Dysk sieciowy - co polecacie

Denerwuje mnie ciągle wpinanie dysku USB do laptopa. Zastanawiam się nad kupnem dysku sieciowego tak bym mógł podłączyć go do routerka Linksys WAG200G. Z uwagi na to że mam blade pojęcie o takich dyskach może doradzicie coś z własnego doświadczenia. Zdaję sobie sprawę że to nie jest tania sprawa i transfer po sieci również nie jest zadowalający lecz komfort bezprzewodowego dostępu do plików to wynagradza.

PS.: Może jeszcze warto się wstrzymać na jakiś czas z zakupem?

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ … ,kat,5732/

Ja mam taką “zabawkę” tylko 500GB. Podłączony do … Linksys WAG200G :slight_smile: i działa. Jakby co to USB służy tylko do podłączenia drugiego takiego samego dysku, nie podłączysz go do kompa :wink:

Można też poszukać osobno obudowy + dysk, i na pewno będzie taniej. U mnie przeważył wygląd :stuck_out_tongue:

Powiedz mi z łaski swojej czy konieczne jest instalowanie oprogramowania do niego czy wystarczy wpiąć go do routera i można cieszyć się plikami w sieci?

Jest dołączona płytka z jakimś oprogramowanie itp. , ale nie korzystałem. Podłączyłem i działał :slight_smile: - przesył kablowo i bezprzewodowo pod XP. Z Vistą był jakiś “uparty”, ale też chodzi bez instalacji sterowników itp. Nie wiem tylko jak z plikami “większymi” bo podobno jest ustawiony na jakiś linuxowy sys i partycje. Za bardzo się tym nie interesowałem :roll:

to jedyny ból tego rozwiązania, foldery z bibliotekami textur czy zdjęć niestety trochę się wczytują. Może jak by był inny format partycji…

Ale ogólnie siedząc z lapem, na tarasie, przed domkiem mam dostęp do neta i dysku. I to cieszy.

Dysk ma własne zasilanie, więc chodzi router, dysk i laptop w drugim pokoju i masz dostęp. Jedna uwaga i info. Jeżeli dysk podłączysz do listwy zasilającej razem z jakimś kompem to w momencie załączenia przycisku listwy dysk od razu startuje. Oczywiście da się go później wyłączyć, ale start jest nieunikniony. Więc albo osobna listwa, lub bezpośrednio do prądu i wtedy możesz go wł/wył kiedy “Ty” chcesz.

No i super, na razie nie mam więcej pytań. Coraz bardziej skłaniam się ku jego zakupie. Często w lecie przebywam sam na tarasie z laptopem i na pewno by się przydała taka możliwość by mieć dostęp do przestrzeni dyskowej. Trochę ta cena przeszkadza, poczekam jeszcze do połowy lutego może coś poleci w dół. Jeśli będę miał jakieś pytania to na priv napisze. Dzięki za radę.