Upgrade biosu :)

Witam was. Mam mały problem. Otóz chciałbym prosic o pomoc w zaaktualizowaniu biosu. Moja płyta to k9n neo http://www.msi-polska.pl/index.php?func=downloaddetail&type=bios&maincat_no=1&prod_no=255 :wink: Sciagnalem odpowiednie pliki, spreparowalem dyskietkę startową ale nie wiem co dalej ;( Jakie komendy wpisywac po kolei? W sieci jest pelno poradnikow jak flashowac bios, lecz chcialem dostac informacje odnosnie tego konkretnego egzemplarza :wink: Nie chcę nic uszkodzic. Pozdrawiam :wink:

Po co ściągałeś plik? Zainstaluj Live Update z CD od płyty i po kłopocie.

Nie jestem jakos do tej metody przekonany ;/ No nic, czekam na dalsze propozycje. Po drugie zresztą ta opcja nie przejdzie bo na tym kompie ktorego chce robic system nie dziala, wiec to jedyna metoda :wink: Ale mniejsza, potrzebuję opis flashowania biosu z dyskietki, z resztą sobie poradze;)

Skoro masz już odpowiednio spreparowaną dyskietkę to wejdź do biosu i ustaw, aby z niej bootowało. Naciśnij dowolny klawisz aby wystartowało z dyskietki. wtedy wpisz A:(nazwa pliku razem z rozszerzeniem) i czekasz ok 30 sek aż się zainstaluje nowy bios.

odpalasz kompa w dosie z np dyskietki startowej i dajesz komende:

nazwa programu flashującego.exe spacja nazwa pliku z biosem.bin czy z innym rozszerzeniem

a jak twój bios niezmiesci sie na dyskietkę - to wrzuc na cd

Z tym, ze wlasnie jeden plik jest A7260NMS.190 (rozszerzenie .190) a drugi to zwykly exec, Afud408.exe. To ktory?;>

Edit: Teraz przeczytalem post wyzej. Czyli powinno wygladac to tak : afud408.exe a7260nms.190 ?;>

Wpisz ten plik który zawiera bios do płyty głównej, a nie plik który umożliwia wystartowanie z dyskietki.

Edit: Ja u siebie wpisywałem tylko plik z biosem. Powinieneś wpisać A:\a7260nms.190

Ale masz świadomość tego że jak coś nie wypali to sprzęt do serwisu i ok 100 zł w plecy?

tak dokładnie tak ale najpierw odpal kompa w dosie z dyskietki startowej.

bios i tego exe jak sie nie mieszcza możesz wrzucić albo na drugą dyskietkę albo na cd

a pozniej juz bedziesz wiedzial co dalej… zapewne enter i enter a pozniej albo sam sie zrestartuje ale powie zeby dac mu reset

Dodane 23.01.2009 (Pt) 21:32

masz tu troche racji, ale ja wrzucałem biosy so płyt głownych (również te nie od producenta znaczy nie oryginalne), do nagrywarek i napedów dvd (rpc-2 znaczy region free tez nie oryginalne), do grafik, i do notków nic nigdy nie było uwalone… ale to prawda świadomość warto mieć i jak nie bardzo wiesz jak to albo ryzyk fizyk i lecisz albo sobie odpuść- takie moje zdanie

Dzieki wszystkim za pomoc, poszlo bez problemu :slight_smile: Nie jestem ignorantem w tej dziedzinie, lecz chcialem by wszystko poszlo bez wiekszych problemow. A pytac zawsze warto :wink: Pozdrawiam