Który dysk twardy wybrać?

Witam! :smiley:

Zastanawiam sie nad kupnem dysku twardego,o to moje propozycje;

-Samsung SpinPoint F1 640 GB (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ) [HD642JJ]

-Seagate 500 GB Barracuda (ATA/300, 32MB, 7200, NCQ) [sT3500320AS]

Co sądzicie o tych dyskach? Może zaoferujecie jakąś lepszą propozycję.?

Samsung. 333GB na talerz:) cicho pracuje. i jest dość wydajny.jest polecany, sam go kupię :smiley:

lepiej wybierz Seagate, mniej awaryjny

każdy ma swoje zdanie… :x

seagate są awaryjne.

też tak myślę, jest szybszy, pojemniejszy, cichszy i lepszy.

-Samsung SpinPoint F1 640 GB ( ATA/300 , 16MB, 7200, NCQ) [HD642JJ]

chyba mały błąd się wdarł, pewnie chodzi o SATA :stuck_out_tongue:

brałbym ten dysk.

Proszę Cię. Brać jedynie na razie Samsunga :smiley:

Ok wybiorę Samsunga Tylko on jest na kabelek Sata a ja w płycie głównej nie mam takiego wejścia mam tylko na taśmy IDE. Co mam zrobić ? Może jakies przejściówki są? :smiley:

http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=ide+to+sata

Patrząc na dyski w moim domu (Seagate, WD, Matrox, Samsung) najbardziej awaryjny jest Samsung. Ale F1 to już inna seria, więc bardziej za samsungiem.

Waszym zdaniem na ile partycij go podzielić ? :smiley:

chyba na odwrót :smiley:

Ja bym polecił jednak Seagate ( cichy ,niezawodny ,szybki)

Chyba głośny po miesiącu i padający po dwóch.

Wszystkie dyski w podpisie pod moimi postami mam firmy seagate z tego 40 Gb ma juz ponad 8 lat i nadal działa bez problemowo komputer pracuje jako server wiec jak ma przerwę 2 -3 dni w roku to juz jest dobrze 160 Gb ma 3 lata i teraz nie dawno kupiłem 500 Gb też żadnych problemów a do tego trzeba zaznaczyć ze firma seagate daje 5 lat gwarancji na swoje dyski

Jeśli masz jakiś kłopot z dyskiem a firma przestał go już wspierać to dostajesz nowszy model np popsuła ci sie 160 GB a firma juz nie produkuje tego dysku wiec dostaniesz za darmo w w ramach gwarancji 250 lub 320 GB - jak do tej pory żadna inna firma nie wprowadziła czegoś takiego

Polecam.

Samsung SpinPoint F1 640 GB (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ) [HD642JJ]