o pomocy technicznej gigabyte, może coś poradzą.

moja przygoda niestety zakończy się w serwisie ponieważ wygląda na to że komputer w ogóle nie szuka tego obrazu tylko albo jest zawieszony albo nie ma dostępu do żadnego dysku czy stacji dyskietek - przez 2 godz ten stan komunikat co mi wygląda na jakąś zawieszkę. Facet w serwisie powiedział że postara się zrobić za 30 zł więc myślę że nie ma co kombinować bo oddanie na gwarancję to długie czekanie a tak będę miał nowszy bios za 30 zł - co prawda głupio stracone 30 zł ;/ - niestety cały czas uczę się na błędach, ale może to i dobrze :slight_smile: dzięki za pomoc