Komputer do 2000-2500zł

Witam zamieżąm kupić komputer i chciałbym poznać wasze propozycje.

viewtopic.php?f=19&t=267420

Procesor : Intel Core 2 Duo E8400

Płyta główna : MSI P45 neo2-fr ewentualnie Gigabyte GA-EP45-DS3 lub Foxconn P45A-S

Pamięć Ram : 2x2GB Patriot LLK 800MHz CL4

Karta graficzna : Gigabyte Radeon HD4850 512MB Zalman

Dysk twardy : Samsung F1 640GB HD642JJ lub WD Caviar Black 640GB AALS

Nagrywarka DVD : Pioneer DVR-216D lub [Asus DRW-20B1L](http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszukaj_4_asus _/towar_karta_72817/DVD -_RW_Asus_DRW-20B1L_LightScribe_OEM_czarna.html)

Zasilacz : Corsair VX550 550W

Obudowa : Coolermaster Elite 331

Wybrałeś prawie dokładnie zestaw jaki niedawno kupiłem tzn. procek, płyta MSi, grafika, twardziel Samsunga, nagrywarka Pioneera, obudowa, tylko pamięci brałem Geila 2x2GB Ultra i zasilacz CoolerMaster SilentPro M700 (z zapasem na ew. drugą grafikę). Z całości jestem zadowolony, sprzęt chodzi bezproblemowo i jest prawie niesłyszalny, temperatura w stresie osiąga 54 stopnie na boksowym chłodzeniu, i oby tak dalej wszystko chodziło:)

lub Asus P5Q

lub LG GH20NS10

lub każda inna, byle by:

  • była wystarczająco duża,

  • miejsce na dodatkowe wentylatory,

  • łatwy montaż HDD (i nie wprawiający w rezonans obudowy),

  • ew. maty wyciszające,

  • działające porty na przednim panelu.

Nie ma sensu mówić każda inna, modecomy/logici w tej cenie będą rezonować i często nie będą mieć miejsca na porządne wentylatory, CM robi dobry model i dlatego jest godny polecenia. “działające porty na przednim panelu” pasują do tej listy jak piernik do wiatraka… fp albo jest albo go nie ma, albo jest potrzebny albo nie.

Mariosti* , toć przecież o tym wspomniałem. Jakbym napisał sam “każda inna” to bym zgodził sie z Twoją krytyką. Natomiast w tym wypadku informuje innych, że może wziąść coś innego byleby spełeniał w/w standardy. Bo nie każdy jest obojętny i różnym ludziom różne rzeczy się podobają. A ja w cale nie neguję tego, że w/w obudowa jest zła.

Chciał bym wziąć GF np. 260GTX albo tego http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-669

mirra273 , gdyby ten gx2 faktycznie był po te 835zł to możnaby się na niego skusić, ale jeśli nie to na twoim miejscu mierzyłbym raczej w stronę 2x4830 jeśli miałbyś płytę z cf (w ciągu najbliższych tygodni powinna poprawić się ich dostępność, a cena spaść do <450zł/szt.). Wydzielają mało ciepła,(dobrze się podkręcają) a po oc przeganiają 4850. Z dwoma takimi cf na kolana pada bez problemu kosztujący 2x więcej 280gtx.

JoteS , montowałeś wentylator 12 cm dodatkowo na tej grafice?

matio91 , na tą wersję nie możesz dać dodatkowego wentylatora bo ma przecież chłodzenie aktywne… ten “trick” działa tylko z pasywnie chłodzonymi kartami z potężnymi radiatorami.

to ja już nic nie rozumiem… w moim temacie napisałeś żeby założyć wentylator a tu piszesz że nie można… a mam taką samą katrę graf. jak kolega

matio91 , Naprawde nie widać “drobnej” różnicy między tymi dwoma gigabyte’ami?

http://www.ceneo.pl/1844567

http://www.ceneo.pl/1817753

MSI P45 NEO2-FR /intel P45/ 449zł

Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ 269zł

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum 99zł

Gigabyte Radeon HD4870 512MB DDR5 830zł

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition 220zł

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 179zł

OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2 199zł

Pioneer DVR-215D 99zł

Antec Gamer Three Hundred 239zł

Razem: 2583zł

Ceny z esc.pl

Komputer dla graczy. Niestety trzeba będzie “bardzo mocno” podkręcić procesor tak 3.5-3.8GHz (czytałem że ludzie go kręcą do 4.5, ale nie sprawdziłem to nie będę polecać ;d)

@down

W sumie masz rację, nie wiem co się tak na tego antec 300 napaliłem :lol:

Jeśli w tytule jest napisane “2000-2500” to można domniemać że wykraczanie poza górną granicę nie leży w interesie kupującego. Cooler master serii ellite(albo godny konkurent w tej samej cenie) za ok 130-140zł w zupełności wystarczy.

Ponad 4GHz, to już czysto wyczynowo.