Podłączenie front panel

Witam chce podłączyć front panel do płyty głównej ale nazwy pinów w instrukcji są całkiem inne niż te które mam w obudowie, od front panela

Płyta Główna ------------------------->

PIN 1.MIC ---------------------------------->

PIN 2.GND ---------------------------------->

PIN 3.MIC_BIAS ---------------------------->

PIN 4.POWER ------------------------------->

PIN 5.Front Audio® ---------------------->

PIN 6. Rear Audio®/Return R ---------->

PIN 7.NC ----------------------------------->

PIN 8. No Pin-------------------------------->

PIN 9.Front Audio(L)----------------------->

PIN 10. Rear Audio(L)/Return L -------->

Front Panel

MIC VDD,

MIC DATA,

MIC GND,

EAR GND,

2x EAR L,

2x EAR R <-------- Nie wiem gdzie je podłączyć do płyty głównej Bardzo proszę o pomoc :smiley:

pin1 do MIC VDD

pin2 do MIC i EAR GND (połącz w 1).

pin3 do mic data

pin5 do EAR R

pin6 do EAR R

pin9 do EAR L

pin10 do EAR L

Są dwa standardy FrontPanel (HD Audio i AC97).

Może taki schemat pomoże:

FrontPanel.gif

to pewnie będzie AC’97 ale taki schemat mam w instrukcji nie wiem tylko jak te z obudowy podłączyć do tych nazw w instrukcji

jak połączyc pin2 do MIC i EAR GND w jeden bo nie wiem jak to się łączy :frowning: może dodam jeszcze że płyta główna to Gigabyte Ga-K8NS

No normalnie łączysz… Przecinasz kable i łączysz w 1…

Ale spróbuj połączyć tylko od EAR, bo ja mam tak i działa.

nie niestety nie działa podłączone samo EAR :frowning:

Te EAR to chyba jest wyjście na słuchawki\głośniki. Wejdź w menedżer realtek HD audio i tam masz konfiguracje głośników, zboku masz wtyczki i obok ustawienia wejdź w nie i zaznacz Wyłącz wykrywanie gniazda przedniego.

U ciebie może się trochę różnić gdzie co jest, bo ja mm Viste a w niej jest inne rozmieszczenie zakładek.

w tanich płytach jest to własnie zwalone ze są same piny jak byś miał dobrą płyte to na każda kostke miałbyś odpowiednie wejscie :wink:

czy jest możliwe że mogła mi się spalić karta muzyczna bo teraz nawet jak podłącze z tyłu to nic niesłysze :frowning: :frowning:

Dźwiękówka wyłączyła tylne gniazda, bo “myśli”, że masz podłączone słuchawki.

To raczej tania obudowa :slight_smile: Wszystkie płyty mają standaryzowany FP (AC97 bądź HD). Powinieneś mieć normalną kostkę z dwoma rzędami otworów na piny, którą podłącza się do mobo (jak na załączonych obrazkach).

fp1.jpg

fp2.jpg

fp3.jpg

Zakładam, że płyta jest zgodna z AC97:

Mikrofon:

MIC VDD podłącz pod PIN3 MIC_BIAS

MIC DATA podłącz do PIN1 MIC

MIC GND podłącz do PIN2 GND

Słuchawki:

Podałeś 2x EAR R i EAR L. Wg mnie 1 EAR R i L to sygnał, a drugi GND.

a więc:

EAR R podłącz do PIN5

EAR L podłącz do PIN9

z GND szczerze mówiąc nie wiem co zrobić. Prawdopodobnie pod PIN2.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

niestety moja obudowa ma każdy pin osobno. odłączyłem już ten przedni panel a jak podłączam z tyłu słuchawki to wykrywa urządzenie ale pisze że urządzenie źle podłączone i krzyżyk i niema dźwięku ale jak podłącze kartę telewizyjną na kanał wejściowy to ją normalnie wykrywa. czy to znaczy że karta muzyczna spalona?

EDIT: Dobra już zrobiłem że jest dźwięk w karcie, jednak nie jest spalona (na szczęście) ale jak jest odłączony front panel to powinno się zewrzeć zworką piny 5-6 i 9-10 :smiley: dlatego mi dźwięk nie działał. A jak będę miał więcej kasy to kupie sobie jakiś porządny front panel który ma kostkę a nie każdy pin osobno i sobie podłącze :smiley: Dzieki wszystkim za pomoc :smiley: