Szkic mam, jakie modele brać?

Cześć.

Jeszcze w tym miesiącu planuje kupić sobie komputer, mój obecny mam 6 lat i nie da się go rozbudować więc potrzebuje nowego. Będzie on do wszystkiego tj. wymagające gierki typu Crysis, GTA IV, NFS Undercover itp. programy typu Photoshop CS3/CS4, filmy HD i pakiety biurowe. Ogólnie domowy komputer na którym zrobię wszystko. Musi być wydajny i mieć możliwość rozbudowy, żebym za 3 lata nie zmieniał całego PC tylko np. grafe czy procek.

Zestaw:

Płyta główna - chciałbym Asusa z serii P5Q ale słyszałem o DFI i MSI, dobierzcie taką abym mógł dokupować części za pare lat bez potrzeby zmiany all

Procesor - myślę że 2 rdzenie C2D będą lepsze od Quadro - jaki model ?

Grafika - coś pokroju Geforca 9800 GTX 1GB mogą być lepsze

Dysk - ok. 600GB najlepiej 2 x 320 GB Samsunga F1

Napęd - DVD z Lightscribem

Ram - 4 GB Duala chyba OCZ

Obudowe i zasilacz chcę taki http://allegro.pl/item494920726_thermal … _550w.html co myślicie o obudowie i zasilaczu ?

Ogólnie ma to być sama w pełni wyposażona skrzynka bez monitora, mam ok. 3000zł może być troszkę ponad może być też mniej wtedy dorzucę karte muzyczną lub coś innego.

Zbudujcie coś na tej podstawie, jeśli macie jakieś ciekawsze modele niż są w moim mniemaniu polecajcie je i mówcie w czym są lepsze.

Dobrze by było jak PC byłby w miarę cichy i nie pobierał zbyt wiele prądu.

Proszę tylko o doractwo osób które na prawdę się na tym znają i w razie potrzeby odpowiedzą na moje pytania.

Z góry dzięki, pozdro smile.gif

zasilacz wydaje się szrotowaty, buda bez zasilacza + porządny 500/600w bequiet,enermax,corsair.

  1. której z płyt nie wybierzesz będzie ok (msi,asus,dfi) porządne produkty

  2. e8400

  3. lub hd 4870 gigabyte z zalmanem

  4. pamięci ocz’a w wersji reaper.

technik_elektro , mógłbyś złożyć cały zestawik ? łącznie z obudową tą która jest bo mi sie bardzo podoba tylko inny zasilacz.

Podaj również sklep z którego bierzesz sprzęt bo nie wiem czy bede kupował na miejscu czy przez neta, jak będzie 200zł drożej za cały komp to wezme na miejscu a jak 500 to przez NET

MSI P45 Neo2 - 450zł

e8x00 (może być najtańszy e8200) - 500zł

Gainward Radeon HD 4870 Golden Sample 1GB - 1000zł

Samsung 320GB F1 x2 - 340zł

Pioneer 216 - 100zł

Patriot llk 2x2GB - 250zł

Cooler Master Elite 33x - 130zł

Corsair 450W - 250zł

viewtopic.php?f=19&t=267420

Jak możesz poczekaj do okresu poświątecznego, ceny spadną i spokojnie zmieścisz się w tych 3k i jeszcze może coś sobie dodatkowo dokupisz.

Jakieś pytania do zestawu?

Czy nie lepiej brać OCZ 2x2GB 1066 Mhz ?

Zasilacz może za słaby?

Nie lepiej płyte Asusa P5Q lub P5E ?

Czy obudowa Thermaltake Soprano ( bez zasilacza ) będzie dobrze zgrywać się z Corsairem poleconym przez Ciebie tylko może 550W ?

A komp raczej będzie przed nowym rokiem więc chyba nie uda mi sie kupić taniej.

Na innym forum poczytałem i każde poleca co innego więc mam teraz na mase mętlik w głowie. Doradź :stuck_out_tongue:

lepiej ale i drożej

wystarczy

wersja podstawowa ma słabe chłodzenie w stosunku do produktu msi, p5q-e lub pro

tak

Czyli już trochę wiem, macie jeszcze jakieś ciekawe zestawy lub porady dla mnie ? :slight_smile:

A co do pamięci to jednak chyba szybsze i wydajniejsze będą OCZ’e.

Jeszcze tylko mam dylemat czy kupić w moim małym mieście kompa dając te 200 - 300zł więcej ale jednak lepiej czy brać z esc.pl lub innego sklepu, wiadomo komputronik odpada bo tam ceny są kosmiczne.

Aha, czy ta płyta będzie dobra do późniejszej rozbudowy kompa ? Czy jednak lepiej dać nawet te 100zł więcej i kupić coś z serii Asusa lub DFI. Może jeszcze lepiej siedzieć na ceneno i kupować poszczególne podzespoły pojedynczo ale jednak taniej. Bo na esc.pl ten komp tylko z tanią obudową 149zł ( nie ma Soprano ) i pamięcią OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Platinum EPP kosztuje 3269zł

Te patrioty mają zagwarantowane działanie 1000MHz przy CL5, więc to jest praktycznie to samo co te OCZ.

Twój zestaw 300W nawet w stresie nie będzie brał, więc 450W porządnej zasiłki (a w zasadzie 550W w przypadku tego Corsair’a) w zupełności wystarczy.

A co chcesz rozbudowywać w tym zestawie? I jakie rady dają na innych forach?