Szybki PenDrive 4GB do 50zł z wysyłką

Cześć. Szukam szybkiego pendrive’a 4GB. Mam dwa typy:

  1. Patriot XT Xporter 4GB

  2. OCZ Rally2 4GB

Który z tych dwóch będzie lepszy?

Tego OCZ Rally2 bym nie brał, wg testów to wielka loteria czy trafisz szybki model, podobnie z tym Patriotem chociaż tutaj już znacznie częściej trafiają się dobre egzemplarze. Nie kupuj natomiast pendrive’a Corsair Voyager, a przynajmniej serii bez smyczy i przedłużki USB… producent niby przez to obniża cenę, a w rzeczywistości transfery zapisu wynoszą 3 MB/s przy deklarowanych 13 MB/s.

Proponowałbym trochę dopłacić i kupić SanDisk Cruzer Contour 4GB, szybkość gwarantowana (jeszcze nie spotkałem egzemplarza, który by odbiegał jakoś znacznie prędkościami od tych, które podaje producent). Natomiast jeśli lecieć po kosztach, to dobrym wyborem może okazać się też GoodDrive/Samsung 8GB, ma w miarę dobre prędkości (rzadko kiedy odbiegające od deklarowanych) za rozsądną cenę, na Allegro można trafić wersję 4 GB za około 25 zł jeśli dobrze pamiętam. Sam jestem użytkownikiem tego pendrive’a o pojemności 4 GB, działa naprawdę ładnie, co ważne nie muli przy dużej ilości małych plików, transfery jakie osiągnąłem to 7-8 MB/s zapis, 23-24 MB/s odczyt.

Tutaj testy pamięci przenośnych:

Ooo zainteresował mnie ten sandisk Cruzer Contour :slight_smile: Podoba mi się ta ślizgowe wysuwanie złącza USB i sygnalizacja pracy za pomocą ledowego napisu. Tylko nurtuje mnie pytanie, czy ten mechanizm wysuwania złącza jest trwały i czy się nie zepsuje po kilku miesiącach użytkowania.

Faktycznie pierwsze egzemplarze tych Cruzerów wypuszczone na rynek miały problemy z mechanizmem wysuwania, najczęściej końcówka nie blokowała się po wysunięciu i przez to chowała sie podczas próby podłączenia pendrive’a. SanDisk oczywiście powymieniał takie egzemplarze na nowe bez problemów (przynajmniej tak pisali w komentarzach). Jako że był to flagowy model pendrive’a SanDiska (nie wiem czy jest nim nadal, bo od jakiegoś czasu przestałem śledzić nowości) to producent dość szybko wyeliminował ten problem z mechanizmem. Osobiście poleciłem ten model SanDiska wielu ludziom i jeszcze nikt nie narzekał na ten mechanizm :). Sam też planuję w najbliższym czasie kupić sobie 8GB wersję tego PenDrive’a :). Sprawdziłem ceny, w chwili obecnej nie opłaca się kupować tego PenDrive’a w Komputroniku, za 8GB wersję wołają sobie około 150 zł czyli prawie 50 zł więcej niż w innych sklepach.

Udało mi się zdobyć jeszcze trochę papierków i kupiłem Cruzer Contour 8GB za 105zł. Dzięki za rady. :slight_smile:

No to niech się dobrze sprawuje. Jeżeli masz Total Commandera/Unreal Commandera lub inny menadżer plików pokazujący prędkość podczas wykonywania operacji na plikach, to podaj transfery odczytu/zapisu pliku 700 MB jakie udało ci się osiągnąć. Jak możesz, to wrzuć też screena wyników z programu ATTO Disk Benchmark (na domyślnych ustawieniach), ciekawi mnie jak blisko deklarowanych prędkości jest twój egzemplarz.

Pozdrawiam Narv.

Ok, nie ma sprawy, jak tylko dostanę paczkę z cruzerem to zrobię testy.