Problem z antywirusAMI

mialem przez trzy tygodnie ( wersja testowa) norton antyvirus

przeskanowany komp, nic komputer czysty

wyrzucilem nortona i zainstalowalem avasta ( mowili ze jest super )

avast ku memu zaskoczenie znalazl dwa trojany i jednego wirusa

z ciekawosci potem skorzystalem z mks vir online

kolejny trojan i wirus sie znalazl (zaznaczam ze inneavast te co znalazl usunal))

potem panda online wykrylo 6 zainfekowanych plikow

i pytanie

czy te wszyskie znalezione trojany i wirusy byly falszywymi alarmami

czy antyvirusy sa tak kiepskie ze trzeba trzech lub czterech by miec czysty komp ??

z gory dziekuje za wasze opinie

Przyczyną tego problemu może być to że Demo nortona miało starszą biblioteke wirusów a avast jest programam darmowym wiec miał prawo coś opuścić ( nie mówie że jest zły ) ale żaden antywirus nie ma biblioteki zawierającej wszystkie wirusy ;] Poza tym może po usunięciu nortona komputer został ponownie zainfekowany (?). Czasem włączją sie niechciane strony albo w wyszukiwarce znajdziesz adres i opis strony a jak ją włączysz pojawi sie strona erotyczna lub z jakimis warezami, i często z tych stron komputer może zostać zainfekowany, ja w taki sposób złapałem 2 trojany dialera i jakiegoś robala ;]

Pozdrawiam i jak napisałem głupoty to nech mnie ktoś poprawi ;]

Demo, ale i tak w nim jest chyba funkcja Live Uptade i robi się aktualizacje :slight_smile:

Pozdrawiam

No a jednak potrzebowałem “Korekty” :smiley:

Dzięki Alien :smiley: :smiley: :smiley:

Po prostu każdy antywirus inaczej sprawdza pliki ma inną zasade stwierdzania czy to jest zainfekowany plik Mks_vir potrafi bibloteke systemową uznać za trojana a norton panda nie widzi w tym trojana :lol: :lol:

Gdyby nie było aktualizacji to ktoś kto “testuje” sobe Nortona nie wiem czy by go później kupił. Wtedy Norton nie byłby taki wydajny :stuck_out_tongue:

A co do tematu a no często tak jest, że jak jeden nie wykryje to drugi wykryje :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Wedlug mnie powinni polaczyc sily i zrobic jeden wielki serwer z uptade’mi

dla bardziej znanych antywirow :lol: Tyle ze wtedy kazdy antywir bylby taki sam pod wzgledem wykrywalnosci :stuck_out_tongue: Wiec tutaj jest chyba odpowiedz :stuck_out_tongue:

Zgadzam się z kolegą :slight_smile: