Możliwości Chieftec 560watt - rozbudowa

Witam. Niedługo chcę sobie ulepszyć komputer, jak uzbieram kase ; -P

Mógłby mi ktoś powiedzieć jaka jest granica możliwości Chieftec CFT 560A 12S 560W

Tzn. chodzi mi o to, jaki maksymalny (Z niewielkim zapasem na wszelki wypadek) sprzęt mógłbym dołożyć bez wymiany zasilacza?

Moim zdaniem coś takiego by utrzymał:

PIONEER DVR-216DBK CZARNY BULK 102,00 zł

Cooler Master Elite 333 Black-Silver (RC-333-KKN1-GP) 139,00 zł

AMD PHENOM II X4 810 QUAD CORE BOX Socket AM3 (HDX810WFGIBOX) 793,12 zł

MSI DKA790GX PLATINUM 639,00 zł

Western Digital Caviar GP-16 640GB 16MB 7200rpm SATA 3,5cala (WD6400AACS) 275,00 zł

PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit TV DVI PCI-E (AX4870 512MD5)) 808,70 zł

Patriot LLK DIMM DDR2 4GB 2x2GB 800MHz CL4 (PVS24G6400LLK) 241,00

Zestaw pochodzi z tematu: Zestawy komputerowe - Marzec 2009.

A przy okazji czy to samo dotyczy Corsair 550W?

Jesli mialbym wybierać wybrałbym bez chwili zastanowienia Corsair-a Chieftec to przy nim słabizna.

Zgodnie z tym http://pclab.pl/art34932-18.html to do markowego zasilacza 550W można podłączyć GTX295.

Aha, czyli do niemarkowego Chiefeteca się nie da :x

:cojest:

Tak jak się spodziewałem. Nie umiesz czytać… Przeczytałeś choć jedną literkę z tych wypowiedzi:

Sądząc po twoich nic nieznaczących dla mnie wypowiedzi - NIE. Gdybyś człowieku się znał, nie sorry, umiał przynajmniej czytać, zachowałbyś swoje mądrości dla siebie i w prosty, zwięzły sposób odpowiedział mi na pytanie. Co z tego, że masz zasilacz Be Quiet? Obchodzi mnie to tak samo, jak twoje zdanie na temat Chieftec, bo skoro mamy się kłócić to mogę w nieskończoność wymieniać atuty, niedociągnięcia “Chieftec prawie zawsze oszczędza na wentylatorze, jednak na szczęście nigdy na “bebechach”, co za tym idzie jest głośniejszy, czasem się lekko grzeje, jednak ma stabilniejsze napięcia”. Jednak jakbyś potrafił używać szarych komórek byś sam doszedł, że nie obchodzi mnie twoja opinia, sprzęt czy tez “mądrość”. Są lepsze modela, są gorsze. Nie podniecaj się tak, że miałeś zasilacz Corsair/Be Quiet i nie wybuchł po 2 dniach… Jakbyś przynajmniej chłopcze wiedział, że kupowałem ten zasilacz 2 lata temu byś tak na mnie nie najeżdżał, bo wtedy był to jeden z najlepszych zasilaczy. Oryginalny, to oryginalny różnice są minimalne (choć i tak większe od ilorazu twojej inteligencji…).

BTW: Chciałem tylko zauważyć, że twój super hiper ekstra fajny mega komputer oprócz wydajnego zasilacza (pomijając 450w) nie ma nic fajnego. Więc nie wiem. Chciałeś poszpanować bublem? Zwrócić na siebie uwagę?W każdym razie dzięki za offtopic, temat na śmietnik. Zadowolony? Pochwaliłeś się sprzętem, zepsułeś mi wątek spamerze i mam w “nosie” twój sprzęt tak jak twoją niewiedzę, bo w przeciwieństwie do ciebie w jakimś celu tutaj pisałem i chciałem coś z tego wynieść, niestety. Idź pospamować gdzie indziej, może dostaniesz kolejnego Corsair’a/Be Quiet’a

Kabuto myślę że trochę przecholowałeś. Oczywiście nie ma co porównywać Corsaira do chiefteca ponieważ ich zasilacze różnią się od siebie praktycznie w każdym aspekcie. Pomijając to użytkownik nie pytał JAKI zasilacz wybrać tylko o możliwości swojego zasilacza i czy jest podobny do Corsaira a ty zaczynasz go wyzywać od

niedorozwiniętych istot , analfabetów czy od bezmózgowcych istot . No sorry facet ale twoje zachowanie tylko świadczy o tobie bez urazy.

Nie każdy zna się na zasilaczach.

Ososbiście uważam że Chieftec 560 W by dał radę z GTX 295

Ten zasilacz pociągnie Quada 45nm kręconego na 4GHz i GeForce GTX 295, ale wtedy będzie bardzo mały zapas mocy na modernizacje.

Coś często mu się zdarza wyzywać :stuck_out_tongue:

Ok, dzięki Wam bardzo.O to dokładnie mi chodziło. Myślę, że i tak dam sobie spokój z GX2/X2/SLI/Crossfire i postawie na dobrą jedno procesorową kartę :slight_smile:

Tak, zobacz może to: http://r1.pclab.pl/zdjecia/artykuly/mie … ocload.png