Notebook Samsung R560 czy HP dv5-1070ew?

Witam,

mam spory dylemat w tym. tyg. chcę kupić kompa znaczy muszę mam 2 na oku ale nie wiem który wybrać ;/

  1. to HP z Vobis komp jak marzenie all jest to co mi trzeba, lecz koleś ze sklepu komputerowego mi go nie polecił, z tego co zrozumiałem ten komputer jego zdaniem nie ma takich aż osiągów, jest niestabilny i się “szybko popsuje”.

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/ … 070ew.aspx

  1. To Samsung nie wiem ta firma jest ogólnie dobra? Nie ma w nim szmelcu jak sądzicie>?<

Słabszy procek niż w HP no i nie ma paru bajerów, ale pewniejszy komp.

http://www.techworks.pl/newsy,6073,1,No … _R560.html

Proszę doradźcie ;/ bo ja już się utopiłem. Oba kosztują 4 tys.

Więc który?:confused:

PS: Vobis to ogólnie MArket :stuck_out_tongue_winking_eye: może nie ma co ryzykować tam>;/

Na pewno HP są lepiej wykonane, rzadziej się psują…

Kolego mam Samsunga i sprawuje się świetnie wykonanie idealne polecam.Ludzie nie znają bo nie jest tak długo na polskim rynku jak inne marki więc piszą bzdury wystarczy sprawdzić podzespoły a okaże się że Samsungi są bardzo dobre.

Ja również polecam HP. Bardzo dobre wykonanie… W specyfikacjach za bardzo nie różni się od tego Samsunga…

ogólnie parametrami wygrywa HP, ale wiesz 4 tys. wsypać a potem żałować;/ Lepiej nie co gorszego i mieć pewną jakość.

Właśnie kolo ze sklepu mówił że często może HP się psuć :[ :?

Jakim2400 , to coś nie tak Ci gadał… Moi rodzice mają kilka mc. i nic się nie psuje…

Jaki kolo ze sklepu ? Firmowy chociaż jakiś ten sklep ?

Sklep firmowy i zaproponował że może ściągnąć mi z Vobis tego HP ale mówił że perę dni temu go ściągnął to klient przyniósł z powrotem bo coś “nie grało”.

Czyli te oba komputery są porównywalne osiągami?

HP- ma Czytnik Blue Ray, lepszy procek itp. ale nie wiem ten procek to już taki od tego w Samsungu nie jest lepszy

Samsung- pamięć ram posiada DDR3 sodimy

DDR3 nie znaczy, że Samsung jest lepszy…

no ja wiem ;), lecz na ddr3 procesor ma lepsze" wsparcie" co powoduje lepsza wydajność :]

Ale i tak mam dylemat ;/ w ciągu tego tygodnia mogą zdjąć z półek HP tego ![;

Ja bym brał HP, widziałem jakiegoś samsunga, który przy każdym naciśnięciu klawiatury cały się ruszał :roll:

Zdecydowałem Kupuję Samsunga Wola Boska Niech się dzieje :wink:

Naczytałem się tyle że szok, i wszędzie było że Samsung jest o wiele lepszy.

Thx za all rady. Pozdro.

Jakim2400 , tylko nie pisz za kilka dni, że coś Ci się rusza, lub trzeszczy bądź nie działa…

W takim razie po co to pytanie ? Nabić sobie posty…

Nigdy bym nie wziął samsunga… Sam się przekonasz…

I z Vobisu :x cena kilka set droższa niż w innym sklepie… Kiedyś nie miałem takiej wiedzy jak teraz i kiedyś poszedłem, żeby mi złożyli komputer ( części miałem - mieli złożyć do kupy wszystko ) tak mi złożyli , że było przebicie na obudowie, nie dosyć tego lampka od dysku nie działała, po prostu, źle włożona wtyczka była… Szkoda gadać na nich…

chociaż kupiłem ostatnio u nich statyw LD Za 39zł i działa :smiley: Jak na razie ( odpukać ).

A więc HP jest z Vobis znaczy jak bym hp brał to w Vobis, a Samsunga w sklepie komputerowym biorę. Mam nadzieję że mylisz się tą swoją opinią o Samsungach :slight_smile:

Dla poparcia swego wyboru zacytuję: źródło: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP … 746.0.html

  • Pozwalając sobie na gdybanie, można przypuścić, że Pavilion dv5 byłby dużo lepszym (ale i droższym, fakt) laptopem, gdyby zastosowano w nim wersję karty dysponującą pamięcią własną typu GDDR3, cechującą się mniejszym poborem mocy. Z kolei zastosowanie pamięci systemowej DDR3 wydłużyłoby pracę na akumulatorze. We wspomnianych przed chwilą aspektach dv5-1060ew przegrywa bowiem w konfrontacji z Samsungiem R560.

PS: “W takim razie po co to pytanie ? Nabić sobie posty…”

Pytanie było zadane z powodu dylematu, nie nabijam postów z premedytacją. xd musiałem wytłumaczyć :smiley:

Pzdr. Paracik

Jakim2400 , rób jak chcesz i kupuj co chcesz. Ja wyraziłem co bym kupił.