Napęd dvd/cd nie odczytuje płyt. Help

Witam

Mam bardzo poważny i częsty problem , otóż napęd w moim komputerze W OGÓLE nie odczytuje płyt, ani jednej, :frowning: :frowning: :frowning:

Oto model: ASUS DRW-1608P3S

A więc tak: w menadżerze urządzeń jest napisane iż : "to urządzenie działa poprawnie :o :o :o

W “Mój Komputer” jest pokazana stacja dysków, i po włóżeniu płyty ikonka się nie zmienia (czyli jak bez płyty). Po włożeniu przez 1 lub 2 sekundy pali się zielona lampka i potrm…nic. :?

Kiedyś już po tym jak nie odczytywała , włożyłem płytę i przez dosłownie chwilkę pokazała się ikonka wczytywania płyty ale jednak nie.

Czekam na pomoc i z góry dziękuje. :slight_smile:

Możliwe że napęd dokonał żywota…Sprawdź jeszcze napęd na innym kompie…

No nie tylko nie to… ;/ :frowning: :frowning:

a inna możliwość ???

:placze: :placze: :placze: a oprócz sprawdzenia na innym kompie? ??? :frowning:

viewtopic.php?f=7&t=224723

już zaglądam…

Wykonaj wszystko powoli i po kolei tak jak jest napisane w tamtym temacie.Dodatkowo Firmware znajdziesz na tej stronie :arrow: http://www.cdrinfo.pl/software/lista-i- … ywarek.php

Dzieki Loookash89 :yes: , a propo zrobiłem ten test Nero Info czy jak to się tam nazywa ; oto screen: stacjabb9.png

Ps- Nie mam Windowsa Viste , tylko nakładkę na Xp’eka jakby co , :rofl:

Kontynuując, moim zdaniem z załączonego obrazku wynika iż wszystko działa poprawnie prawda? :cisza: :clever: :chat: A wersję Firmware mam najnowszą, także gdzie tkwi błąd?

Loookash89 czy to oznacza że się myliłeś :ups: napęd nie kopnął w kalendarz??? ![-o<

Wg tej stronki KLIK, wykonaj punkty: 3a, c, d.

Najlepiej byłoby sprawdzić go na innym kompie.Może taśma łącząca napęd z płytą główną siadła.(?)

Ale słuchajcie , to znaczy że napęd nie dednął??? :smiley:

Spróbuj w trybie awaryjnym, ale ja nie pisałem o punkcie 3b.