Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie laptopa?

Witam, w najbliższych dniach będę kupował laptopa i chciałbym zwrócić się z pytaniem na co należy zwrócić uwagę, dokonując zakupu laptopa?

Ja głównie (zaraz po parametrach) zwracam uwagę na firmę. Polecam IBM, Lenovo i nawet HP jest nie najgorsze (pomijając cene). Jeżeli będzie używał lapka w podróży zwróć uwagę na baterie.

Lepiej to podaje ile masz, bo w sklepie i tak się zorientują że nie wiesz co kupić i wtedy profesjonalni wciskacze mogą sprzedać coś co im zalega, lub przejrzyj parę tematów będziesz miał podane linki do modeli za określoną cenę.

Poczytać zanim kupisz

viewtopic.php?f=19&t=276903

viewtopic.php?f=3&t=277363

viewtopic.php?f=6&t=276588

viewtopic.php?f=19&t=275990

Mam na wydanie 2000zł

http://www.dccomp.pl/-p-5690.html

tyle że bez systemu

Przy zakupie laptopa biorę przede wszystkim pod uwagę sytuację gospodarczą. W chwili obecnej za ok 1900 zł kupisz laptopa, który we wrześniu kosztował 1200 zł. Ja bym na twoim miejscu jeszcze poczekał z zakupem.

Z drugej strony czasem na akucjach typu ebay można kupić laptopa za śmieszne pieniądze. Wczoraj laptop, którego miałem na oku na ebay.co.uk (HP 6735s z AMD Turion 2.1GHz, ATI Radeon HD 3200, dyskiem 250GB i 3GB ramu) poszedł za 149 funtów. A ja akurat poszedłem do sklepu po piwo ;/

Osobiście rozglądałbym si za HP z Pumą na pokładzie, Vaio (np seria FW) lub Asus M51 (ewentualnie seria F5, choć nie uważam jej za jedną z lepszych)

Co brać?

  • dwurdzenowy procesor

  • grafika ATI 3200 w górę lub Gforce 8600 w górę

  • pamięć: 1GB i więcej (pamięć zawsze można dokupić, ale należy sprawdzić czy są dostępne wolne sloty)

  • Dysk twardy? Szczegół. Laptopy powinny działać szybko, dlatego wystarczył by dysk 32GB. Zakładając, że to SSL a nie HDD prędkość działania systemu jest oszałamiająca.

czego sie wystrzegać?

  • “plasticzastego” Acer’a.

kamil_w , dysk ssd nie ssl:)

Ja bym zwrócił uwage na pojemność baterii, procka,ram i dysk min 250GB. I wazne zeby Ci się podobał wizualnie. Bo po co masz pracować codziennie na czymś co Cie kłuje w oczy?