Problem z instalacją drukarki

Mam problem z drukarką HP deskjet 3940. Po formacie kompa chce zainstalować sprzęt i sterowniki ale pokazuje mi komunikat że urządzenie nie jest podłączone. Więc wszystko odłączam i biore jeszcze raz wszystko i mam takie coś

5cada4f7c0670191med.jpg

Trwa to kilka minut a potem wyskakuje coś takiego

ac37b14ad9d27002med.jpg

Sterowniki się instalują ale drukarka nie. Gdy zaś podlącze drukarkę ręcznie a sterowniki osobno to drukarkę komp widzi ale gdy biorę drukowanie to nie ma żadnej reakcji. Lampka kontrolna się świeci ale nie drukuje. Prosze o pomoc.

sprawdź kabel - ewentualnie wymień…

Kabel zasadniczo dobry bo jak biorę instaluje ręcznie drukarkę to jest ok tylko że wtedy nie drukuje.

Garbay , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Garbay , najpierw zacznij instalować sterowniki do drukarki, a dopiero potem (jak instalator Cię poprosi) podłącz drukarkę. Nie podłączaj drukarki przed rozpoczęciem instalacji sterownika.

To wszystko napisane jest w instrukcji [-X

No tak właśnie robie i dzieje się tak jak na screenach więc nie wiem o co chodzi. Pasek wskakuje na połowe potem ok 5 minut nic się nie dzieje i pokazuje ten krzyżyk.

Ale podłączasz tylko przewód, czy również uruchamiasz drukarkę przyciskiem ?

Próbowałeś podłączyć do innego portu USB ?

Próbowałem to wszystkich portów USB i drukarkę też włączam przyciskiem.

moze nie dziala kabel usb?

Podbijam temat. Pomóżcie jak możecie.

spróbuj podłączyć i zainstalować drukarkę na innym komputerze jeśli się powiedzie wina tkwi w systemie jeśli nie - serwis.

Zainstalowałem drukarkę u kolegi i jemu weszło. A u mnie ciągle ten sam błąd. POMOCY. Prosze jak wiecie pomóżcie.

Garbay , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

Nazwa płyty głównej-MSI 865PE Neo2-V (MS-6788) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej Intel Springdale i865PE

Zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Service Pack 2, lub 3 masz zainstalowany ?

Mam service packa 2. A to ma jakieś znaczenie ?

Tak, ma znaczenie.

Service Pack 2 ma zaimplementowane w sobie sterowniki do portów USB płyt głównych, więc dobrze, że go posiadasz.

Zainstalowałeś sterowniki do chipsetu ?

Próbowałeś zainstalować drukarkę ?

Zainstalowałem ale to nic nie dało ( okazało się że miałem zainstalowane nowsze ) drukarka jak nie działa tak nie działa.

Prawdopodobnie za długi kabel lub po prostu jakiś uszkodzony. Drukarki hp są na to wrażliwe i proszę się nie śmiać z tego bo tak jest.

Kabel wymieniałem specjalnie bo myślałem że w tym leży problem. Macie jakieś pomysły jeszcze ?