Uszkodzony kontroler dysku

Witam :!: Gdy uruchomię mojego laptopa (HP nc8000) to mam napisany komunikat: 1782 - Disc Controller Failure , następnie już znany komunikat, że brakuje systemu(non system) lub dysk jest uszkodzony (disc error). Co robić czy da się to naprawić domowymi sposobami :?:

Ps. Dysk pracuje tak jakby talerze się nie kręciły…

hp słyną z padających kontrolerów, ale zacznij od wyjęcia dysku twardego, być może, że to on jest uszkodzony.

Dziwne bo po wyjęciu dysku komunikat jest taki sam :shock: . To tak jakby dysk był ok.

spróbuj zresetować jeszcze cmos, info znajdziesz manualu (powinna być sekwencja klawiszy)… jeśli sytuacja będzie się utrzymać laptop na części lub w całości na allegro ewentualnie wymiana płyty głównej.

Ok. Zresetowałem, teraz tylko pokazuje błąd kiedy dysk jest podłączony :? . Dziś pójdę sprawdzić czy inny dysk by działał. Dam wam znać co i jak :slight_smile:

Edit: i teraz wszytko jasne, podpiłem dysk do innego laptopa i nie działa :expressionless: Więc tylko dysk walnięty, trzeba kupić nowy :wink:

Tylko jaki może być największy do tego laptopa :?:

Dodane 04.02.2009 (Śr) 22:18

kupiłem 120GB WD i jest(było ok) zapraszam na mój nowy problem z tym laptopem :arrow: viewtopic.php?f=19&t=308493