Podłączanie dźwięku Front Panel

Witam Mam płytę główną GA-945PL-S3. Na obudowie z przodu mam dwie wtyczki od dźwięku i mikrofonu i chcę je połączyć. Nie mogę sobie z tym poradzić, ponieważ w instrukcji nie jest to za dobrze opisane.

Pokażę parę fotek i doradźcie jak mam to podłączyć. :slight_smile:

szxhuthhl5mavkoimfne_thumb.jpg

lkpj6pvx9yfb5wcbeam_thumb.jpg

du7k0hdxn1jbfhk8l3zj_thumb.jpg

mh7sgk5wqx0cn2a8zz4_thumb.jpg

Podłącz te wtyczki do F_panel i F_audio.Przed wyjściem na głośniki masz F_audio na dole w rogu płyty masz F_panel.

Ale jak to po podłączać? Pod jakie piny?

Stary - przecież tam wszystko masz opisane - patrz na tabelke HD Audio z instrukcji. Jak czegoś nie wiesz to metodą prób i błędów też dojdziesz…

Na moje oko:

MIc-In - 1

GND - 2

Mic-Bias - 3

SpkOut L - 9

Spkout R - 5

Retum L, R - 6, 10

Jak by coś nie śmigało to przecież zawsze możesz pozmieniać piny…

Masz kartę dżwiękową Realtek ALC883 tą samą co ja.

Możesz wszystko dobrze podłączyć a i tak nigdy mikrofon oraz słuchawki nie będą działać na przednim panelu komputera.

Musisz zaznaczyć w panelu sterowników v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego.

d6e1edb4ee1c2cc5m.jpg7784be63cc7e8f4dm.jpg

Dziwne, u mnie działa bez tego :roll:

Ta opcja odznaczona służy do zamiany tył/przód, zaznaczona - dźwięk idzie jednocześnie z przedniego jak i tylnego wyjścia.

@L337 Crew : a ja się nie dziwię, wystarczyły mi dane Twojego komputera w podpisie. :slight_smile:

Podstawowa różnica - dwie różne płyty itp. itd.

…a nie bierzesz pod uwagę, że dwie różne płyty mogą mieć ten sam model karty dźwiękowej? :wink:

…nie wiem czy tak jest akurat w tym przypadku :slight_smile:

@tymek_85 : wszystko brałem pod uwagę ale wyrażnie napisałem że są dwie różne płyty główne i na każdej może być inaczej. Nie zrozumiałeś.

Oprócz tego dokładnie sprawdziłem :

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … pl-s3.html

Zintegrowana karta dżwiękowa. :slight_smile:

XMan - to, że jest to zintegrowana karta dźwiękowa to wiem o tym bardzo dobrze, ale chodzi o to, że ośmiokanałowa seria Realtek ALCxxxx ma ten sam panel sterowania tylko rożne logo producenta płyty głównej… tego chyba nie brałeś pod uwage…

@tymek_85 : jeżeli chcesz wiedzieć to w tym temacie pomogłem wielu osobom/forumowiczom. :slight_smile:

Użyj wyszukiwarki to się przekonasz, tygodniami niektórzy kombinowali z kabelkami itp. i nie mieli głosu.

Pomagało jedynie p/w zaznaczenie - to nie ja wymyśliłem. :google:

Ja mam tą kartę prawie dwa lata a jeżeli znasz się lepiej i również masz tą kartę to proszę opisz dokładnie jak ma działać przedni panel komputera oraz daj screeny.

Jeżeli nie zrobisz tego to nie pisz już więcej i nie zaśmiecaj tematu ,bzdetami"…

Edit : ha… już wiem dlaczego tak rozumujesz. :slight_smile:

Jest poważny błąd w przetłumaczeniu z chińskiego na angielski a z angielskiego na polski - Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego powinno być Włącz…

Mnie również to zmyliło i jak kupiłem nowy komputer to aby mieć głos z przedniego panela męczyłem się tydzień czasu dniami i nocami. :slight_smile: