Problem działaniem pendrive - nie można do niego "wejść"

mam pewien problem z moim pendrive firmy jeta (taki jak tu : http://allegro.pl/item537625709_nowosc_ … ratis.html ). Zakupiłem go jakiś czas temu i jak do tond było wszystko z nim dobrze. Od razu po otrzymaniu go sformatowałem go do fat 32, żeby mi go xbox widział, bo ntfs nie obsługuje. Przedwczoraj zgrałem na niego pare plików i pożyczyłem na chwilę koledze - zgrał parę plików i od razu mi go oddał. No i wczoraj wieczorem chciałem znowu go użyć, lecz paliła się jakby tylko dioda na nim sygnalizująca jego użycie jakby. Wszystkie programy, które próbowały się dostać do ego zawartości się wieszały od razu… w końcu jakoś przez totalcmd udało mi się do niego dostać, ale przy próbie wybrania pliku on też poległ… postanowiłem go sformatować na nowo do ntfs, lecz z poziomu zarządzania dyskami (win vista) zaczęło się coś wreszcie robić, lecz i podczas tego program się wysypał. Po restarcie kompa i ponownym podpięciu pena wyświetla się autoodtwarzanie, a komputer nadal twierdzi, że to fat 32. Nadal nie mogę się dostać do jego zawartości… :frowning:

jakieś rady??

Poczytać - viewtopic.php?f=2&t=275506

mamy taki sam awatar

czyli sugerujesz, że mi kolega na pena wirusa przemycił??

mamy taki sam avatar, bo Ty lub ktoś inny go ode mnie skopiował - ja jestem jego autorem :slight_smile:

nic nie sugeruję sprawdź i się dowiesz podałem linki - nie tylko do sprawdzenia czy jest wirus

tylko mowie, że wszystkie programy mi się wsypują więc programami podanymi do czyszczenia wirów z pena nic nie zdziałałem :frowning:

konkretnie chodzi mi o te programy:

Perlovg Removal Tool

Flash Disinfector

kuhar, spróbuj podłączyć u znajomego i sprawdź, czy u niego też programy się wieszają bądź też na drugim komputerze jeżeli posiadasz.

nie przeczytałeś co było podane w linkach

sprawdź to - HP Driver Key Boot Utility [ENG] - spróbować nie zaszkodzi

Twoja pamięć Flash odmówiła posłuszeństwa. a Ty właśnie kopiowałeś zdjęcia z pamięci Flash. Po restarcie systemu twój pendrive nie daje już znaków życia. Masz ochotę wyrzucić pendriva, ale nie rób tego, być może da się go jeszcze uratować.

program HP Drive Key Boot Utility.

instrukcja

Warto wypróbować poniższą procedurę:

  1. Pobierz i zainstaluj narzędzie HP Drive Key Boot Utility.

  2. Po zakończeniu instalacji uruchom je, a następnie w sekcji Devices wskaż napęd, który chcesz naprawić.

  3. Następnie zaznacz opcję Create New or Replace Existing Configuration i naciśnij Next.

  4. Zaznacz opcję Create New Filesystem i naciśnij Next.

  5. Zaznacz opcję With Partition, a następnie naciśnij Next. Rozpocznie się proces formatowania.

  6. Po zakończeniu formatowania możesz przerwać pracę kreatora, a Twoja pamięć powinna być już gotowa do użycia.

Uwaga ! Narzędzie HP Driver Key Boot Utility stworzono z myślą o napędach firmy HP, okazało się jednak, że doskonale radzi sobie również z formatowaniem pamięci typu Flash innych producentów oraz wieloma kartami pamięci (np. do aparatów cyfrowych). Opisana metoda nie gwarantuje, że uszkodzony napęd zostanie naprawiony.

link http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … ITY-I23839

ooo…właśnie o program tego typu myślę, że mógłby mi pomóc… niestety ten mi na viście nie działa :frowning: