Komputer nie podaje sygnału na monitor

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z komputerem a mianowicie to że: :frowning:

Przy włączani go nie podaje mi sygnału na monitor, świeci cały czas czerwona dioda na jednostce i na tym pozostaje. Co ciekawsze nie reaguje na restart. Dopiero aby go wyłączyć muszę go wyłączyć na listwie z zasilana. Kolejne próba uruchomienia jest normalna włącza się normalnie z tym że kieruje mnie do biosa i pokazuje mi takie komunikaty co następnie wychodzę i jest ok. do następnego włączenia. I dodam że gdy go wyłączę i za jakiś czas chce uruchomić, jak jest jeszcze ciepły to uruchamia się normalnie najgorzej jak odczekam dłużej paręnaście godzin, zawsze mam tak rano gdy chce go uruchomić. :-x

17417292.jpg

30665224.jpg

52795554.jpg

co może być tego przyczyną? :-/

Dodane 11.03.2009 (Śr) 9:39

no może ktoś pomoże?

Sprawdzić pamiątki , wyciągnąć przeczyścić , jeżeli jest więcej modułów jak jeden sprawdzić w działaniu pojedynczo.

jest tylko jeden moduł, ale dzięki za rade :slight_smile:

Może bateria pada. Podaj mi moc zasilacza model i parametry Twojego komputera, przeskanuj komputer programem Combofix i HiJackThis, logi wklei na wklei.eu lub wklei.org a tu daj tylko link do strony z logami :slight_smile:

Właściwości Wartość

Producent ASUSTeK Computer INC.

Model A7V600-X

Wersja REV 1.xx

North Bridge VIA KT600 Nr rewizji 80

South Bridge VIA VT8237 Nr rewizji 80

Procesor AMD Sempron 2400+

Podstawka procesora Socket A (462)

Gniazda systemowe 6 PCI, 1 AGP

Właściwości Wartość

Display Adapter NVIDIA GeForce FX 5500 128mb

Pamięć 512 MB GR400D64L3/512

Dysk 80

ComboFix

ejjjj!;D te wszystkie avasty, kasperskie, nody i te inne antywirusy to przystawki dla tego programika! program wymiata, w ogole robi porzadek w systemie lepszy niż sam format chyba…;D nie no poważnie to szacun i respekt dla wszystkich którzy przyczynili sie do powstania takiego programu!

Fajnie że się cieszysz, ale używaj dalej programu antywirusowego. Nie widzę nigdzie mocy Twojego zasilacza. nigdzie nie widzę logów znajdziesz je w folderze C:\Qoobox… Pobierz program everest ultimate znajdziesz go na stronie dobreprogramy.pl jak pobierzesz to podaj odczyt z czujników (w programie komputer-> czujnik) najlepiej zrób screena wklei do paint’a zapisz plik w formacie JPEG i wyslij na serwer polecam stronkę www.zapodaj.net a tu daj link do zdjęcia.

Jest to wina dysku , bios nie łaczy się z MBR dysku .[miałem to samo]

Zapisz potrzebne pliki np. płyty , inny dysk .

Usuń wszystkie partycje , utwórz nowe i sformatuj dysk , najlepiej z poziomu DOS , np: GParted

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ted+0.4.32

Podaj zasilacz.

I jeszcze jedno, sprawdź czy ten zasilacz działa. U mnie kiedyś się wyrobił ten pstryczek i niedosyłał prądu.

a po co reinstalka systemu jak problem rzeczywiście leży po stronie MBR wystarczy nadinstalować system

oto odczyt

42734067.jpg

a nie ma innej możliwości? :frowning: :frowning:

Partycje:

C: (NTFS)[TRIAL VERSION]

D: (NTFS)23846 MB (474 MB wolne)

E: (NTFS)10001 MB (956 MB wolne)

F: (NTFS) 13845 MB (363 MB wolne)

G: (NTFS) 24144 MB (1070 MB wolne)

Rozmiar całkowity [TRIAL VERSION]

Dodane 23.03.2009 (Pn) 16:39

Pomocy

Dodane 25.03.2009 (Śr) 9:36

???